Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Dołożenie modułu HFT (Bluetooth) telefon honda VII

VII hft telefon bluetoth honda VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:11, 11.01.2018

Witam serdecznie,

potrzebuję waszej małej pomocy w kwestii HFT. 

Mam accorda polift z końca 2007 roku i brakuje mi telefonu, pomyślałem by podłączyć coś takiego http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62 i by nie używać tego pilota z tego zestawu to wykombinowałem zmianę kierownicy lub dodanie samych klawiszy http://allegro.pl/sh...be2ff62#thumb/2  klawisze. http://allegro.pl/ho...6167321093.html Oczywiście wiem że muszę poobcinać kable i lutować ale to nie problem. 

Potem jednak pomyślałem by kuić oryginał od tego modelu. Na naszych Polskich aukcjach nie znalazłem ale na ... ebay https://www.ebay.ie/...sQAAOSwr6RZhdap już tak :). i tu mam problem, co kupić oryginał czy to co jest "zastępcze" z allegro. Oczywiście jak oryginał to na ebay jest więcej tego i nie wiem który jest dla mnie i czym one się różnią. https://www.ebay.ie/...luetooth module

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. :)

 

PS a jesli oryginał to jak to podłączyć? ! czy też normalnie pod radio pod złącze zmieniarki? 


Użytkownik pomier edytował ten post 19:19, 11.01.2018

  • 0

#2 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 21:04, 11.01.2018

Hej, mam taki sam pomysł. 

Przyciski oryginalne z Accorda mają zabudowane rezystory, które będzie trzeba pewnie zmodyfikować aby móc podłączyć pod wejście przycisków z moduły bluetooth z allegro/aliexpres. Zdejmij daszek nad radiem i zobacz czy masz wiązek do ori moduły BT, jeśli nie to będziesz musiał ją dołożyć. 


  • 0

#3 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:06, 12.01.2018

Dzięki za odp. Tak przyciski na pewno mają podświetlenie ale czy są tam rezystory ... to się zobaczy. Minus takiego połączenia czyli oryginalne klawisze na kierownicy + moduł z allegro jest taki że pilot od modułu z allegro ma cztery przyciski odbieranie, odkładanie rozmowy, głośno i cicho. Na kierownicy mamy tylko dwa klawisze odbieranie i wyjście.

 

Tu jest ciekawy moduł http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62

z opisu wynika że można odbierać rozmowy za pomocą klawiszy chanel i volume na kierownicy. Ciekawe czy to tak naprawdę działa.

 

Podzwoniłem też po auto złomach i tu nic nie mają, koleś gada że te auta to bardzo rzadko trafiają na taki plac :)


Użytkownik pomier edytował ten post 08:36, 12.01.2018

  • 0

#4 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 10:19, 12.01.2018

Przyciski BT od polifta mają 4 przyciski, dwa większe i dwa "tylne" - więc ich wystarcza. Z tego co pamiętam, na schemacie w ESM są pokazane rezystory w tych przyciskach. Wszystko da się zrobić, jestem elektronikiem i mam w planie zająć się tym w lecie. U mnie jest o tyle dobrze ze mam oryginalne wiązki już w aucie więc nie będę musiał ciągnąć kabli. 


  • 0

#5 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:13, 12.01.2018

też się bawię elektroniką :) też sobie poradzę z tematem. Mówisz że masz kable? a Twoje auto miało oryginalnie ten moduł? czy po prostu wszystkie auta mają te kable mimo że na kierownicy nie ma przycisków? Bo ja mam taką wersję hondy bez wyposażenia telefonu i chcę zmienić kierownicę i walnąć ten moduł sobie. Jak by się okazała że jednak jest ta wiązka mimo że auto nie zostało zakupione z tym modułem to by była gitara !!

 

A możesz mi napisać czy do mojej kierownicy bez problemu przymocuję same klawisze ? http://allegro.pl/ho...93.html#thumb/1

czy muszę kupić całą kierownicę z tymi klawiszami?

 

 

Tutaj ten moduł jest jeszcze tańszy https://pl.aliexpres...2808904215.html

To jeszcze zapytam, który z tych dostępnych modułów kupić? masz już coś na oku?

 

Takie pytanie poza tematem, robiłeś jakieś ulepszenia elektroniczne w swoim aucie? Mi chodzi po głowie zrobienie zamykanych lusterek jak zamkniemy auto z pilota oraz doświetlenie nocne w lusterkach i zapalenie halogenów jak otwieramy auto :)


Użytkownik pomier edytował ten post 11:35, 12.01.2018

  • 0

#6 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 12:16, 12.01.2018

U mnie zdemontowałem daszek nad radiem i widać wtyczkę do oryginalnego modułu BT którego od nowości w mnie nie ma. Widać, że wiązki są przygotowane aby taki ori moduł zamontować. Zdejmij daszek i zobacz czy masz luźną zieloną wtyczkę, chwilka roboty ( http://www.accordklu...ii-polift-mody/ ). Niektórzy mają np. wiązki do grzania foteli a u mnie ich nie ma. Podobno są też dwa rodzaje "zwijaczy" w kierownicy, jedne przystosowane pod moduł BT drugie nie - tak słyszałem. 

Montaż samych wyłączników wymaga wycięcia otworu na dodatkowe przyciski w obudowie kierownicy. Ja kupiłem przyciski z polifta z 4 przełącznikami - Ty dałeś link do wersji 2 przyciskowej. W ESM masz schematy z rezystorami - warto zobaczyć. Przyciski w wersji 2 lub 4 klawiszowej mają chyba też inne mocowanie. 

 

Jeszcze nie robiłem ulepszeń ale w planie są auto światła (na ori podzespołach), grzanie foteli i dodatkowy wyświetlacz - z wykorzystaniem oryginalnego górnego wyświetlacza od navi. Mam go już rozpykany na tyle, że ze swojej płytki z atmegą mogę nim w pełni sterować. Chcę zrobić wyświetlanie ilości paliwa lpg, temp. silnika, wnętrza, napięcia aku, może w przyszłości mocy silnika.  

 

Odnośnie https://pl.aliexpres...2808904215.html - wczoraj o tym pisaliśmy - podobno jakość dźwięku jest kiepska. 


  • 0

#7 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:29, 12.01.2018

no muszę rozebrać i zobaczyć jak tam jest. Dzięki za info.


  • 0

#8 jahrasta

jahrasta
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:RZE
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:31, 12.01.2018

sam na weekendzie miałem zakładać podobny temat :) po dołożeniu navi, przyszedł czas na bt. u mnie sprawa wygląda tak wiązkę nad radiem mam, przyciski również zamówiłem, brakuje mi tylko lampki podsufitki z mikrofonem...

 

U mnie do wymiany idzie wiązka w kierze, żeby była kostka do przycisków BT, różnica oprócz paru kabelków jest też wtyczka w wersji z BT jest niebieska natomiast z samymi przyciskami kompa biała.... mam nadzieje, że obejdzie się bez wymiany zwijacza, zobaczymy.

 

Teoretycznie wszystko ogarnięte mam, zostało mi tylko kupić lampkę podsufitki z mikrofonem i właśnie musze poszukać w ESM jak ten mikrofon jest połączony czy np. też wystarczy tylko wymienić wiązkę do podsufitki. Ostatnio podłączałem videorejestrator do lusterka foto i niestety nie ma żadnej wolnej wtyczki pod mikro  ;/ 

 

Może jest ktoś na forum kto już dokładał, zaoszczędziło by mi to troche czasu :) 


  • 0

#9 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:39, 12.01.2018

Przepraszam że pytam co to jest ESM ? sorki, szukam na forum opisów itd.

Pytanie do "jahrasta" jaki moduł BT zakładasz? oryginalny czy któryś z tych z allegro?

 

Kurde a jak by tak się zagłębić i zrobić sobie zapamiętanie położenia foteli, ustawienia lusterek itp dla dwóch lub trzech różnych kierowców? git bajer.


Użytkownik pomier edytował ten post 12:54, 12.01.2018

  • 0

#10 jahrasta

jahrasta
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:RZE
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:03, 12.01.2018

oryginalny :)

 

ESM to instrukcja serwisowa 


  • 0

#11 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:04, 12.01.2018

... domyśliłem się i szukam :) dzięki. Ten BT oryginał zdobyłeś gdzieś u nas na szrotach czy zakup z Azji ?


  • 0

#12 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 13:32, 12.01.2018

Kilka tyg temu kol gruca8 podpowiadał komuś, że luźne kabelki koło pedałów to kabelki od mikrofonu - może gdzieś tam się łączą. 

jahrasta wrzuć fotki kierownicy po wyjęciu poduchy i zamontowaniu dodatkowych przycisków :)
  • 0

#13 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:03, 13.01.2018

Panowie zdemontowałem daszek i w środku... mam takie złącze :)  co to znaczy? co mogę pod to podłączyć, czy ten moduł BT?

4.JPG

 

Dobra ta wtyczka jest do BT a co dalej z kierownicą? oczywiście chcę wymienić na taką z tymi klawiszami BT. Czy tam też będzie wiązka? a jeśli nie to gdzie ją się podłącza? sam moduł BT ma tylko to jedno złącze zielone.

 

Udało mi się zdobyć wszystko co potrzeba, moduł, kierownica, podsufitka z lampkami i mikrofonami oraz całą wiązkę kabli od całej deski, kierownicy aż do kompa. :)

 

To jeszcze jedno pytanie. Tu ktoś wspomniał o klawiszach od telefonu z dwoma i czterema przyciskami, jaką mam kupić tą kierownicę by to wszystko działało jak trzeba?

oraz następne pytanie, mikrofony są schowane razem z lampkami w podsufitce. Mam kupić tylko te lampki czy całą tą ramkę z kieszonką na okulary.?

Przepraszam że tak pytam ale takiego acorda z telefonem nie miałem okazji oglądać i nie wiem co i jak z tym. Chcę tą wiedzę zdobyć na forum.


Użytkownik pomier edytował ten post 12:51, 13.01.2018

  • 0

#14 jahrasta

jahrasta
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:RZE
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:03, 13.01.2018

... domyśliłem się i szukam :) dzięki. Ten BT oryginał zdobyłeś gdzieś u nas na szrotach czy zakup z Azji ?


Dostałem razem z navi ;)

Panowie zdemontowałem daszek i w środku... mam takie złącze :) co to znaczy? co mogę pod to podłączyć, czy ten moduł BT?
4.JPG

Dobra ta wtyczka jest do BT a co dalej z kierownicą? oczywiście chcę wymienić na taką z tymi klawiszami BT. Czy tam też będzie wiązka? a jeśli nie to gdzie ją się podłącza? sam moduł BT ma tylko to jedno złącze zielone.

Udało mi się zdobyć wszystko co potrzeba, moduł, kierownica, podsufitka z lampkami i mikrofonami oraz całą wiązkę kabli od całej deski, kierownicy aż do kompa. :)

To jeszcze jedno pytanie. Tu ktoś wspomniał o klawiszach od telefonu z dwoma i czterema przyciskami, jaką mam kupić tą kierownicę by to wszystko działało jak trzeba?
oraz następne pytanie, mikrofony są schowane razem z lampkami w podsufitce. Mam kupić tylko te lampki czy całą tą ramkę z kieszonką na okulary.?
Przepraszam że tak pytam ale takiego acorda z telefonem nie miałem okazji oglądać i nie wiem co i jak z tym. Chcę tą wiedzę zdobyć na forum.


Zrób zdjęcia skoro dorwałes wszystko chętnie rzucę okiem ;D

Użytkownik jahrasta edytował ten post 13:02, 13.01.2018

  • 0

#15 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:17, 13.01.2018

"jahrasta" jaki masz moduł BT bo się dowiedziałem że te moduły z przedlift są wadliwe i się różnią? nie wiem jak jest z accordem 2006 (bo taki masz jak widziałem w opisie) czy te accordy z 2006 to przedlift czy też już polift?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, hft, telefon, bluetoth, honda VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq