Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Dołożenie modułu HFT (Bluetooth) telefon honda VII

VII hft telefon bluetoth honda VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#31 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:52, 20.01.2018

info do ADMINA daj mi na piriv dostęp do manuala elektryki tego auta !! wiem że nie kupiłem sobie konta premium, zrobię to ale na tą chwilę proszę, mam rozebrane auto i muszę to poskładać. Przy okazji zrobię profesjonalnego manuala co i jak w tym temacie !! chyba wszystkim na tym zależy skoro nikt tego nie robił a ja się podjąłem rozebrania całego auta.


  • 0

#32 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 19:54, 20.01.2018

hej, 

gdzies było napisane za zlaczka od kabli do mikrofonu jest obok pedału sprzegła. 


  • 0

#33 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:53, 20.01.2018

... tak było napisane pamiętam i szukałem, u mnie nie ma !! więc kładę kable od nowa i tu gzie nie ma tych kabli gdzie je podłączyć. mam mikrofon, kable i (tu zdziwko wtyczka przejściówka) dla tego jet to nie mały problem z czymś co co powinno być proste, Tnę kable na podłodze i szukam co do czego :) rozebrałem auto już tak poważnie że się raczej nie poddam, szukam dalej.


Użytkownik pomier edytował ten post 20:55, 20.01.2018

  • 0

#34 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 21:40, 20.01.2018

znalazłem temat o którym wspominałem

http://www.accordklu...-do-czego-jest/

 

według ESM dla K20Z2 2008r

 

BLK<->GRN - czarny<->zielony = MIC+

Pink - RED = MIC -

GRY  =Shield - ekran

 

 

 

Co do obudowy światełek które zamiast schowka na okulary mają "grill" z obu stron - to nie mikrofony tylko czujniki ultradzwiękowe do alarmu. Mikrofon jest pomiędzy lampkami. 


Użytkownik pawlik118 edytował ten post 21:46, 20.01.2018

  • 0

#35 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:08, 20.01.2018

w kostce od radia maja być puste 3 miejsca one sa do navi takze tu nic nie robisz 

 

w esm nie ma nic ciekawego o module BT 

sam jestem ciekaw gdzie jest mikrofon kiedy jest szyberdach


  • 0

#36 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 22:50, 20.01.2018

w ESM jest cała masa danych o HFT ale w różnych miejscach - opis input test, schemat całości z kolorami kabli, numerami złącz, procedura testowa HFT. Mikrofon jest w "Roof Console" 

 

Mikrofon + szyberdach 

http://allegro.pl/ho...7077950887.html

 

Swoją drogą czy nie lepiej zamiast oryginalnego modułu BT wpakować tam Yatoura? Miałbyś wtedy HFT @ A2DP do odtwarzania muzyki z telefonu. A tak będziesz miał tylko HFT. Można zmodyfikować Yatoura tak aby sterować nim oryginalnymi przyciskami z kierownicy. Wówczas wszystko wyglądałoby jak w oryginalnie + A2DP


Użytkownik pawlik118 edytował ten post 22:56, 20.01.2018

  • 0

#37 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:02, 21.01.2018

Witam, widzę że się trochę ruszył temat i rozkminianie  co i gdzie :)

Ja mam takie wtyczki i gniazda . Zielone to mikrofon białe to czujniki od alarmu (to to w tej kratce w miejscu po okularach przy światełkach w wersji kombi) oraz szare gniazdo. Udało mi się zlokalizować coś w okolicy kierownicy że tam ma się ten mikrofon łączyć. To by się trochę zgadzało z fotką podesłaną od "pawlik118" Muszę poszukać u siebie w aucie tej kostki.

 

Kolory i umiejscowienie przewodów u mnie z fotki też się zgadza z tym z tego tematu http://www.accordklu...-do-czego-jest/

Jeszcze okaże się że nie potrzebnie wyjmowałem radio hehe. No ale choć będzie jakieś doświadczenie i manual dla innych.

 

Jednak okazało się że te dwie wtyczki co pokazałem na fotce są podpięte do czegoś. Więc jestem znowu w kropce. Trzeba zobaczyć dokładnie w instrukcji serwisowej gdzie ten mikrofon ma się wpinać.

 

mikrofon.jpg

 

Mam fotki, mało wyraźne ale ma dwie wtyczki podejrzane. Jedna biała co sobie wisi i jedna szara po lewo co bardziej mi pasuje że to do mikrofonu.

 

wtyczki.jpg

 

Zastanawiam się czy podłączać te czujniki odbiciowe od alarmu w podsufitce? to ta biała wtyczka. Czy to zadziała czy nie jak myślicie?


Użytkownik pomier edytował ten post 09:12, 21.01.2018

  • 0

#38 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 09:41, 21.01.2018

Zrobiłem fotkę u siebie i dodałem fotkę z tamtego posta. widzę u siebie (fotka z lewej strony) że mam siwe gniazdo o góry a u kolegi (fotka po prawo) nie ma tego.

Jednak tak czy inaczej u mnie to gniazdo z wtyczką jest połączone są z obu stron kable. Więc raczej to nie to.

 

kable.jpg

 

... jednak jak się dobrze przyjrzeć to są te kolory przewodów co u kolegi :) może się okazać że mam to wszystko podpięte a kabel od mikrofonu jest zwinięty i wepchany w słupek ? :) co wy na taki tok myślenia?

... rozebrałem słupek lewy i idą tam wszystkie kable do podsufitki. Znalazłem tam też jeden przewód gruby ekranowany !! zastanawiam się czy to ten od mikrofonu czy od czujnika deszczu na szybie. Ale ten czujnik raczej nie potrzebuje takiego przewodu ekranowego. Chyba jeszcze demontaż podsufitki mnie czeka by te kable ogarnąć.

Załóżmy że jednak jest ten kabel do mikrofonu ukryty w dachu, jak go sięgnąć lub jak to zobaczyć bez demontażu podsufitki?

 

Prześwietliłem tą wtyczkę z gniazdem na podłodze na kablach, które dostałem. Raczej będą tam kable od mikrofonu bo sygnał z tych trzech przewodów dociera do wtyczki od BT


Użytkownik pomier edytował ten post 10:36, 21.01.2018

  • 0

#39 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 12:28, 21.01.2018

Według ESM kabel do mikrofonu ma dwa przewody i niezależny ekran - więc trop jest dobry. Jeśli masz wtyczkę do samego modułu BT pod daszkiem, to pomierz sobie czy jest przejście od końca kabla który znalazłeś w słupku do wtyczki modułu BT. Jeśli jest wtyczka do modułu, to jest duża szansa że masz kpl kabli w aucie. 

Wykup sobie konto klubowicza wtedy będziesz miał full dostęp do ESM do polifta. Nie ma tego jak przesłać bo cała dokumentacja to kilkaset MB. 


Użytkownik pawlik118 edytował ten post 12:29, 21.01.2018

  • 0

#40 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:57, 21.01.2018

tak to ta wtyczka ale kabli do mikrofonu nie mam w słupku zobaczyłem dokładnie. muszę te kable położyć i jakoś wpiąć w to gniazdo co jest na fotce u mnie. Ciasno tam jak cholera i praca do góry nogami.

 

Wtyczkę wyjąłem i jest jak pisałem, w gnieździe brakuje tych trzech pinów. Można je dodać bo mam cały kabel od mic ale tam wszystko jest tak krótko zrobione że może być ciężko.

Rozwiązanie to na krótko podpiąć te dwa kable od mic od razu przed wtyczką.

 

Dobra mikrofon podłączony, kabelki dodane do gniazda ale powiem wam praca jedną ręką i trzeba się ostro wyginać. Widać że to małe rączki robiły hehe :)

Czas na kierownicę tylko może ktoś podpowiedzieć jak się za to zabrać?


Użytkownik pomier edytował ten post 14:42, 21.01.2018

  • 0

#41 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:39, 22.01.2018

Witam, info do ADMINA, konto klubowicza wykupione !! jest szansa na szybszy dostęp do plików instrukcji auta? mam gdzieś przesłać potwierdzenie przelewu?


Użytkownik pomier edytował ten post 12:52, 29.05.2018

  • 0

#42 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:18, 24.01.2018

Panowie zaczynam nowego manuala. Wybaczcie za błędy, poprawię, ale tak na szybko już umieszczam.

 

bt-manual-zestaw.jpg

bt-manual-1.jpg


Użytkownik pomier edytował ten post 14:15, 29.05.2018

  • 0

#43 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:43, 26.01.2018

Info do ADMINA, może na koniec przeniesiemy te fotki na serwer forum bo teraz mam to wszystko u siebie na domenie ale różnie może być. Jak padnie lub zrezygnuję z domeny to te fotki przepadną !! a mogą posłużyć innym, tak myślę.

Pozdrawiam


Użytkownik pomier edytował ten post 13:45, 29.05.2018

  • 0

#44 Bart

Bart
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:36, 03.02.2018

Ok Panowie, mam już w kwestii BT zamęt w głowie. Padł mi moduł, zagrzewanie nic nie dało więc jest już spisany na straty. Jakie sugerujecie rozwiązanie? Szukać używki na portalu aukcyjnym? Dorwać używkę z 8 gen i przerabiać? Inne opcje? Doradźcie bo drażni mnie jak hania jest hmmmm... niekompletna:D 


  • 0

#45 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:33, 04.02.2018

Info do ADMINA, może na koniec przeniesiemy te fotki na serwer forum bo teraz mam to wszystko u siebie na domenie ale różnie może być. Jak padnie lub zrezygnuję z domeny to te fotki przepadną !! a mogą posłużyć innym, tak myślę.

 

 

PANOWIE, oficjalnie można zamknąć temat. Niestety wymiana taśmy pod kierownicą nie jest możliwa. Okablowanie ma inną wtyczkę i do tego brakuje 2 czy nawet 3 przewodów w instalacji.

Tak więc już wiemy że nie ma sensu bawić się w oryginalny tel honda tylko zakładamy OEM.

Pozdrawiam

 

przecież piny od przycisków tel można wypiąć i przełożyć do swojej kostki i dalej dołożyć przewody tylko trzeba wiedzieć gdzie lecą


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, hft, telefon, bluetoth, honda VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq