Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Dołożenie modułu HFT (Bluetooth) telefon honda VII

VII hft telefon bluetoth honda VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#16 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:54, 16.01.2018

Witam, mam wszystko co potrzeba. Teraz zabawa. Jedno co na szybko zrobiłem to odkręciłem światełka i nie mam kabelka do mikrofonu. Czeka mnie kładzenie (ale gdzie to podłączyć dalej?) i ciekaw jestem jak zdejmę kierownicę czy mam tam kabelki na dodatkowe przyciski czy nie :)

 

Rozpakowałem całą wiązkę kabli i widzę że łatwo niw będzie. To jest praca na ciepły garaż i cały weekend lub na wakacje. Zrobię fotki to podeślę bo mam kilka pytań.

Witam ponownie, mam fotki tego co kupiłem :)

 

zestaw.jpg

 

teraz tak, w zestawie mam mikrofon (z klawiszami szyberdach, nie potrzebne mi ale zobaczę co z tym zrobię) oczywiście nie mam kabli u siebie do mikrofonu więc czeka mnie podłączenie tego. Na fotce nr 5 i 6 jest coś od alarmu tak podejrzewam, ten zestaw z podsufitki mam od wersji kombi. Tu mam pytanie czy to montować do sedana i czy komputer to obsłuży czy dać sobie spokój?  Fotka 3 i 4 to kierownica (moja ma ładniejsze klawisze więc przełożę tylko klawisze od tel) jestem ciekaw czy moja wiązka ma wszystko co trzeba we wtyczce czy będę musiał dokładać. No i oczywiście ma całe kable, fotka 7. Udało mi się odnaleźć podłączenie mikrofonu oraz modułu BT do kierownicy niestety nie. Zakładam że chodzi o zwijacz i tam jest inna wtyczka :)  Teraz najważniejsze pytanie, gdzie to wszytko się kończy, w radiu ? Rozmawiałem z ASO i powiedzieli że moduł BT odezwie się dopiero jak przytrzymam klawisz telefonu na kierownicy, dopiero wtedy będę wiedział czy moduł działa. to na tyle co mam teraz czeka mnie zabawa.

 

Jeszcze jedno, ktoś mi napisał że jak moduł BT się grzeje to jest uszkodzony, Mój moduł po podłączeni i sprawdzaniu w czasie jazdy dotykowo trochę się nagrzewa ale moim zdanie tak normalnie. Ciężko opisać "co to znaczy grzeje" jak dotykałem go to jest po prostu trochę cieplejszy niż temperatura ciała i to wszystko. Nie parzył ale też nie był "super" zimny.

.. sądzę że mi zostanie dużo wtyczek i kabli więc jak potrzeba mogę odstąpić :)

Również mam kontakt email i tel do człowieka co zajmuje się tylko hondami (powiedział że nie ma problemu jak coś potrzeba, od niego to wszystko nabyłem :) ) mogę się podzielić kontaktem z wcześniejszą zgodą z właścicielem owego tel i email :)

 

Panowie jak rozebrać plastiki by dostać się do radia na tył ? mam wersję hondy manual a na necie widzę tylko filmiki jak rozebrać automat. Trochę się boję na siłę by czegoś nie połamać.


Użytkownik pomier edytował ten post 15:58, 19.01.2018

  • 0

#17 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:32, 19.01.2018

Panowie i Panie, chcę tutaj zamieścić MANUAL demontażu konsoli środkowej w accordzie VII oraz cały montaż modułu BT od początku do końca.

Na ten moment mam tyle co widać na dole. Całość będę edytował wraz z rozwojem prac w aucie. Może nie jest na to miejsce tutaj ale to dotyczy mojego tematu i tu to zamieszczam.

 

manual.jpg

manual2.jpg

manual3.jpgmanual4.jpg

 

To chyba wszystko co dotyczy rozbiórki. Mam nadzieję że się przyda nam wszystkim na przyszłość.


Użytkownik pomier edytował ten post 17:03, 20.01.2018

  • 2

#18 jahrasta

jahrasta
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:RZE
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:24, 19.01.2018

"jahrasta" jaki masz moduł BT bo się dowiedziałem że te moduły z przedlift są wadliwe i się różnią? nie wiem jak jest z accordem 2006 (bo taki masz jak widziałem w opisie) czy te accordy z 2006 to przedlift czy też już polift?

W domu będę dopiero w poniedziałek to wtedy mogę napisać jaki to model ;) na bank od polifta, polift od 2006 roku

Widzę ze ostro działasz u mnie narazie zastój z braku czasu ale powoli, powoli ;)

co do kierownicy u mnie kostka jest biała a w wiązce z bt jest niebieska, ale z tego co patrzyłem na zdjęciach kostka powinna pasować.

Żeby nie wkładać lampki podsufitki z wersji z szyberdachem myślałem o takim.https://i1.imged.pl/...enia-kabiny.jpg

Myślicie ze będzie pasował?

Użytkownik jahrasta edytował ten post 19:30, 19.01.2018

  • 0

#19 ubek

ubek
  • Forumowicz
  • 415 postów
  • Skąd:Łańcut & UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:kto to wie..
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 21:38, 19.01.2018

W domu będę dopiero w poniedziałek to wtedy mogę napisać jaki to model ;) na bank od polifta, polift od 2006 roku

Widzę ze ostro działasz u mnie narazie zastój z braku czasu ale powoli, powoli ;)

co do kierownicy u mnie kostka jest biała a w wiązce z bt jest niebieska, ale z tego co patrzyłem na zdjęciach kostka powinna pasować.

Żeby nie wkładać lampki podsufitki z wersji z szyberdachem myślałem o takim.https://i1.imged.pl/...enia-kabiny.jpg

Myślicie ze będzie pasował?

W takiej nie ma mikrofonu i się wydaje.
  • 0

#20 jahrasta

jahrasta
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:RZE
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:03, 19.01.2018

Właśnie ciekawy jestem jak wyglądała ta lampka w type S z navi gdzie nie ma szyberdachu
  • 0

#21 ubek

ubek
  • Forumowicz
  • 415 postów
  • Skąd:Łańcut & UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:kto to wie..
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 23:16, 19.01.2018

Właśnie ciekawy jestem jak wyglądała ta lampka w type S z navi gdzie nie ma szyberdachu

Jutro Ci wyślę jak wygląda.
  • 0

#22 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:11, 20.01.2018

Panowie tak racja ta lampka z klawiszami jest nie ładna. Też poszukam innej lub coś zrobię ze swoją co mam oryginalną. Może dziś podziałam dalej z rozbiórką. Problem jest taki że tym autem jeżdżę codziennie i z tak rozebranym autem trochę dziwnie się poruszać :)


  • 0

#23 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 11:27, 20.01.2018

W takiej nie ma mikrofonu i się wydaje.

to jest mikrofon:

http://allegro.pl/ac...86.html#thumb/1


  • 0

#24 jahrasta

jahrasta
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:RZE
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:09, 20.01.2018

No właśnie czyli kombinuje dobrze ;) zobaczymy co ubek jeszcze pokaże może jest z normalnymi światełkami a mikrofonami zamiast schowka na okulary
  • 0

#25 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:14, 20.01.2018

Panowie rozebrałem całą hondę środkowy kokpit i widzę że nie będzie łatwo podłączyć sam mikrofon !! on idzie jeszcze do jakiejś złączki !!! której nie widzę na wierzchu. Dodatkowo po wyjęciu radia widzę że moja wtyczka ma puste trzy wtyki a na wiązce co dostałem do kompletu są kabelki. Liczyłem się z tym że będę musiał to dołożyć ale jak widzę że to jeszcze po drodze jakaś przejściówka to trochę ręce mi opadają. Nawet nie wiem gdzie ta przejściówka jest. Spróbuję ją zlokalizować na podstawie kabli co dostałem. Jest ostro !!!

 

Takie pytanie, czy ktokolwiek zakładał oryginalny tel do hondy w której nie było tel? czy jestem pierwszy?

To co mnie jeszcze tchnęło to to że jak już się dostaniemy do radia to aż grzechem jest nie podłączyć cyfrowej zmieniarki MP3. Nie wyobrażam sobie rozbierania tego wszystkiego za jakiś czas od nowa no i wyrabiają się fabryczne zatrzaski i klipsy im częściej będziemy to wszystko demontować tym bardziej ryzykujemy że w trakcie jazdy będzie coś trzeszczało :)

Z ciekawych odkryć to to że mam okablowanie do podgrzewanych foteli. Jednak z podłogi więcej kabli nie wychodzi więc jak coś trzeba kłaść okablowanie. No chyba że podgrzewanie wychodzi z tej samej wtyczki co poduszki AIRBAG w fotelach.


Użytkownik pomier edytował ten post 15:38, 20.01.2018

  • 0

#26 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:06, 20.01.2018

... no to zaszalałem, zrobiłem cały manual demontażu w ACCORD VII konsoli środkowej :) teraz zabawa z kierownicą itp.


  • 0

#27 ubek

ubek
  • Forumowicz
  • 415 postów
  • Skąd:Łańcut & UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:kto to wie..
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 18:28, 20.01.2018

No właśnie czyli kombinuje dobrze ;) zobaczymy co ubek jeszcze pokaże może jest z normalnymi światełkami a mikrofonami zamiast schowka na okulary

Sorry za jakość, już późno ale coś widać u mnie mikrofony są za tymi żebrowanymi osłonami.8be24f2f03be893a2ee3ba7ad4481536.jpg
  • 0

#28 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:59, 20.01.2018

... walczę z okablowaniem i na dzień dzisiejszy ręce mi opadają !!! nie wiem co i jak. Znam się na elektryce i i elektronice ale dziś mnie to wszystko dobiło !!


Sorry za jakość, już późno ale coś widać u mnie mikrofony są za tymi żebrowanymi osłonami.8be24f2f03be893a2ee3ba7ad4481536.jpg

kolego to z tym żebrowaniem to radary czy;i czujniki odbiciowe od alarmu (jak rozkminiłem u siebie po zakupie tego właśnie) mikrofon to to po środku oświetlenia te dziurki !!


  • 0

#29 ubek

ubek
  • Forumowicz
  • 415 postów
  • Skąd:Łańcut & UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:kto to wie..
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 19:01, 20.01.2018

Dasz radę nie ma się co łamać daj sobie czas nie wszystko na raz. Zaczekasz parę dni i wrocisz do tematu.
  • 0

#30 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:04, 20.01.2018

... ja za to mam problem gdzie ten mikrofon ma być podłączony !! nadal nie wiem.

Tak  "ubek" może dam radę ale tym autem jeżdżę codziennie do pracy i teraz mam rozmontowane auto. Owszem jeździ ale jak mnie zatrzymają to laweta jak nic :)

Wiesz "ubek" pewnie dam radę ale czeka mnie rozbiórka wszystkiego po stronie kierowcy by odnaleźć tą przejściówkę (połączenie kostek). Już na tej wiązce na podłodze znalazłem coś co pasuje i jest w okolicy kierownicy. Faktycznie okaże się potem jak fizycznie zdejmę kierownicę itp. Generalnie teraz myślę czy nie było lepiej kupić BT z tych zamienników do aut za 200-400 zł

 

Nie wyobrażam sobie że ktoś poprostu montuje ten BT bez wiedzy i wiązki kabli na podłodze z auta innego, które to miało. To jest moim zdanie nie możliwe.


Użytkownik pomier edytował ten post 19:12, 20.01.2018

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, hft, telefon, bluetoth, honda VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq