Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

opony 205/50/17 , 215/45/17 lub 215/50/17

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16 BUCZO

BUCZO
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:54, 09.01.2018

fabryka zaleca VII 225/45r17 VIII 225/50r17


  • 0

#17 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 11:07, 09.01.2018

Nie możesz mieć innych rozmiarów .. Wogóle to chyba VSA by wariowało (inna dość duża różnica w średnicy koła)
  • 0
                       

#18 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 11:25, 09.01.2018

Hej :)
Zgodnie z prawem możesz mieć takie opony założone (o ile na jednej osi są jednakowe opony), natomiast jak Koledzy wyżej napisali, biorąc pod uwagę homologację auta i system VSA raczej nie powinieneś tego robić, bo zachowanie tego systemu może być nieprzewidywalne...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#19 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 21:00, 09.01.2018

Tak jak Wlodar napisał - dość duża różnica w średnicy koła.

ISX7gXA.jpg

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#20 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 09:39, 10.01.2018

Dzieki za wyjaśnienie, tez tego się spodziewałem ze tak nie da rady. Mam do kupienia felgi z oponami 17 z VIII i tam jest profil 50 a dwie opony z 16r.


  • 0

#21 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 15:21, 10.01.2018

Profil 50 ..przy szerokości 225 ma się rozumieć ?

Użytkownik Wlodar edytował ten post 15:21, 10.01.2018

  • 0
                       

#22 com_peel

com_peel
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Kozienice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:S-type
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:42, 28.02.2018

Czy stać, czy nie stać to nieważne. Zwrócił się o pomoc, więc nie ma co hejtować. Sprawdzałeś może na autakrajowe.com.pl? W swojej ofercie posiadają bardzo dużo producentów opon używanych w naprawdę fajnych cenach. Możesz porównać sobie opony continental i michellin. Ja osobiście wybrałbym te 1, gdyż sam je posiadam :D


  • 0

#23 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:39, 07.05.2021

W paru zdaniach wypowiem się na temat opon letnich zakupionych na jesieni zeszłego roku, na których zrobiłem do tej pory jakieś 5-6 tys. kilometrów (jesienią i teraz przez ostatnie trzy tygodnie, gdyż auto stało w garażu od grudnia do połowy kwietnia nieużywane, tylko raz w miesiącu było odpalane żeby silnik i klimatyzacja trochę popracowała).
Jest to rozmiar 215/50/17-według mnie i paru innych osób tutaj to najlepsza alternatywa dla rozmiaru 225/45/17 tak pod względem wyglądu wizualnego, jak i komfortu, a może nawet jest to lepsza alternatywa jak 225/45/17 szczególnie na felgach 17 tkach 7.5 cala (u mnie są to felgi od ósmej generacji Accorda).
Wizualnie oraz estetycznie na fabrycznym nieobniżanym zawieszeniu taka kombinacja fabrycznej felgi od ósemki z tym rozmiarem opon prezentuje się lepiej niż przeciętnie uważam (co też rekomendował ślepak jako najprostszą formę upiększenia samochodu pod tym względem bez ingerencji w przeróbkę zawieszenia).

Parę słów na temat opon, o których napisałem już trochę wcześniej, ale teraz to podsumuję całościowo bez sugestii, czy je polecam kupić czy też nie, to są moje odczucia i wrażenia, które niekoniecznie u innych mogłyby być takie same (bo każdy z nas ma swój indywidualny styl jazdy, jakość i typ nawierzchni, po której się porusza, itd.)
Więc krótko napiszę o samych gumach, są to opony Imperial Eco Sport 2 215/50 ZR17 91W z rantem ochronnym.
Ogólne moje wrażenia jak na razie są pozytywne zarówno przy dużych (około 220 km/h) prędkościach, jak i małych, brak wibracji czy drgań na kierownicy (ale i zawieszenie mam zrobione dobrze na sto procent). Była ostatnio również weekendowa jazda 1000 kilometrów po niemieckich autostradach, w tym podczas mocno padającego deszczu i zalegającej sporej ilości wody na jezdni. Próbowałem tam gdzie to było możliwe bez zagrożenia ruchu wywołać jakiś poślizg auta w deszczu mocno hamując, ale nie udało mi się. ABS nie dał o sobie znać, jazda 80-140 km/h w deszczu i po zakrętach nie wywoływały uślizgów i czułem się bezpiecznie.
Poza tym opony dosyć ciche i nieźle prezentujące się wizualnie na tej feldze od ósemki.
Na FB w Honda Accord Fun Club umieściłem parę zdjęć i filmów podczas tej weekendowej jazdy na tych gumach, więc ewentualnych zainteresowanych odsyłam do niego, żeby sobie na spokojnie obejrzeć.
Miały być inne, markowe opony, nie było więc kupiłem co było najszybciej dostępne z braku wyboru. Na obecną chwilę jestem zadowolony również i z komfortu jazdy choć wiadomo, że do typowo sportowej i agresywnej jazdy zapewne trzeba byłoby kupić coś z wysokiej lub średniej półki.

https://m.facebook.c...15702251966410/

Mam też jedną uwagę, że bałbym się kupić takie opony (a może też i innych, bardziej renomowanych marek) przez internet, jednak kupno w sklepie stacjonarnym daje możliwość dokładnego obejrzenia gum, bądź co bądź trzeba każdą oponę dobrze obejrzeć przy zakupie, co też uczyniłem. Kupno opon przez internet to zawsze jakieś tam minimalne ryzyko jest, bo nawet pomimo możliwości ich zwrotu w przypadku niedoróbki jakiejś czy zniekształcenia, trzeba odsyłać je i upominać się o swoje, a to jak wiadomo, jest stratą czasu a i nerwów też raczej...
Pozdrawiam

Użytkownik Heromin edytował ten post 23:42, 07.05.2021

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq