Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Odpowietrzanie sprzęgła 2.2 diesel

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czaku85

Czaku85
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:Slough
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:26, 28.11.2017

Witam muszę się zabrać za odpowietrzenie sprzęgła w mojej Hani. Do tej pory Odpowietrzałem tylko układ hamulcowy. Czytalem że sprzęgło odpowietrza się w podobny sposób. Tylko nie mam pojęcia gdzie mogę znaleźć odpowietrznik i jak jest z jego dostępem. Dziękuję za odpowiedzi.
  • 0

#2 Szczery

Szczery
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Wodzierady/Pabianice
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:38, 29.11.2017

Odpowietrznik jest na wysprzegliku (chyba pionowo w dół pod przepustnicą).
Dostęp kiepski chyba że zdemontujesz rezonator...
  • 0

#3 gruca8

gruca8
  • Forumowicz
  • 494 postów
  • Skąd:Zabawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Life Style
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 21:04, 29.11.2017

W acco 2.2 jest osobny zbiorniczek z płynem DOT 3 lub DOT 4 do sprzęgła obok płynu hamulcowego.  Odpowietrznik znajduje się na wyprzęgniku dostęp bezproblemowy (między chłodnicą wody a skrzynią biegów), odpowietrza się jak układ hamulcowy (jedna osoba pompuje i trzyma sprzęgło druga odkręca i zakręca odpowietrznik i uzupełnia płyn w zbiorniczku). W acco jest samoregulujący się wyprzęgnik należy dbać tylko o odpowiedni poziom płynu w zbiorniczku. W sumie to tylko powinno się wymieniać płyn raz na 5 lat bo układ powinien być szczelny. 


  • 0

#4 Czaku85

Czaku85
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:Slough
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:45, 02.12.2017

Dzeki za odpowiedzi, wlasnie ubyło mi minimalnie płynu w zbiorniczku wyrównawczym ( płyn jest czysty). Czasami sprzęgło chywta mi na jedynce bardzo nisko ostnio wrzuciłem na luz i auto jechało wolna prędkością na wolnych obrotach ( zdarza się to raz na kilkanaście prób ). Mam nadzieję że jest to zapowietrzony ukald hydrauliczny... Myślałem żeby isc do mechanika ale jak jest łatwy dostęp to sam oganre w pojedynkę tak jak Odpowietrzylem sobie hamulce w pojedynkę uzywajac 4 metrowego wężyka i do wyrównawczego butelkę z obciętym dnem jako lejek z płynem i sam smialo pompowalem aż w wężyku piajwil się nowy płyn .
Jeszcze jedno pytanko jak dostać się do tego odpowietrznika,od lewego koła ? Dzeki Za odpowiedź
  • 0

#5 Szczery

Szczery
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Wodzierady/Pabianice
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:57, 02.12.2017

Chyba raczej z góry bo byś musiał mieć wyjątkowo długie ręce by przez nadkole tam dosięgnąć (plus kilka przeszkadzajek po drodze).
  • 0

#6 Czaku85

Czaku85
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:Slough
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:10, 03.12.2017

Tylko z góry z pod maski nie ma tam za bardzo dojscia, będę musiał chyba odkręcić dolna plastikową osłonę silnika żeby się tam dostac
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq