Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Drgania kierownicy przy 120 km/h


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
662 odpowiedzi w tym temacie

#661 pawel.odenwald

pawel.odenwald
  • Forumowicz
  • 5 postów
  • Skąd:Jarosław
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Cu3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:48, 23.08.2021

Ja zdjąłem roczne Hankooki na rzecz Yokohamy blueearth.
Z Hankokami byłem na Hunterze a nawet na 3..
Teraz myślę że główna przyczyną musiały być te zjedzone piasty, ale że żadnen wulkanizator na to nie wpadł zakładając koła..


Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#662 Koniuu20

Koniuu20
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Kórnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL, CM
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:38, 25.05.2023

Mi z kolei drży kierownica i nadwozie  przy 80-120 km/h. Normalnie osłony przeciwsłoneczne jak się odchyli to wibrują jakbym jechał po kostce brukowej...  Wiem już że to nie jest kwestia kół bo kupiłem sobie nowe felgi i opony z oponeo, założyłem i jest to samo (z 15stek na 18stki). Wyważane były z 3razy każde. Auto było już u paru mechaników i nikt nie wie co to może być. Stąd piszę tutaj. Dzieje się to przy przyśpieszaniu jak i zwalnianiu (puszczenie gazu) ale tak jak mówiłem tylko w przedziale 80-120. Tarcze są proste bo przy hamowaniu hamulcem nic się nie dzieje. Zauważyłem też że przy większych temperaturach na dworze kierownica się uspokaja (nadwozie może nie ale kierownica tak). Myślałem też że to może osłona silnika bo już swoje przeszła i przy większych prędkościach wpadała w wibracje i uderzała o podwozie ale nie. Ściągnąłem ją i dalej to samo. Problem zaczął się od momentu kiedy pewnego razu auto wyjechało od mechanika. Nie jestem pewien co wtedy zmieniali bo auto nie było jeszcze wtedy moje. Chyba zacisk hamulca z tyłu. No, ale to było z 2lata temu ale mam już dosyć jeżdżenia z tym. Co, auto im spadło z podnośnika i coś się wygięło?  :diabel:  Kumpel mechanik oglądał auto od spodu i nie znalazł nic. Wiadomo pisać/domniemywać sobie można bez widzenia auta ale może macie pomysł przez co tak może być i czemu mamy się lepiej przyjrzeć. 


!! EDIT Dobra przeczytałem 15 stron tego tematu i się za głowę złapałem. Tyle problemów z takim czymś...
Czyli coś z półosią albo przegubem węwnętrznym mhm okej 

Użytkownik Koniuu20 edytował ten post 12:07, 25.05.2023

  • 0

#663 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6024 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 12:31, 25.05.2023

To do kompletu informacji masz jeszcze to:

http://www.accordklu...ymianie-półosi/

Możesz napisać do kolegi Wolek, to Ci wyśle używkę OEM sprawną, bo zamienniki to ruletka i często jest gorzej po wymianie niż przed.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq