Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Woda w dziwnym miejscu

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lesnygoniec

Lesnygoniec
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Lubuskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:59, 04.01.2018

Witam ! Przejrzałem wszystkie tematy jesli chodzi o wode w bagazniku w VI gen. Odpowiedzi do konca nie znalazlem. Lałem wode wszedzie gdzie sie dało, siedziałem w bagażniku, nic nie ciekło. Wiem tyle, że dzieje się to podczas jazdy w deszczowe dni. Wody przybywa po boczkach bagażnika. Podczas zakrętów musi sie ona przelewać, bo wode mam również w miejscu koła zapasowego jak i również podłoga bagażnika z tego "styropianu" była już prawie zgnita. Kupiłem już masę do uszczelniania z boll'a, boczki rozebrane. Macie jakieś pomysły ? Ciekawostką jest to, że razem z wodą mam tam pełno piachu. Woda zbiera z piachem się po bokach bagaznika i spływa wszystko do miejsca koła zapasowego, ale również dużo wody zbiera się też po bokach. Wrzucam fotki. Pozdrawiam. 

Załączone pliki


  • 0

#2 arkus

arkus
  • Forumowicz
  • 77 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:17, 04.01.2018

okolice lamp patrzyles ? ewentualnie zobacz jeszcze czy czasem nie leci ci pod anteną na dachu lub pod spryskiwaczem tylnej szyby. ja u siebie miałem tak że jak było powiedzmy powyżej 15st to byla susza, przy niższej temperaturze i deszczu woda sie pojawiała - okazało sie że uszczelka pod anteną na dachu robiła się twarda przy niższej temperaturze i puszczała - podkleiłem uszczelke i był spokój, pod spryskiwaczem tez tak zrobiłem. 

niestety tematy przeciekania wody są upierdliwe, czesto to jest pierdoła ale trzeba zlokalizowac. 


  • 1

był Accord VIgen, obecnie Mazda 6 GH ,2.0PB


#3 Lesnygoniec

Lesnygoniec
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Lubuskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:55, 04.01.2018

Jak się dobrać do tej uszczelki anteny ? Wiem tylko jak wykręcić antenę, gdzie jest ta uszczelka ? Lampy sprawdzałem. Sucho. 


  • 0

#4 Kolczyk

Kolczyk
  • Forumowicz
  • 114 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Type S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:25, 04.01.2018

Spójrz sobie łączenie blach błotnika - poszycie zew i wew. przy wlewie. Albo spojrz sobie od strony koła wlew od wewnatrz, chyba jest pod takim plastikiem. Piach raczej swiadczy o tym ze jest to woda raczej z kół.


  • 0

Kołcz -------> Accord VI 99r.   http://www.accordklu...wa-jedna-fotka/


#5 Lesnygoniec

Lesnygoniec
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Lubuskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:02, 05.01.2018

Jest piach i to sporo. Patrzylem na te odpowietrzniki ktore sa po bokach. Niby jest tam sucho, ale jak odchyle ta gumowa "klapke" to widzę, ze jest tam pełno piachu. Nie wiem jak znaleźć przyczynę tego... Sama woda to jeszcze, ale zeby z piachem ?... Okolice wlewu juz obejrzałem, lałem wode. Zero wycieków.
  • 0

#6 Kolczyk

Kolczyk
  • Forumowicz
  • 114 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Type S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:19, 05.01.2018

Odpowietrzników raczej bym nie obwiniał, piszesz ze do okolice wlewu ogladałeś/lałeś wode, ale od której strony? Wlew i jego okolice trzeba dobrze obejrzeć od strony koła, trzeba zdjac taki plastik osłaniajacy właśnie od błota wlew. Tam niestety pod tym plastikiem zbiera sie wyszstko, i możliwe ze przerdzewiało. Ja bym raczej na to stawiał.


  • 0

Kołcz -------> Accord VI 99r.   http://www.accordklu...wa-jedna-fotka/


#7 Srebrny

Srebrny
  • Forumowicz
  • 694 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9 sedan
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 06:37, 05.01.2018

Rynienki dachu.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
  • 1

#8 Lesnygoniec

Lesnygoniec
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Lubuskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:07, 05.01.2018

Rynienki dachu. Hmm... Mam przerdzewiałe zgrzewy tam na gorze, ale doslownie lekko i w kilku miejscach na łaczeniu blachy zgrzew odpuscił i jest kilka małych dziurek. Ale podsufitke mam sucha. Woda dochodziła by, az z samej gory i rozchodziła sie po bokach ? Ale jak wytłumaczyć ten piach... Chyba nie z rynienki.
  • 0

#9 Lesnygoniec

Lesnygoniec
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Lubuskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:30, 07.01.2018

A wiec tak... Wczoraj siedzialem w bagazniku i mialem pomocnika do polewania wodybz wiadra. Wode leci mi na dole przez uszczelke klapy bagaznika na dole. I scieka do kola zapasowego. Czym to jest dobrze zakleic ten wyciek ? Sylikon podobno odpada, bo bedzie rdzewiec. Drugi problem, to cala noc padało. Rano ide do auta, znowu boki w bagazniku mam całe zalane, a wczoraj jak lałem wode z wiadra nic nie bylo... Nie wiem juz jak sobie z tym poradzic. Zostaje isc na myjke i lac do skutku chyba. Powiedzcie tylko jak zakleic jeden z wyciekow ktore znalazlem, a mianowicie uszczelke klapy bagaznika.
  • 0

#10 Srebrny

Srebrny
  • Forumowicz
  • 694 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9 sedan
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 09:23, 08.01.2018

Rynienka dachu. Oczyścić (wystarczy szmatką i nic nie szlifować) i zabezpieczyć cienką warstwą masy na pędzel. Masa jest elastyczna po wyschnięciu i zapewni szczelność na długi okres. Korozja w tych jak i w kilku miejscach VI bierze początek od przegrzanych spawów. Źle ustawione roboty produkcyjne.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
  • 1

#11 Emiliano

Emiliano
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:40, 08.01.2018

Kolego są silikony które nie powodują korozji metali ;) Poczekaj aż będzie sucho i w miarę cieplej i jedz na myjnie. Wstępne mycie ( dużo piany ) i spłukiwanie. Spłucz cała samochód aby nie było piany na zewnątrz auta, odczekaj chwilę aż przeschnie i zobacz skąd wyszła piana. Na pewno przy dużym ciśnieniu i lekkim spłukiwaniu powinna się pojawić w środku ;) ja zerknął bym na uszczelkę klapy, ze względu na łączenie blach w tym miejscu i kilkunastu latach uszczelki potrafi się tam zbierać woda.


  • 1

#12 Lesnygoniec

Lesnygoniec
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Lubuskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:45, 08.01.2018

Panowie, czy chodzi o ta rynienke ? Mam tam popuszczane zgrzewy. Kilka tygodni temu zabezpieczylem to r-stopem, ale nic dalej nie ruszalem. Koledzy pisali, ze jeśli tamtędy się wodą dostaje, to podsufitka bedzie mokra. U mnie sucho. Jesli to ta rynienka to jak ona splywa do bagażnika ? Splywa prosto na boki i do kola zapasowego. Podłoga bagażnika z materiału jak i boczki zawsze suche. Dopiero jak rozebralem wszystko to sie za głowę zlapalem. Wrzucam fotki tej rynienki, o to wam chodzi ?4860953504f0c8c520c284448f79470e.jpg944e27d88b8b768fe73d8693b31433c4.jpg
  • 0

#13 arkus

arkus
  • Forumowicz
  • 77 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:05, 08.01.2018

a jak odchylisz z tyłu podsfuitke to nie widac zeby jakies zacieki na niej były ? 


  • 0

był Accord VIgen, obecnie Mazda 6 GH ,2.0PB


#14 Lesnygoniec

Lesnygoniec
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Lubuskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:13, 08.01.2018

a jak odchylisz z tyłu podsfuitke to nie widac zeby jakies zacieki na niej były ?

Nic nie ma. Sucho, bez zaciekow. Mokro mam tylko po bokach bagaznika i w miejscu kola zapasowego. Uprzedzam. Nie mam nigdzie dziury w podłodze, wszystko zdrowe. Zastanawia mnie skad razem z woda bierze sie piach...
  • 0

#15 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:31, 08.01.2018

Woda dostaje sie miedzy blachami (miedzy dachem a szybą).

Jak juz sciagnołes rynienkę to wez butelkę wody i lej w to rynnę aby woda leciała na szybę i po czasie zobaczysz jak woda miedzy blachami sie skrapla. 


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq