Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

silnik 2,4 - stuki

VIII accord

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 RADI033

RADI033
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,4
  • Wersja:executive , automat , itd.
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:15, 06.12.2017

witam

Nie wiem o co chodzi jak również  mechanicy również z autoryzowanych serwisów Hondy - sytuacja wygląda następująco :

Codziennie rano po odpaleniu lub po dłuższym postoju pojazdu ok 8 -10 h a następnie jeździe bez względu czy kilka godzin czy pare minut ,zawsze jest wszystko ok . Problem zaczyna się gdy samochód zgaszę jak już się rozgrzeje choć trochę silnik i ponownie odpalam tez nie ważne czy postoi kilka minut czy godzine , wten czas na odcinku do kilku kilometrów przy obrotach około 2500 - 3500 z silnika dochodzą stuki metaliczne - dokładnie tak jakby tłukły się zawory. Zaznaczam że zawory sa wyregulowane i jest z nimi wszystko ok . Mechanicy nie stwierdzają aby stuki dochodziły z wnętrza silnika lub skrzyni biegów . Ma to być prawdopodobnie coś z osprzętu silnika , lecz po ściągnięciu wielorowkowego paska wszystkie rolki i koła kęca się bez stuków i jakichkolwiek luzów . Problem ten zaczął się przy przebiegu około 150 tyś , auto ma teraz około 200 tyś i dalej jest tak samo . mechanicy mowią aby się nie przejmować i zostawić do momentu aż coś się samo rozleci - prawdopodobnie jakieś łożysko lecz nie wiadomo gdzie . Masakra że w tych czasach nie da się zdiagnozować jednoznacznie takiej dolegliwości .

Samochód to Honda Accord 8  silnik 2,4 , wersja executive z automatyczną skrzynia biegów .

Miał ktoś coś podobnego lub z czym takim się spotkał ? No i nie jestem z programu Usterka , choć teraz myślę że ich ta sytuacja też by przerosła bez wymiany polowy osprzętu silnika aby zdiagnozować o co chodzi.

Jeżeli ktoś będzie miał jakiś pomysl to proszę dac znać - oczywiście bez wymiany silnika i samochodu bo ten jest zajebisty.

pozdrawiam ;-)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, accord

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq