Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Hałas pompy wspomagania po naciąganiu paska

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#31 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 13:17, 12.12.2017

Jest możliwe że jakiś civic ma identyczny zbiorniczek? Z jednym gościem porównywaliśmy na zdjęciach mój i ten z civica, wydają się identyczne. Nie wiem niestety jaki to civic.

Co do klejenia klejem 2 masowym, nie wiem czy coś źle robię, ale ciągle cieknie. Po 24 godzinach po klejeniu zamontowałem wszystko, twarde i mocne, nagrzewa się olej, klej robi się miękki i cieknie... Klej niby do 120 stopni, powinno działać, a jednak lipa, także według mnie nie warto.

Jak wydają się identyczne, to zmierzcie tylko oboje średnice króćców, czy są takie same, żeby później wąż w czasie jazdy przypadkiem nie spadł ;) Ogólnie zbiornik ma mieć około 0,5L (0,4L na płyn), a na tym od Civika pewnie wyżłobienia MIN MAX będą w innych miejscach, ale to nie problem skoro masz oryginalny zbiorniczek do porównania ;). Po numerze OEM zbiornik ciężko znaleźć, bo wyskakuje ich sporo, ale od VII gena, a one są nieco wyższe i mogą nie podejść do VI (Wolek mógłby pewnie rozjaśnić sytuację w tej kwestii ;) ). Ogólnie, to polecam napisać do Wolka i jak ma, to od niego zakupić ten zbiorniczek :D Nie mogłem znaleźć hiszpańskiego odpowiednika allegro, ale może któryś sprzedawca wysłał by Ci taki zbiorniczek za granicę, np. ten: http://allegro.pl/zb...518714274.html# (20zł + przesyłka)


  • 1

#32 Grzesiek9022

Grzesiek9022
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:Hiszpania
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CK 2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:40, 12.12.2017

Tu nie chodzi o koszt tylko o czas. Potrzebuje samochodu. Sam przeglądałem zbiorniczki od civica i nie było nic podobnego, dlatego też mam 2 teorie, albo civic miał zbiornik z acco, albo źle oznaczyli część na szrocie i faktycznie pochodzi od accorda. Ta druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna, bo wysłał mi zdjęcie zbiorniczka z takim samym wężem doprowadzającym, a to już daje do myślenia... Wolek ma i by wysłał, ale wierz mi że do świąt mogłoby nie dojść, a wtedy lipa straszna dla mnie. Zamówiłem ten niby od civica, jutro przyjdzie więc się zobaczy. Zredaguje co i jak.


  • 0

#33 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 14:31, 13.12.2017

Ogólnie te zbiorniczki niczym, poza wyglądem, praktycznie się nie różnią ;) Podziałką i wysokością co najwyżej, która też jest tylko dla świętego spokoju użytkownika :D Ważne, żeby przy odpalonym silniku, dolny wąż ssał płyn bez powietrza, a górny nadążał go napełniać, nie tworząc przy tym pęcherzy powietrza i po zgaszeniu silnika, żeby nie przelał zbiorniczka pod korek :) Mógł by być nawet z innego pojazdu, jak na przykład Toyota (VAG'i mają przeważnie kwadratowe i sporo przy nich rzeźby by było ^^), tylko uchwyt trzeba by lekko przerobić :D Także ten z Civ'a będzie pasował i oby Ci posłużył do końca żywota Hanki :)


  • 0

#34 Grzesiek9022

Grzesiek9022
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:Hiszpania
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CK 2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:41, 13.12.2017

Jestem już po montażu zbiorniczka od ACCORDA, a nie od civica. Wszystko pasuje i poszło gładko z montażem, zalane świeżym płynem i odpowietrzone. Jest cicho i działa perfekcyjnie, w końcu, ale jestem mega zadowolony :D  Jednak bez samochodu to jak bez ręki :) A co do tego gościa to na fazie musiał być, bo zbiornik na dole był podpisany "Honda Accord 1.8". Najważniejsze że pasuje i wszystko działa :D Także jak dla mnie temat zamknięty :D Swoją drogą Gons ciekawe pomysły z przerabianiem, ale ja chyba nie posiadam wystarczających zdolności manualnych do rzeźbiarstwa :P  Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wszelką pomoc ;) Jesteście wielcy ludziska :D


  • 0

#35 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 22:52, 13.12.2017

Najważniejsze, że Hanka już nie jęczy i się nie pluje :D I ta satysfakcja, że samemu się zrobiło :) Jako, że święta już tuż tuż, życzę jak najdłuższej bezawaryjności ;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq