Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Dywaniki gumowe VII gen. - porównanie/zdjęcia

VII dywaniki gumowe porównanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 14:36, 28.11.2017

Hej :)
Tak się, nieco przypadkiem, złożyło, że mam u siebie 3 rodzaje dywaników gumowych do VII gen. Accordów.
Postanowiłem ten zbieg okoliczności wykorzystać do zrobienia zdjęć i bezpośredniego porównania modeli dywaników gumowych.
W moje ręce wpadły dywaniki następujących firm:
  • Doma
  • Motohobby
  • Prismat
PONIŻEJ ZDJĘCIA - NIECO PÓŹNIEJ DOPISZĘ ICH OPISY I MOJE WRAŻENIA Z BEZPOŚREDNIEGO PORÓWNANIA, którymi dzieliłem się już po części w tym wątku Dywaniki gumowe VII gen. post#196 

01._Wszystkie.jpg

11._Motohobby.pl_komplet.jpg

12._Motohobby.pl_prz_d_kierowca.jpg

13._Motohobby.pl_prz_d_pasa_er.jpg

14._Motohobby.pl_Ty.jpg

15._Motohobby.pl_defekty1.jpg

16._Motohobby.pl_defekty2.jpg

17._Motohobby.pl_defekty3.jpg

21._Doma_komplet.jpg

22._Doma_prz_d_kierowca.jpg

23._Doma_prz_d_pasa_er.jpg

24._Doma_ty.jpg

31._Prismat_komplet.jpg

32._Prismat_prz_d_kierowca.jpg

33._Prismat_prz_d_pasa_er.jpg

34._Prismat_ty.jpg

35._Prismat_sp_d_dywanika.jpg

41._Por_wnanie_prz_d_kierowca.jpg

42._Por_wnanie_prz_d_pasa_er.jpg

43._Por_wnanie_ty.jpg

44._por_wnanie_bezpo_rednie_ty_Motohobby

45._por_wnanie_bezpo_rednie_ty_Prismat-_


Pozdrawiam
Tomek
  • 2

#2 szeju

szeju
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:09, 04.02.2019

Witam czekam na twoje odczucia i wrażenia  wzdlędem tych dywaników, a przede wszytkim które leża lepiej pod stopami.


  • 0

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.


#3 kubuskil1

kubuskil1
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Wwa
  • Silnik:1.6
  • Wersja:vti
  • KM:160
  • Paliwo:PB
  • Rok:1996
  • Nadwozie:mb1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:21, 19.11.2019

Świeża opinia na temat dywaników co wg mnie warto a co mniej:
doma - były stare w aucie, poniszczone konkretnie, popękane -nie wiem ile miały lat. są wyraźnie cieńsze niż prismat. doma teraz ciężko zdobyć a jak są to kosztują ponad 100 i do tego wysyłka. jedyny plus to to że tylne są dłuższe, ale to różnica minimalna i właściwie nic nie znacząca. przednie są takie same.

motohobby/prismat - kupiłem nowe na allegro za 69pln z wysyłką. generalnie są fenomenalne. pierwsze kilka dni czuć było gumę, leżą dobrze i na miejscu kierowcy nawet bez mocowań się nie przesuwają chociaż profilaktycznie dałem plaster taśmy dwustronnej w miejscu wzmocnienia wykładziny. przychodzą z delikatnymi naddatkami gumy z odlewu ale to 5 minut i odrywa się palcami. Gdyby nie te naddatki to jakość porównywalna do oryginalnych gum z mercedesa które kosztowały 0.5 tysiąca, tylko napis inny :diabel:

Najważniejsze przynajmniej dla mnie: Prismat mają niepodważalną zaletę nad domą i jest to kolor. Doma jest szara i do czarnych półskór nieee pasuje za nic. Prismat są głęboko czarne i po zmianie mogę śmiało stwierdzić że nic tak nie poprawiło wyglądu wnętrza auta jak nowe gumy. Cena jest śmieszna więc w mojej opinii nie ma się co zastanawiać


  • 0

#4 rudi0018

rudi0018
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 06:12, 19.11.2019

Siema ;) również kupiłem w tamtym roku zestaw do Accord VII od motohobby.pl i mogę go z czystym sumieniem polecić, dywaniki nie przesuwają się, nawet u kierowcy podczas jazdy. Tak jak napisal kolega wyżej na początku było czuć zapach gumy, ale po max 2 tygodniach wywietrzał. ;)
  • 0

#5 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 12:02, 12.12.2019

Właśnie sobie przypomniałem, czytając Wasze odpowiedzi, że miałem dopisać swoje wrażenia... może się wreszcie za to zabiorę.

Tak na szybko to: wizualnie Doma zdecydowanie najlepiej (nie uwzględniam koloru, bo to rzecz względna), natomiast praktycznie w zasadzie bez różnicy - z przodu wszystkie leżą idealnie i się nie przesuwają, z tyłu, bez przymocowania ich czymś do wykładziny, niestety delikatnie się przesuwają (wszystkie), przynajmniej w kombi...

 

Pozdrawiam


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, dywaniki, gumowe, porównanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq