Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Regulacja ślizgającego się sprzęgła

VI Sprzęgło regulacja

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzegorz85

Grzegorz85
  • Nowy
  • 15 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:cg9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:48, 20.12.2017

Witam

zaczęło Å›lizgać mi siÄ™ sprzÄ™gÅ‚o do tego bierze bardzo wysoko biegi wchodzÄ… wsteczny też możliwe że spaliÅ‚y siÄ™ tarcze ogólnie auto jakoÅ› jeździ ale co to za jazda maks 100km/h a po mieÅ›cie gdzie ciÄ…gle siÄ™ rusza na Å›wiatÅ‚ach masakra przyÅ›pieszać muszÄ™ tak delikatnie że emeryci mnie wyzywajÄ… no i ciÄ…gle wyje tzn jak jadÄ™ np 60 to obroty nie rosnÄ… sÄ… w normie ale lekkie dodanie gazu i 5 tysi znajomy poleciÅ‚ mi regulacje sprzÄ™gÅ‚a co podobno pozwoli mi pojeździć nieco dÅ‚użej chodzi o podciÄ…gniÄ™cie sprzÄ™gÅ‚a za pomocÄ… tej Å›ruby nad pedaÅ‚em sprzÄ™gÅ‚a jednakże ja siÄ™ pytam co to da:) tzn powinno pomóc na to że sprzÄ™gÅ‚o bierze na samej górze ale czy rozwiąże to problem Å›lizgania siÄ™ sprzÄ™gÅ‚a (chociaż częściowo)no bo cóż Å›wiÄ™ta nowy rok to kosztuje sprzÄ™gÅ‚o i wymiana też a auta potrzebuje wiÄ™c jeÅ›li jest jakaÅ› opcja by oddalić to w czasie chociaż o 2 miesiÄ…ce to bÄ™dzie cudownie  

a drugie pytanie czy jeśli już dojdzie do wymiany ma sens wymiana samych tarcz zamiast kupienie całego zestawu z zaciskiem itd w aucie które ma 18 lat ? to sprzęgło przejechało jakieś 165 tyś obawiam się że jak wymienię same tarcze to za jakiś czas padnie zacisk itd a robocizna kosztuje....


(dodam tylko że jak pojeżdżę oczywiście spokojnie i delikatnie to po otwarciu maski czasem lekko czuć zapach sprzęgła innym razem nie płynu ze zbiorniczka nie ubywa nie zauważyłem też żadnych wycieków )
pozdrawiam 


 


  • 0

#2 bandyr

bandyr
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • SkÄ…d:woÅ‚omin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:01, 20.12.2017

Raczej wymiana a nie regulacja... ciesz się że nie dwumas...
Śruba nad pedałem Nie kręć bo jak dasz za mocno w pracę pompkę przez przypadek to ciśnienie z układu nie będzie schodzić całkowicie i po chwili jazdy efekt będzie taki jak byś miał lekko wciśnięte sprzęgło .Druga sprawa to sprawdź czy masz delikatny luz na pedale u samej góry zanim wciśniesz sprzęgło jeżeli nie ma to możesz mieć właśnie taką sytuację że pompka jest dana za mocno w pracę i wtedy regulacja ma sens ale obawiam się że to i tak już za późno.
  • 0

#3 Ciapatyz

Ciapatyz
  • Forumowicz
  • 459 postów
  • SkÄ…d:Pasiecznik/Eitorf
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 06:47, 20.12.2017

Ten znajomy to jakiś niesamowicie mądry Regulować to można było chyba w maluchu albo innym samochodzie z linką bez samoregulacji.

Wymiana sprzęgła i być może docisku jeśli sprężyna ( słoneczko) jest wytarta. No i wysprzeglik.

Oczywiście jak się uprzesz to zakuj nowe okładziny, ale później nie płacz że trzeba drugi raz skrzynię wyciągać.

jeżdżem HONDOM :)
  • 0

#4 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • SkÄ…d:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 07:45, 20.12.2017

możesz spróbować odkręcić śrubę regulacji i zobaczyć czy to coś da, jest jedna szansa na milion że ktoś źle zrobił regulacje sprzęgł i śruba jest za dużo wkręcona.


  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#5 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8872 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 08:27, 20.12.2017

Ten znajomy to jakiś niesamowicie mądry Regulować to można było chyba w maluchu albo innym samochodzie z linką bez samoregulacji.

Wymiana sprzęgła i być może docisku jeśli sprężyna ( słoneczko) jest wytarta. No i wysprzeglik.

Oczywiście jak się uprzesz to zakuj nowe okładziny, ale później nie płacz że trzeba drugi raz skrzynię wyciągać.

jeżdżem HONDOM :)

Przestań proszę pisać głupoty. Regulować się da i tak jak nawet w VII czasem trzeba podregulować bo się trzpień wyciera.



Grzegorz85
Pw

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 Ciapatyz

Ciapatyz
  • Forumowicz
  • 459 postów
  • SkÄ…d:Pasiecznik/Eitorf
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:29, 20.12.2017

przemkowal - Ty proszę głupot nie pisz bo to by miało sens gdyby biegi wchodziły z oporem, a na wrzuconym biegu i z wyciśniętym sprzęgłem auto by lekko ciągnęło.

Co niby ta regulacja ma w tym przypadku wnieść? Docisnąć tarczę docisku do tarczy sprzęgła?

Wytłumacz Proszę bo to co piszesz jest nielogiczne.
  • 0

#7 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • SkÄ…d:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 13:29, 20.12.2017

śruba może być za dużo wkręcona i po całkowitym zdjęciu nogi ze sprzęgła śruba nadal naciska pedał sprzęgła który nie zasprzęgla całkowicie i dlatego może się ślizgać.


Użytkownik Maxell edytował ten post 13:33, 20.12.2017

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#8 Ciapatyz

Ciapatyz
  • Forumowicz
  • 459 postów
  • SkÄ…d:Pasiecznik/Eitorf
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:17, 20.12.2017

śruba może być za dużo wkręcona i po całkowitym zdjęciu nogi ze sprzęgła śruba nadal naciska pedał sprzęgła który nie zasprzęgla całkowicie i dlatego może się ślizgać.



Tylko że wątpię by ta śruba sama się wykrecała
  • 0

#9 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • SkÄ…d:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 17:33, 20.12.2017

Żadna regulacja nie wchodzi w grę. Wymiana kompletnego sprzęgła.
  • 0

#10 Grzegorz85

Grzegorz85
  • Nowy
  • 15 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:cg9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:51, 04.01.2018

Cześć

Generalnie ta regulacja faktycznie nic nie dała sprzęgło do wymiany(bo jakieś częściowe naprawy to bez sensu) ciekawe że jak auto jest zimne to jakoś się toczy maks 40 co udało mi się osiągnąć ale jak się nagrzeje to po chwili już całkiem nie jedzie oczywiście pod górkę nie daje rady chyba bez lawety nie da rady
podziękowania dla użytkownika przemkowal za info o mechanikach

A jakie sprzęgło polecacie tzn producenta, model itp bo im głębiej się wchodzę w temat tym gorzej :) valeo niby najlepsze ale drogie z tym że opinie o nich też są różne
co do dwumasy to fakt cieszy mnie jej brak
Pozdrawiam
 


  • 0

#11 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • SkÄ…d:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 18:27, 04.01.2018

Exedy, Aisin
  • 0

#12 Grzegorz85

Grzegorz85
  • Nowy
  • 15 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:cg9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:49, 04.01.2018

spoko wiÄ™c kupie asin dzisiaj kiedy musiaÅ‚em przestawić auto i mnie linkÄ… zaciÄ…gniÄ™to(tzn accorda nie mnie :P:) )  zaledwie nie caÅ‚y kilometr zapaliÅ‚a mi siÄ™ lampka ABS silnik miaÅ‚em odpalony (by mieć wspomaganie i hamulce) wyÅ‚Ä…czenie silnika i ponowne uruchomienie nic nie daÅ‚o byÅ‚o już ciemno i zimno wiÄ™c nie próbowaÅ‚em ale czy odÅ‚Ä…czenie akumulatora i podÅ‚Ä…czenie z powrotem coÅ› da? może to tylko jakiÅ› bÅ‚Ä…d czy znowu coÅ› ? dodam że mam nowe hamulce tarcze + klocki nowe wężyki oraz wÅ‚aÅ›nie czujniki abs (3 miesiÄ…ce temu zaÅ‚ożone)


  • 0

#13 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • SkÄ…d:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 21:31, 04.01.2018

W Twoim przypadku aprzego było ewidentnie do wymiany
..ale sprzegło da się regulować.. po to zaprojektowano gwint na trzpieniu .
  • 0
                       

#14 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • SkÄ…d:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 07:27, 05.01.2018

Gwint na trzpieniu jest do regulacji skoku tłoczka pompy. W przypadku kiedy tłoczek wysprzęglika się mało wysuwa. Przy zajechanym sprzęgle nic nie daje.
  • 0

#15 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • SkÄ…d:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 07:48, 05.01.2018

...no o tym piszÄ™ :-)
Dzięki tej regulacji jeszcze dużo osób może cieszyć się wysprzęglającym do końca sprzęgłem i bezproblemowym wbijaniem biegów ...co nie jest już takie oczywiste po przejechaniu iluś tam tysięcy kilometrów
  • 0
                       





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, Sprzęgło regulacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq