Skocz do zawartości


RODO w HAKP

all_gen

Poradnik - jak dbacie o lakier

all_gen jak dbać o lakier

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1121 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:58, 01.05.2010

Ponieważ nie ma co przepłacać ^^
Każdy lepszy lakiernik stosuje :
Maszynkę polerską - ok 150zł
Pastę polerska (G3) - 50zł

Następnie wosk producenta wedle upodobania - efekt gwarantowany

P.S UWAGA do tej metody znajomość obsługi maszynki polerskiej wymagana
  • 0

#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:59, 01.05.2010

jak juz bym mial zaszalec to byl wolal g220, nie az taka roznica w cenie a zawsze to M heh


to to samo urządzenie, tylko że g220 jest brandowane :mrgreen:

myslalem ze jak pojade z raz, dwa swirlem to bedzie ok


raczej będzie ok, ale może być i tak, że i trzeci raz będzie trzeba pojechać. Nie sądzę, żebyś miał auto aż tak zjechane, żeby się kwalifikowało na UC. Spróbuj swirlX+scratchX i będzie dobrze. Zawsze możesz jeszcze raz pojechać całość. Poza tym wosk czy politura też maskują i jak nie usuniesz wszystkiego to potem się to ukryje. Ale wg mnie dasz radę tymi dwoma wszystko usunąć.

aha, no i czemu nigdzie nie ma nic wspomnianego o szmatkach z irchy (chamois) skoro sa nawet w ofercie M. ?


bo szczerze mówiąc...... nigdy ich nie używałem i moje doświadczenie w tej kwestii jest zerowe.... wolę używać mikrofibry, ewentualnie więcej sztuk jeśli trzeba zebrać dużo wody. Ale jak by Ci się przytrafiło popracować irchą to możesz coś napisać.
Będzie natomiast uzupełnienie co do tych super chłonnych ścierek megsa, Mikołaj mi przypominał że miałem dodać, ale zapomiałem i tak zostało :k

[ Dodano: 2010-05-02, 01:04 ]

P.S UWAGA do tej metody znajomość obsługi maszynki polerskiej wymagana


No właśnie, bo potem jest tak "jak usunąć hologramy" lub "pozostałości po polerce, jak się pozbyć" :-P Czytałem jakie cuda można uzyskać maszyną i to rotacyjną (ja używam tylko oscylacyjnej) na detailer.pl ale z drugiej strony wiem co można w ten sposób schrzanić i raczej bym się nie porywał na to.

Każdy lepszy lakiernik stosuje :
Maszynkę polerską - ok 150zł
Pastę polerska (G3) - 50zł


No dobra, ale co, proponujesz ten zestaw po każdym pokazaniu się rysek na lakierze? I w ciągu jednego sezonu dojdziemy do .... podkładu? Dlatego ja wolę coś mniej ściernego. Megs nie zbierze tyle przez kilka sezonów co pasta.
  • 0

#18 sosen13

sosen13
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:peterborough, uk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:22, 02.05.2010

@NOMERCY nie obraz sie, ale cos ty sie tak uczepil tej maszynki? :) to dyskusja niby ma byc do tematu poradnika, a tam jest w glownej mierze o stosowaniu kosmetykow M.
  • 0
Honda Accord 2006 2.2 i-ctdi ex
http://www.accordklu...pic.php?t=10777

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:42, 02.05.2010

Ja się Nigdy nie obrażam :-)
Dlatego tak się uparłem na maszynkę + G3 ponieważ nic nie da Nam
tak dokładnego wypolerowania rys oraz odświeżenia lakieru :-)
Jeśli nie wierzysz sprawdź sam maszynka +G3+NXT ;-)
  • 0

#20 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:31, 02.05.2010

Rafał poradnik super. Należą Ci się wielkie gratulacje za ogrom pracy w to włożony!

Teraz mam pytanie odnośnie glinki. Piszesz, że należy to robić na mokro.Jeśli nie mam detailera to mogę np. popryskać wodą?
  • 0

#21 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:35, 02.05.2010

mlun, nie, woda nie da Ci odpowiedniego poslizgu. Lukasz w innym watku proponowal w zastepstwie, jesli nie ma sie detailera, uzyc wody z mala iloscia szamponu.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:36, 02.05.2010

Rafał poradnik super. Należą Ci się wielkie gratulacje za ogrom pracy w to włożony!


Dzięki, ale jeszcze dużo pracy przed nami - trzeba poradnik dokończyć :mrgreen:

Teraz mam pytanie odnośnie glinki. Piszesz, że należy to robić na mokro.Jeśli nie mam detailera to mogę np. popryskać wodą?


Najlepiej by było użyć jednak dedykowanego do glinki detailera. Jednak jak nie masz detailera możesz użyć czystej wody z dodatkiem dobrego, firmowego szamponu. Ile tego szamponu to musisz sam wyczuć, mieszanina powinna dawać wyraźny poślizg.

Mikołaj, byłeś szybszy :mrgreen:
  • 0

#23 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:37, 02.05.2010

mozna tez kupic taki zestaw

http://moto.allegro....bra_gratis.html
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#24 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:44, 02.05.2010

Dzięki wam. Chyba coś takiego zakupię i będzie najlepiej.
  • 0

#25 sosen13

sosen13
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:peterborough, uk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:04, 02.05.2010

zrobilem finalna liste. jade na zakupy. troche tego kurde sie uzbieralo, bo akcesoria tez raczej bede bral M.
edit. cos mi wyskoczylo i musze przelozyc do jutra. i sie ciagle zastanawiam czy warto tyle przeplacac za akcesoria takie jak super thick microfibre wash mitt, water magnet drying towel, super shine microfibre, ultra safe wheel brush, bo ceny sa troszke wysokie.
i jeszcze czy jest az taka duza roznica pomiedzy ultimate quick detailerem a nxt speed detailerem...
  • 0
Honda Accord 2006 2.2 i-ctdi ex
http://www.accordklu...pic.php?t=10777

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:06, 02.05.2010

bo ceny sa troszke wysokie.


Akcesoria do mycia lepiej kupić dobre bo w tych tańszych są różne wpadki (np. wystający kawałek czegoś co rysuje) ale już ręczniki bardzo fajne robi i tanie Sonax (te czerwone, zakładam że u Ciebie też tak wyglądają - do kupienia na stacjach). Ja tymi sonaxa robiłem praktycznie całe auto i było git. Tylko one są mniejsze i będziesz potrzebował ich kilka.

i jeszcze czy jest az taka duza roznica pomiedzy ultimate quick detailerem a nxt speed detailerem...


Ultimate jest wg mnie lepszy, jak możesz to kup jego. Jak już kupiłeś "speed'a" to trudno, też może być - różnica nie jest kosmiczna, ale jak by na to nie patrzeć ultimate wygrywa.
  • 0

#27 sosen13

sosen13
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:peterborough, uk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:19, 02.05.2010

nie, nie kupilem jeszcze speeda, pytam sie tak za wczasu bo speeda bym mial sporo taniej niz quicka, ale nie az tyle zeby nie wziasc lepszego :)
mikrofibry mam 4 (40x40cm), troche uzywane z kosmetykami turtle (to nie szkodzi prawda, jesli je dobrze wypiore?), w przeliczeniu placilem po 15zl/szt, wydaja sie w porzadku, zadnych ostrych lamowke, czy metek. + do tego x1 z zestawu smooth surface clay kit. zona jest teraz w polsce, moze bym ja wyslal po te sonaxa, tylko gdzie one sa dostepne? na stacjach? paliwowych? a co z rekawica do mycia? wczoraj ja ogladalem - wyglada porzadnie. ciagle mysle nad tym tez recznikiem i szczotka do felg. najprosciej byloby kurde kupic wszystko i po klopocie :) tylko kto na to wszystko wyrobi... heh
  • 0
Honda Accord 2006 2.2 i-ctdi ex
http://www.accordklu...pic.php?t=10777

#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:55, 02.05.2010

moze bym ja wyslal po te sonaxa, tylko gdzie one sa dostepne? na stacjach? paliwowych?


na pewno są na statoilach, czerwone, pakowane po trzy.

ciagle mysle nad tym tez recznikiem i szczotka do felg.


szczotkę do felg to kup najtańszą, ale taką przypominającą wycior. Bo jest taka z mikrofibry sonaxa, też dobra, ale jak masz prosty wzór felg. Ja chyba kupiłem megsa za 9 funtów, to pewnie inne kupisz za 5.

A i jedna uwaga odnośnie mieszania środków, np. sonaxa z megsem. Nie wiem jak inne środki, ale jak zrobisz sobie opony dresingiem megsa (tym fioletowym) to nie używaj płynu sonaxa do felg - no chyba, że gdzieś dyskretnie. Sonax wchodzi w reakcję z dresingiem megsa i robi wielkie, czerwone, przypominające krew kałuże. Jeszcze sąsiad zobaczy i zadzwoni po policję, że kogoś przejechałeś :mrgreen: uwierz mi, że mi się coś takiego (znaczy się kałuże, a nie sąsiad) przydarzyło na myjce ręcznej - spojrzenia przechodniów bezcenne :shock:
  • 0

#29 sosen13

sosen13
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:peterborough, uk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:12, 02.05.2010

nie, nie, mieszal srodkow nie bede napewno. juz wczesniej mi to doradziles w podobnym temacie. wywalam wszystko co mialem (a raczej przekaze w spadku tacie), a sobie biore wszystko z M. po ile sa te mikrofibry na "statku"?
  • 0
Honda Accord 2006 2.2 i-ctdi ex
http://www.accordklu...pic.php?t=10777

#30 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:10, 03.05.2010

po ile sa te mikrofibry na "statku"?


Nie pamiętam, ale na pewno nie są drogie. Obstawiam mniej niż 20zł za paczkę.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, jak dbać o lakier

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq