Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Parujące szyby

VI

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 RICZII

RICZII
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Sosnowiec
  • Silnik:1.6
  • Wersja:VI
  • KM:116
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:11, 29.11.2017

 Cześć, piszę z dość śmiesznym problemem do was który trapi mnie już od dłuższego czasu (szczególnie w deszczowe dni i nooo teraz prawie cały czas ze względu na okres zimowy). Są to strasznie parujące szyby (dokładnie to przednia) od wewnątrz auta - problem pojawia się bardzo często nawet gdy włączam nawiewy na szybę (Gdy je wyłączam to kwesia 5-10minut i znów cała jest zaparowana). Sprawia mi to straszny kłopot gdyż cały czas podczas jazdy muszę z ogrzewania przełączać na nawiew szyby, wycierać szybe by mieć dobrą widoczność - próbowałem już wszystkiego od soli po torebki z ryżem i nooo nic nie pomaga. Macie jakąś poradę co na to zaradzićaby szyby mi tak nie parowały?


  • 0

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:17, 29.11.2017

Hej :)

Skoro szyby parują to w aucie musi być sporo wilgoci... poszukaj przyczyny, bo zaparowane szyby to tylko skutek tej nadmiernej wilgoci w aucie (sprawdź stan filtru kabinowego i, przede wszystkim, wykładzinę w aucie).

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#3 RICZII

RICZII
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Sosnowiec
  • Silnik:1.6
  • Wersja:VI
  • KM:116
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:39, 29.11.2017

Hej :)

Skoro szyby parują to w aucie musi być sporo wilgoci... poszukaj przyczyny, bo zaparowane szyby to tylko skutek tej nadmiernej wilgoci w aucie (sprawdź stan filtru kabinowego i, przede wszystkim, wykładzinę w aucie).

 

Pozdrawiam

Tomek

Tomku, posiadamy gdzieś na forum jak go wymienić? (jeśli tak to czy dałbyś radę mi zalinkować). I czy mógłbyś mi jakiś polecić dobry do kupna? Czy raczej nie ma to różnicy czy kupię jakiś firmy X za 40zł bądź też firmy Y za 100zł


  • 0

#4 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 23:13, 29.11.2017

Przede wszystkim pytanie. Czy Twój accord ma klime, a jesli tak to czy masz filtr kabinowy ?
Wymiana filtra w VI gen jest opisana w dziale Zrob to sam http://www.accordklu...binowy-wymiana/
  • 0

#5 Hymphh

Hymphh
  • Forumowicz
  • 246 postów
  • Skąd:Marklowice
  • Silnik:2.2
  • Wersja:LS-R
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:38, 29.11.2017

Jak już wspomenili, najważniejsze - jak masz, wymien filtr kabinowy, prosta robota na 15 minut. Po drugie, wymyj szyby albo IPA albo czyms mocno alkoholowym, dobrze je odtłuść. Sprawdź dywaniki, czy nie są mokre. Jak tak, auto dziurawe, woda w środku, czyli norma w VI gen. Ja wożę w skarpecie duużo żwirku dla kota za na podłodze przy tunelu środkowym, prawie tego nie widać, a jest bez porównania mniej "parowania" szyb niż jak tego nie stosowałem :D 


  • 0

#6 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 09:38, 30.11.2017

6cXVNiN.jpg

https://www.soft99.e...i fog&results=1

Używam i polecam - para nie ma szans, robiłem nawet testy z czajnikiem i wrzątkiem ;)

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#7 f18b2

f18b2
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:50, 30.11.2017

gdzie to cudo dostane ?


  • 0

#8 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 10:03, 30.11.2017

Na przykład tu (sprawdzony sprzedawca) - https://bestseller.p...-fog-spray.html

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#9 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:22, 30.11.2017

Hej :)
Artur, czy ten spray sprawdziłeś w boju?
Pytam, bo zastanawiam się nad sposobem ograniczania parowania, czy np. nie pokrywa szyby czymś co trudno będzie zmyć i czego nie będzie się trzymać np. uchwyt do telefonu...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#10 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 11:03, 30.11.2017

Ja tak jak Hymphh wożę żwirek dla kota w dużej chusteczce i prawie nic mi już nie paruje :D U mnie problemem była zawilgocona tapicerka od strony kierowcy (cieknąca ściana grodziowa. woda wsiąkała w białą gąbkę pod tapicerką). Od jutra pod szybą będę woził pochłaniacz wilgoci i dam znać, jak zda egzamin. Co do specyfików, to można je stosować spokojnie na bocznych i tylnej szybie. Z czołową lepiej nie kombinować, żeby nie było później problemów z przejrzystością typu refleksy, zacieki i tłuste tęcze, które skutecznie niwelują przejrzystość szyby. Pod słońce mało widać, a w nocy jeździ się po omacku, bo na szybie jest dyskoteka :> Ostatnio u miłośników 4 kółek był film na ten temat i najlepszymi preparatami na parujące szyby okazała się ... pianka do golenia gilette, oraz pasta do zębów colgate  :szczerb:


  • 0

#11 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 12:41, 30.11.2017

o piance do golenia też gdzieś czytałem że się swietnie sprawdza, nie musi być Gilette:-).

Podstawa to też porządne sprzątnięcie samochodu, odkurzenie, itd, to też ma wpływ na zbieranie się wilgoci i parowanie szyb


  • 0

#12 f18b2

f18b2
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:58, 30.11.2017


  • 0

#13 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 21:59, 30.11.2017

Tomek,
używam już drugi sezon i jestem bardzo zadowolony.
Zmywałem IPĄ i nic się nie mazało, nie miałem żadnego problemy ze ściągnięciem preparatu, z uchwytem również nie miałem problemu, ale był on przymocowany na stałe, więc antifoga nakładałem dookoła ;)

gons,
nie wiem jak po innych preparatach, ale po tym nie ma "problemów z przejrzystością typu refleksy, zacieki i tłuste tęcze, które skutecznie niwelują przejrzystość szyby", często jeżdżę nocą, wieczorem...i to samo - nie ma czegoś takiego jak napisałeś, że "jeździ się po omacku, bo na szybie jest dyskoteka", dlatego tego antifoga spokojnie można stosować również na czołowej szybie.

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#14 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:54, 01.12.2017


  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#15 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 18:20, 01.12.2017

ARTurde
Dodałem do listy zakupów :D najlepiej sprawdzić na własnej skórze .. w sumie to na szybie :D moja nie jest oryginalna (NordGlass po poprzednim właścicielu) i działa na nią dosłownie wszystko ^^ raz po opłukaniu auta wodą ze szlaucha, zrobiły się takie tęczowe zacieki wzdłuż szyby w dół, że ratował mnie tylko ten zielony pas na szybie i to, że jestem wysoki  :k


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq