Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Radio PSS - wymiana głośników, bez dokładania wzmacniacza

VII pss głośniki accord

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16 jarger

jarger
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:39, 22.12.2017

Po co tyle zabawy.
Kupujesz dobrej klasy używany wzmacniacz z wejściem h input i załatwi całą sprawę.
Powerbasy wywal bo zaraz Ci odpadnie membrana jak już nie charczy. Chociaż przy tym zasilaniu to one ledwo co zipia.
Da intertechnika są idealne Helix Espirit, ale też poprzednia edycja.


By HUAWEI

No niby tak, tylko niestety high input psuje jakość sygnału :/


  • 0

#17 Waldi.

Waldi.
  • Moderator
  • 631 postów
  • Skąd:TM
  • Silnik:2.4
  • Wersja:王冠の宝石
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 23:09, 22.12.2017

No niby tak, tylko niestety high input psuje jakość sygnału :/

No niby tak. Ale nie dla zwykłego słuchacz mp3.

By HUAWEI

Tak, edycja z czarną membraną. Wzmacniacz daje (wg specyfikacji) w mostku 165W RMS i tyle idzie teraz na suba.
Przód jest w trakcie prac, na razie Powerbass S-6C bo takie mi skądś zostały, moc idzie z wzmacniacza z PSS, więc tu nie ma o czym rozmawiać że jest słabo.
W planach po wyciągnięciu RCA z radia i wygłuszeniu drzwi będzie dołożenie wzmacniacza na przód i może wymiana głośników.


No właśnie chce rozebrać radio i pomierzyć czy nie da się wyciągnąć sygnału niesymetrycznego z radia bezpośrednio z przed końcówki mocy. Konwerter sygnału symetrycznego/niesymetrycznego zostawię na koniec jeśli nie uda się bez niego.

Z drugiej strony jak już wybebeszysz PSS to zrób parę fotek co tam z tylu siedzi i jak to ugryźć.
Ja przymierzam się do wyprowadzenia po hinput tylko na dobrego wzmaka poluje.
Głównie interesuje mnie gdzie są te gniazda hout.

By HUAWEI

Tak, edycja z czarną membraną. Wzmacniacz daje (wg specyfikacji) w mostku 165W RMS i tyle idzie teraz na suba.
Przód jest w trakcie prac, na razie Powerbass S-6C bo takie mi skądś zostały, moc idzie z wzmacniacza z PSS, więc tu nie ma o czym rozmawiać że jest słabo.
W planach po wyciągnięciu RCA z radia i wygłuszeniu drzwi będzie dołożenie wzmacniacza na przód i może wymiana głośników.


No właśnie chce rozebrać radio i pomierzyć czy nie da się wyciągnąć sygnału niesymetrycznego z radia bezpośrednio z przed końcówki mocy. Konwerter sygnału symetrycznego/niesymetrycznego zostawię na koniec jeśli nie uda się bez niego.

Z drugiej strony jak już wybebeszysz PSS to zrób parę fotek co tam z tylu siedzi i jak to ugryźć.
Ja przymierzam się do wyprowadzenia po hinput tylko na dobrego wzmianka poluje.
Głównie interesuje mnie gdzie są te gniazda hout.

By HUAWEI
  • 0

#18 Under

Under
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Krosno / Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:37, 23.12.2017

No niby tak. Ale nie dla zwykłego słuchacz mp3.

By HUAWEI
Z drugiej strony jak już wybebeszysz PSS to zrób parę fotek co tam z tylu siedzi i jak to ugryźć.
Ja przymierzam się do wyprowadzenia po hinput tylko na dobrego wzmaka poluje.
Głównie interesuje mnie gdzie są te gniazda hout.

By HUAWEI
Z drugiej strony jak już wybebeszysz PSS to zrób parę fotek co tam z tylu siedzi i jak to ugryźć.
Ja przymierzam się do wyprowadzenia po hinput tylko na dobrego wzmianka poluje.
Głównie interesuje mnie gdzie są te gniazda hout.

By HUAWEI

 

Po to tyle zabawy, bo dobry wzmacniacz nie załatwi sprawy jeśli na wejściu już będzie miał zniekształcony sygnał. Wejście high input obniża poziom napięcia, który wcześniej podbiła końcówka mocy i w przypadku PSS jeszcze wzmacniacz. 

Powerbassy tak jak pisałem, są z demontażu więc na razie zostają jako tymczasowe. Membrana w nich faktycznie odkleiła się od zawieszenia, ale już były zregenerowane i jak na razie jest ok. Wcześniej grały pod wzmacniaczem około 65W RMS na kanał, to przy bujaniu membrany faktycznie okazało się że producent zrobił lipę jeśli chodzi o klejenie i wykonanie. 

 

Jak chcesz jednak po high input spróbować, to nie ma wyjść hout w radiu - bierzesz po prostu sygnał + i - z dwóch głosników (L i P), ewentualnie z suba jeśli masz tourera z PSS. 


Użytkownik Under edytował ten post 18:44, 23.12.2017

  • 0

#19 Waldi.

Waldi.
  • Moderator
  • 631 postów
  • Skąd:TM
  • Silnik:2.4
  • Wersja:王冠の宝石
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 22:34, 24.12.2017

Jak chcesz jednak po high input spróbować, to nie ma wyjść hout w radiu - bierzesz po prostu sygnał + i - z dwóch głosników (L i P), ewentualnie z suba jeśli masz tourera z PSS.

To w takim razie lipa.

Jak Ci się uda wyprowadzenie sygnału RCA to podeślij schemat, parę fotek i kilka słów opisu dla amatora.
Wiesz może jaki sygnał na syna wysyła to PSS?
Teoretycznie powinien być to mono lub zSumowany stereo, może nawet już z wycięty pasmem.

By HUAWEI

Użytkownik Waldi. edytował ten post 22:37, 24.12.2017

  • 0

#20 Wiktorr4

Wiktorr4
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Jaworzno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:04, 01.01.2018

Panowie bo niechce zakładać 10 tematów MAM Accorda VII Sedan przedlift radio zwykłe 1CD ( jedyna rzecz o której nie wyczytalem prz zakupie auta) dlatego chce coś polepszyć czy skoro kupie PSS i podpinamy pod wzmacniacz org który jak rozumie jest duzo lepszy od zwykłego radia ( mocowo) ale gdzieś tam ludzie piszą ze mogło by być lepiej. czy w takim razie.

Da się wziąć org radio PSS i podpiać do niego jakiś inny mocniejszy i lepszy wzmacniacz zamiast seryjnego a dopiero do niego podpiąc komplet dobrych głośników ?

mam w półce dobre JBL które myślę wtedy by odzyły bo zwykłe radio ich nie napędza pewnie nawet w połowie i wtedy do drzwi załozy się jakieś głośniki lepsze dużo i wtedy myślę że Całośc Zrobi robotę >

Dobrze myślę??  proszę o informację i proszę o wyrozumiałośc gdyż nie siedze w audio ale Teraz w Sedanie moim ze zwykłym radeim 1cd grało fajnie i gra ale chce widome cos pozmieniać a żeby grało to słyszalnie Lepiej.


ps . dodatkowo wszystkie drzwi będę profsionalnymi matami podwójnie wygłuszał.


  • 0

#21 Under

Under
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Krosno / Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:22, 07.01.2018

Nie do końca się udało to co chciałem, ale jest wzmacniacz dodatkowy bez konwerterów i wejść high level. Odpowiedź w tym temacie: http://www.accordklu...-pss/?p=901465


  • 0

#22 jarger

jarger
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:52, 08.01.2018

A nie wystarczy użyć po prostu konwertera symetryczny -> RCA? Chyba najprostsza metoda
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, pss, głośniki, accord

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq