Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Problem po wymianie sprzęgła - wibracje pod pedałem na wyższych obrotach

VI

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Luzmc

Luzmc
  • Nowy
  • 3 postów
  • SkÄ…d:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:11, 25.12.2017

Witam, kilka dni temu wymieniłem sprzęgło w moim Accordzie. Wymienione zostało kompletne sprzęgło na zestaw Exedy, ponadto mechanik stwierdził, że walnięta jest poduszka pod silnikiem i też trzeba wymienić. Po wymianie auto zbiera się super, ale zauważyłem, że przy zmianie biegu na wyższych obrotach po wciśnięciu pedału sprzęgła czuć pod nogą nieprzyjemne wibracje. Im wyższe obroty tym jest to bardziej odczuwalne. W zakresie do 2000 obrotów objaw prawie nie występuje. Wibracje na pedale da się wyczuć też kiedy podczas jazdy oprzemy lekko nogę na sprzęgle( nie jezdze z nogą na sprzęgle, tylko sprawdzałem).Co może być przyczyną i czy jest powód do niepokoju? Mechanik coś źle poskładał, a może to coś innego typu wysprzęglik, koło zamachowe itd?A może to normalne świeżo po wymianie? Nie ukrywam, że jest to troche denerwujące i też nie uśmiecha mi się ponownie płacić za wywalanie skrzyni.

Użytkownik Luzmc edytował ten post 21:13, 25.12.2017

  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8863 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 21:20, 25.12.2017

Pojeździj trochę i zobacz czy się uspokoi.
Tarcza się do koła zamachowego musi dopasować.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Sasquatch

Sasquatch
  • Nowy
  • 9 postów
  • SkÄ…d:Pomorze
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:29, 29.12.2017

Moim zdanie nie nastąpi poprawa sama z siebie.Myślę że bez ponownego rozebrania sprzęgła się nie obędzie.Jeżeli koło zamachowe nie było demontowane w celu wymiany uszczelniacza to nie szukałbym w nim przyczyny.Może trefny komplet lub coś nie tak z montażem.Jeżeli przed wymianą sprzęgła było ok no to sorry coś musi być nie tak z nim.

Ja podobny temat przerabiaÅ‚em w mojej Astrze H,po wymianie trzÄ…sÅ‚ siÄ™ jak galareta przy dawaniu gazu,wymieniaÅ‚em poduchy,Å›wirowaÅ‚em z wtryskiwaczami itd.Moim życiowym bÅ‚Ä™dem byÅ‚o to że samemu go nie montowaÅ‚em a goÅ›cie którzy to próbowali,mówiÄ…c delikatnie,dali d... 


  • 0

#4 Luzmc

Luzmc
  • Nowy
  • 3 postów
  • SkÄ…d:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:21, 09.01.2018

Pojeździłem już trochę od wymiany i niestety problem nie ustępuje. Niedługo jadę do mechanika wymienić olej w skrzyni to od razu poruszę ten problem bo normalne to chyba raczej jednak nie jest
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq