Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

AUX/Bluetooth Audio w aucie z Sat-nav

VII aux bluetooth sat nav

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 darianski

darianski
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:zewsząd
  • Silnik:2.4
  • Wersja:CL9
  • KM:180
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:43, 08.01.2018

Witam

Jaka jest waszym zdaniem najlepsza opcja podączenia audio z komórki do samochodu w celu odtwarzania muzyki?

 

Mam w samochodzie Sat-nav i guziczek AUX ale nic nie robi ani nie ma wejścia na mini jack.

 

Oglądałem film na YT jak gość podłącza kabelek za 5zl  wprost do radia i nadpisuje sygnał z radia albo z odtwarzacza CD (zmieniarka płyt) mówi też, że przetworniki są inne i jakość audio też się róźni.

 

Najchetniej pozbył bym sie tych odwarzaczy/zmieniarek i podłączył coś pożytecznego w 2018.

 

Czy opcja z kablem podłączanym do odtwarzacza (tez z przetwornikiem za 120 zl) jest możliwwa w układzie który mam?

 

Czy lepiej sprobować podlączać przetwornik Bluetooth?

 

Dzięki

Darek

Załączone pliki

  • Załączony plik  radio.jpg   40,78 KB   22 Ilość pobrań

  • 0

#2 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 15:09, 08.01.2018

Poszukaj w temacie dot. cyfrowych zmieniarek. 

 

Masz klika opcji:

kabelek z przejściówką na jack za 100zł

cyfrowa zmieniarka odtwarzająca z SD USB - 250zł

cyfrowa zmieniarka z Bluetooth 300zł (muzyka z telefonu po BT)

 

ceny orientacyjne. 

Żadnego SAT nie masz w swoim aucie, to zwykłe navi GPSowe a nie satelitarne, w dodatku chyba z anglika. 


  • 0

#3 darianski

darianski
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:zewsząd
  • Silnik:2.4
  • Wersja:CL9
  • KM:180
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:56, 09.01.2018

Ok dzięki!


  • 0

#4 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 16:02, 09.01.2018

Zmieniarki cyfrowe - zestawienie tematów

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#5 darianski

darianski
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:zewsząd
  • Silnik:2.4
  • Wersja:CL9
  • KM:180
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:42, 15.01.2018

Dzięki Tomek,

Chyba wymienię dvd na radio z AUX i USB po prostu, no chyba że któś próbował i nie działa


  • 0

#6 total_psotal

total_psotal
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • Skąd:WD
  • Silnik:mam
  • Wersja:taka z 4 kołami
  • KM:50+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:0
  • Nadwozie:Malowane
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:32, 15.01.2018

O stary, sporo lektury przed Tobą... Twoja nawigacja rzeczywiście wygląda jak anglik polift, jeśli chcesz wymienić swoje navi na sprzęt który ma się pojawić w jego miejscu, to chyba tylko produkty od naszych chiński majfrendów. Chyba że mówisz o wrzuceniu dodatkowego radia do auta, np w miejscu schowka nad zapalarką... a jeśli chcesz na tym co masz wykorzystać przycisk aux, to musisz podłączyć zmieniarkę cyfrową


  • 0

#7 darianski

darianski
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:zewsząd
  • Silnik:2.4
  • Wersja:CL9
  • KM:180
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:37, 20.01.2018

No więc na chwilę obecną kupiłem zwyklą przejściowkę podłączaną do radia: radio-aux  z białą skrzyneczką, ale poległem na zdjęciu frontowego plastiku tego który otacza odtwarzacz DVD... szarpałem tak mocno że w następnym kroku chyba bym połamał plastik wiec odpuściłem.
Tymczasem na necie znalazłem rozwiązanie potencjalne niekosztowne rozwiązanie win-win, słyszał ktoś o  transmiterach FM? 
Połącza sie do gniazda zapalniczki łączy bluetooth z telefonem a na danej częstotliwości FM - z radiem. Tak jakbyś nadawał swoje prywatne radio. Nie wymaga żadnej fizycznej instalacji a posiada cechy rozwiązania za 300 zł YuTour... kosztuje koło 100 zł a dodatkowo masz gniazdo USB do ładowania no i nie muszę nic wyjmować z tego co mam zamontowane.

 

Polecam wpisać FM bluetooth transmitter i poszukać produktów, jest sporo tego na necie.

 

Kupię coś takiego i dam znać jak jakość dźwięku.


  • 0

#8 ubek

ubek
  • Forumowicz
  • 415 postów
  • Skąd:Łańcut & UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:kto to wie..
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 12:11, 20.01.2018

Sprawdź YT jak rozebrać te plastiki jest mnóstwo filmow gdzie wydać jak to zrobic.

Transmiter to takie dość ostateczne rozwiązanie i trochę archaiczne.
  • 0

#9 total_psotal

total_psotal
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • Skąd:WD
  • Silnik:mam
  • Wersja:taka z 4 kołami
  • KM:50+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:0
  • Nadwozie:Malowane
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:50, 20.01.2018

no te plastiki dość sztywno siedzą, to prawda, ale są też dość mocne, sprawdź czy nie pominąłeś jakiejś śrubki i z wyczuciem powinny odpuścić (polecam łyżki to zdejmowania tapicerek, którymi można podważyć i nie zostawić śladów "włamania"). A transmiter jest to jakieś rozwiązanie, ale ja ich nie lubię, nie spotkałem jeszcze takiego który miałby naprawdę dobą jakość (xiaomi ponoć ma killera teraz, ale nie testowałem), a po drugie i równie ważne, muszę osobno sterować głośnością w radiu i mieszać nagrania z transmitera (mówimy o opcji sd/usb), i tym samym tracę możliwość mieszania z kierownicy ;) 


  • 0

#10 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:42, 21.01.2018

Hej :)

Tymczasem na necie znalazłem rozwiązanie potencjalne niekosztowne rozwiązanie win-win, słyszał ktoś o  transmiterach FM? 
Połącza sie do gniazda zapalniczki łączy bluetooth z telefonem a na danej częstotliwości FM - z radiem. Tak jakbyś nadawał swoje prywatne radio. Nie wymaga żadnej fizycznej instalacji a posiada cechy rozwiązania za 300 zł YuTour... kosztuje koło 100 zł a dodatkowo masz gniazdo USB do ładowania no i nie muszę nic wyjmować z tego co mam zamontowane.
Polecam wpisać FM bluetooth transmitter i poszukać produktów, jest sporo tego na necie.

Transmiter, jak transmiter, coś tam będzie grać, ale jakość delikatnie mówiąc nie będzie powalała...
Temat wielokrotnie przewijał się na forum i chyba nie znalazł szerokiego grona zwolenników ;)
Wszystko na temat jak rozebrać plastiki znajdziesz w tym temacie Podlaczenie zmieniarki mp3 (np. xcarlink)

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#11 kryniek

kryniek
  • Forumowicz
  • 97 postów
  • Skąd:Węgrów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:00, 21.01.2018

No więc na chwilę obecną kupiłem zwyklą przejściowkę podłączaną do radia: radio-aux  z białą skrzyneczką, ale poległem na zdjęciu frontowego plastiku tego który otacza odtwarzacz DVD... szarpałem tak mocno że w następnym kroku chyba bym połamał plastik wiec odpuściłem.
Tymczasem na necie znalazłem rozwiązanie potencjalne niekosztowne rozwiązanie win-win, słyszał ktoś o  transmiterach FM? 
Połącza sie do gniazda zapalniczki łączy bluetooth z telefonem a na danej częstotliwości FM - z radiem. Tak jakbyś nadawał swoje prywatne radio. Nie wymaga żadnej fizycznej instalacji a posiada cechy rozwiązania za 300 zł YuTour... kosztuje koło 100 zł a dodatkowo masz gniazdo USB do ładowania no i nie muszę nic wyjmować z tego co mam zamontowane.

 

Polecam wpisać FM bluetooth transmitter i poszukać produktów, jest sporo tego na necie.

 

Kupię coś takiego i dam znać jak jakość dźwięku.

Też mam ten sam dylemat co ty. Od ponad roku mam transmitter Xenic BT66. Gra dobrze ale kosztuje 120 zł.

Wszystkie transmitery mają niestety pewną wadę - spory szum własny, ten też trochę szumi.

Trzeba ustawić głośność pokrętłem transmitera na max i głośność z telefonu jakieś 60-70% żeby sygnał nie był przesterowany i jest ok.

Sygnał z gniazda słuchawkowego telefonu przez kabelek mini jack - nie używam bo jakość dźwięku słaba, są spore zniekształcenia.

Z karty SD nie próbowałem. Słucham muzyki wyłącznie via bluetooth i trochę dzwonię. Rozmówcy twierdzą że średnio mnie słychać,

pewnie dlatego że transmiter korzysta z własnego wbudowanego mikrofonu a do gniazda zapalniczki jest spora odległość.

Podsumowując rozwiązanie jest raczej słabe.

Zmieniarka cyfrowa będzie zdecydowanie lepszym wyborem i oczywiście droższym.


  • 0
Stag 300 Premium, KME Silver, Hana Gold, wlew pod klapką, zb. 55 l

#12 darianski

darianski
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:zewsząd
  • Silnik:2.4
  • Wersja:CL9
  • KM:180
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:44, 25.02.2018

Podlaczylem zwykly konwerter CD->AUX i powiem szczerze ze jakosc srednia.
Nastepnie kupilem FM transmitter. Dzwiek jest duzo lepszy, ale przez szumy, overall wychodzi gorzej niz konwerter.

Obejrzalem i zastosowalem hack z filmu YT:  $1 AUX Stereo Input Hack, zeby wyeliminowac zaklocenia FM.

Niestety dzwiek jest przygluszony i dziala tylko na MW i LW, wychodzi ciagle gorzej niz konwerter.

 

Decyzja na dzien dzisiejszy: kompletne radio z chinskoexpresu.

Obecnie robie research na ktore sie zdecydowac.

 

Darek


  • 0

#13 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 13:51, 25.02.2018

Hej :)

Podlaczylem zwykly konwerter CD->AUX i powiem szczerze ze jakosc srednia.
Nastepnie kupilem FM transmitter. Dzwiek jest duzo lepszy, ale przez szumy, overall wychodzi gorzej niz konwerter.

Co to znaczy zwykły konwerter CD-AUX??
Czemu nie zmieniarka cyfrowa??

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#14 darianski

darianski
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:zewsząd
  • Silnik:2.4
  • Wersja:CL9
  • KM:180
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:20, 26.02.2018

Cześć

MODUŁ AUX IN- HONDA (zobacz allegrogo) podłączasz do przetwornika CD wiec sygnal jest inny niż ten który jest przetwarzany przez radio FM.

Moim zdaniem jakość dźwięku z radia FM jest nieporównywalnie lepsza. Nie zamierzam zostawać przy jakości CD.

Darek


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, aux, bluetooth, sat, nav

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq