Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Łańcuchy śniegowe

VII VII łańcuchy śniegowe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chmielo1

Chmielo1
  • Forumowicz
  • 163 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:04, 20.12.2017

Witam

Nie znalazłem na forum tematu dotyczącego łańcuchów śniegowych dlatego piszę. Niosę się z zamiarem kupna łańcuchów do mojego acco VII.

I tu mój dylemat, czy można zakładać łańcuchy do obniżonego accorda VII  na standardowych alusach OEM 16" (opony 205/55/16).

Już upatrzyłem sobie taki model łańcuchów:

 

http://allegro.pl/la...WZhN2YyN2I4MzQ=

 

tylko martwi mnie to moje obniżone zawieszenie.

Wiadomo, że nie jest pewne czy z się przydadzą, ale lepiej mieć je w bagażniku zwłaszcza, że jadę na początku stycznia w Bieszczady z małymi dziećmi, gdzie nie są za ciekawe drogi.

 

 


  • 0

#2 marko

marko
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:47, 21.12.2017

Może warto kupić takie coś https://allegro.pl/l...cp-aut-1-4-1003 widziałem film z testów i nawet dają radę. A i śniegu w bieszczadach w ostatnich latach mało


  • 0

#3 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 12:36, 21.12.2017

z tym niskim zawieszeniem moze byc problem, bo u mnie w cr-v w instrukcji jest napisane ze na oem felgach 18 cali nie wolno stosowac łańcuchów, tylko mozna na 17 cali, to jak u Ciebie buda poszła w dól to może być problem i warto to przemyśleć żeby nie narobić sobie szkód w aucie. Ewentualnie jak założysz łańcuchy to na pewno nie szarżować tylko spokojnie jeździć.


  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#4 Chmielo1

Chmielo1
  • Forumowicz
  • 163 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:49, 21.12.2017

Wszystkie za i przeciw rozpatrzyłem oraz przyjrzałem się odległości opony od elementów zawieszenia oraz karoserii i doszedłem do wniosku że zamawiam. Dzisiaj właśnie doszły do mnie łańcuchy (te z linka 9mm dla samochodów z małym prześwitem). Dzisiaj jak znajdę chwilę czasu wieczorem to będę próbował je założyć. Dam znać jak to wyszło. Jeszcze dzisiaj chce kupić tzw. pinezki do łańcuchów (zabezpieczenia żeby nie porysować felg łańcuchami).
  • 0

#5 f18b2

f18b2
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:27, 23.11.2018

Panowie potrzebuje łańcuchy na koła 16 205/60. Śniegu nie ma Ale bieszczadzkie oblodzone bezdroża nie wybaczaja. Poleccie cos godnego.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, VII łańcuchy śniegowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq