Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Drgania kierownicy przy 120 km/h


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
662 odpowiedzi w tym temacie

#631 chlor

chlor
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Poznań/Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:TOUER
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM 1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:16, 25.10.2019

Się podłączę, kupując poprzedni właściciel powiedział ze opony do wymiany po telepie, fakt opony zajechane jak siodło na świni.

obaw nie miałem bo przerabiałem bicie w busie i to albo felgi/opony lub hamulce.

 

W połowie trasy zajechałem do wulkanizatora by koła mi przełożył bo się nie dało jechać - auto tylko ruszało i tragedia a przy 100km to myślałem ze buda się rozpadnie. 

 

jadąc na trasie od razu zadzwoniłem do oponiarza u w poznaniu i prosto z trasy wpadłem po nowe opony 

szczęśliwy do domu miałem 10min drgania ustały - wieczorem wyjechałem na trasę i to samo ale w przedziale 100-120km

poniżej jakoś znośnie ale dochodząc do 100km zaczynała się tragedia, strach było jechać tak telepało po przejechaniu 120km cisza i spokój

jechało się jak po szynach. 

 

Drgania były tylko przy dodawaniu gazu, na luzie był spokój przy hamowaniu tak samo i tylko od około 100 do 120km telepało.

 

Pojechałem do ASO mowie ze telepie "na stówę koła"  powiedzieli, okazało się ze gumy w zawieszeniu pozrywane, sworznie do wymiany itd. co ciekawe za naprawę zaproponowali mi 2900zł :P 

 

Odwiedzając swojego mechanika i omówiliśmy koszta i na częściach CTR z robocizna wyszło 600zł

powiedział jak będzie dalej biło to na ponowne wyważenie przyjechać

 

wyjechałem i 90% drgań zniknęło, jakieś drobne są podczas dodawania gazu, jutro jadę na wyważenie sprawdzę pierścienie centrujące i czy felgi proste dla pewności.

 

Generalnie uspokoiło mnie to bo czytając jakie są problemy z tymi drganiami w Accordach to sie załamałem, nigdy nie spotkałem w zadnym aucie by były tak kłopotliwe, a tu forumowicze piszą ze nawet problemy ze skrzynia są... 

 

jutro się okaże co dalej :P


  • 0

#632 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 21:17, 25.10.2019

Słyszałem ze ET inne niż oryginalne może powodować drgania. Różnica w ET może wynosić 2% od oryginału. Co Wy na to?

 

Przerobiłem dziesiątki felg accorda w dwóch genach od 16 do 19 cali ... nigdy z powodu szerokości czy ET problemów nie miałem, podstawa to jak napisałem wcześniej pierścienie centrujące i prawidłowo dobrane śruby, oem w większości jest łeb pół kulisty, w zamiennikach stożek... a mało kto o tym wiem. 

Oraz oczywiście  proste felgi markowe czy niekwadratowe opony,  a wiadomo jak to jest z Chińczykami... ruletka. 

 

 

 

Ja mam obecnie et 38 i jest zajebjaszczo  ;) Co wy na to?

Wysłane z mojego międzygalaktycznego komunikatora kwantowego przy użyciu Tapatalka

 

 

No i dobrze, byle nie 8J bo to przecież wyrywa błotniki przy ET38   :diabelgrin:   :diabelgrin:   :diabelgrin:   :diabelgrin:   :diabelgrin:   :diabelgrin:   :diabelgrin:

Takie tam nawiązanie do tego tematu hehe:

http://www.accordklu...et-maksymalnie/


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#633 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 21:39, 25.10.2019


No i dobrze, byle nie 8J bo to przecież wyrywa błotniki przy ET38   :diabelgrin:   :diabelgrin:   :diabelgrin:   :diabelgrin:   :diabelgrin:   :diabelgrin:   :diabelgrin:

Takie tam nawiązanie do tego tematu hehe:

http://www.accordklu...et-maksymalnie/

mam 7,5j jeśli myślę prawidłowo.


  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#634 chlor

chlor
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Poznań/Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:TOUER
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM 1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:30, 27.10.2019

Wyszło szydło z worka,

 

Okazało się ze felgi są pokrzywione a własowiec dwie na przemian jedna z przodu i jedna z tyłu, jedna to jajko na twardo się okazało 

pozamieniane opony i wrzucone na tył, co ciekawe trzęsienie jest teraz w przedziale 40-60km tresie tak samo budą i jest wyczuwalne ze pochodzi z tyłu 

po przekroczeniu 60km prowadzi się jak po torach potem koło 100km zaczyna być coś tam czuć.

 

jutro jadę na prostowanie Felg i prosto w trasę więc sie okaże czy to jednak to :P 


  • 0

#635 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 14:57, 27.10.2019

Jak są krzywe to nie ma zmiłuj

Wysłane z mojego międzygalaktycznego komunikatora kwantowego przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Blachonix edytował ten post 14:58, 27.10.2019

  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#636 chlor

chlor
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Poznań/Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:TOUER
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM 1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:23, 27.10.2019

Najgorsze właśnie to że byłem w ASO a oni powiedzieli że to zawieszenie i koszt naprawy 2900zl a koła nawet nie ściągnęli...
  • 0

#637 saszek5

saszek5
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Ząbki
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:49, 27.10.2019

Akurat nie w hondzie , ale miałem problem w audi w tym roku przed wakacjami a jechałem do Czarnogóry , wiec chciałem by auto było idealnie sprawne . Robiłem po kolei tarcze klocki wywarzanie koł 3 razy :D zmiana prowadnic w zaciskach a na i tu był przełom coś się poprawiło ,więc wracam do domu demontaż zacisków i się okazało że tłoczki były porysowane i miejscami zardzewiały po wymianie auto odzyskało sprawność bez turbulencji .
  • 0

#638 chlor

chlor
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Poznań/Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:TOUER
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM 1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:55, 30.10.2019

Koła wyprostowane, wyważone raz kolejna, nowa diagnoza przegub wewnętrzny z prawej strony...  :depresja:

 

macie jakies sprawdzone zamienniki bo ASO 1000zł w górę  :depresja:


  • 0

#639 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 10:50, 30.10.2019

Koła wyprostowane, wyważone raz kolejna, nowa diagnoza przegub wewnętrzny z prawej strony...  :depresja:

 

macie jakies sprawdzone zamienniki bo ASO 1000zł w górę  :depresja:

To było do przewidzenia że przy takim szarpanku coś poleci, w civicu miałem koła w ósemki pogięte to mi łożyska się sypały.

Co do części to ja staram się TRW kupować ale czy oni przeguby robią to tego nie wiem.


Użytkownik Blachonix edytował ten post 10:52, 30.10.2019

  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#640 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:06, 30.10.2019

Koła wyprostowane, wyważone raz kolejna, nowa diagnoza przegub wewnętrzny z prawej strony...  :depresja:

 

macie jakies sprawdzone zamienniki bo ASO 1000zł w górę  :depresja:

 

Najpierw upewnij się że koła są na pewno dobrze wyważone. Przerabiałem drgania w VII i VIII i zawsze to była wina kół chociaż koła były wyważane po 10 razy. Jak bywasz w Warszawie to podjedź do http://www.autobalans.pl i wyważ koła na aucie, 120zł i będzie wszystko jasne.


Użytkownik flashmaniac edytował ten post 11:06, 30.10.2019

  • 0

#641 LObuziak25

LObuziak25
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:koszalin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SPORT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:28, 30.10.2019

U mnie z biciem kierownicy walczyłem 2 miesiące wyważałem chyba z 6 razy i nic. Doradzono mi żeby pojechać na wyważarkę z testem drogowym i od tamtej pory jeździ się jak po stole. Polecam wszystkim zacząć od tego.


  • 0

#642 chlor

chlor
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Poznań/Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:TOUER
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM 1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:49, 30.10.2019

Najpierw upewnij się że koła są na pewno dobrze wyważone. Przerabiałem drgania w VII i VIII i zawsze to była wina kół chociaż koła były wyważane po 10 razy. Jak bywasz w Warszawie to podjedź do http://www.autobalans.pl i wyważ koła na aucie, 120zł i będzie wszystko jasne.

 

Dzięki na namiary, no i namówiliście akurat jestem w Wawie to jutro zadzwonię i się umówię , dam znać jaki rezultat :P

 

Dzięki 


  • 0

#643 rafal86

rafal86
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:DOA
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+ reflash
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9 Mugen
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:06, 01.05.2021

odgrzeję kotleta chociaż chyba nic nowego nie wniosę do tematu :D

sprawa oczywista a więc drgania kiery w przedziale od 120 km/h w górę. Nieraz mam wrażenie drga bardziej, jak przyśpieszę i zwolnię wracając do danej prędkości to mam wrażenie że drgania są mniejsza. Generalnie temat rzeka, letnie opony i felgi kupiłem nówki 2 lata temu, zimowe fele stare ale opony nowe co prawda jakieś nie markowe. Wyważane oba komplety po 2 razy u różnych speców. Teraz szukam we Wrocławiu kogoś z hunterem, może coś pomoże. Jak nie to szukam używek półosi z przegubami - nie raz trzęsie budą przy stałej prędkości 60 km/h ale szczególnie z rana jak rusze auto, po kilku km objaw jest już ledwo wyczuwalny. Pewnie za jakiś czas i tak czeka mnie wymiana przegubów wew...


  • 0

Civic EG3--> Civic EK3--> Prelude H22A--> Civic EP2 -->Accord CL9


http://www.accordklu...lack-mugen-k24/


#644 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 23:25, 01.05.2021

Przy 60 to na pewno nie wyważenie. Co najwyżej Opona
  • 0
                       

#645 chlor

chlor
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Poznań/Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:TOUER
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM 1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:13, 04.05.2021

Przycebuliłem,a raczej miałem jakąś nadzieję na oszczędność, przedzwoniłem cała Polskę i rozesłałem zapytania, koszt przeguby wewnętrznego na dzień dzisiejszy 1500zł + zamienniki w przedziale 150-650zł, wiadomo temat znany ze zamienniki nie działają i jest to loteria, miałem nadzieje ze wygram w tej loterii :P 

 

Poczytałem różne fora( nie tylko hondowskie) i niby znalazłem zamiennik który pasuje, rozmawiałem ze sklepem który skontaktował się z klientem który ostatnio brał ten sam tylko do HR-V i o dziwo pasuje i wszystko działa, więc zaryzykowałem 

 

łączny koszt  przegubu z wymiana 320zł - cebula się cieszy :zoltek:

 

drgania przy 60km/h nie znikły ale inne odczucie się pojawiło, przy 100-120km/h zmieniły się na inne, generalnie zamiennik nic nie pomógł, nie wygrałem na loterii a raczej jestem w plecy 320zł no i cebulka płacze :depresja:

 

Widomo każdy odradza o ile 1500zł jest jednak pewnego rodzaju zaporą a raczej mobilizuje do kreatywności w poszukiwaniach :P 

 

Generalnie działanie przeguby jest inne nie mogę napisać ze się nic nie zmieniło ze jest gorzej czy jest lepiej, jest po prostu inaczej (do poprzedniego się człowiek przyzwyczaił) 

 

nie pozostaje nić jak oryginał, chociaż znalazłem po regeneracji, ponoć to sprawdzony sposób i działa, koszt znacznie mniejszy a jest nadzieje - pytanie czy ktoś z was ma/ miał regenerowane przeguby, czy to naprawdę dział i jest sens, czy jednak pogodzić się z losem zajebistości auta i uwierzyć jednak w to ze jest wyjątkowe, bezawaryjne i tak zajebiste że części muszą kosztować swoje i zamienniki nie istnieją :P

 

dajcie znać jeżeli ktoś cos takiego miał i może coś o tym napisać czy cebulić czy nie :P


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq