Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

krasnoludek z młotkiem pod maską - co to za dźwięk?

VIII dźwięk stukanie pod maską stuki pod maską stuki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:11, 17.11.2017

Witam,

accord VIII 2012 rok, i-dtec, 70k przebiegu;

dzisiaj pod szkołą córki - stojąc na poboczu na biegu jałowym, usłyszałem dziwne stuki, tak jakby mały krasnoludek naparzał gdzieś pod maską swoim małym młoteczkiem;

wróciłem do garażu i nagrałem ten dźwięk - słychać go od 5 sekundy, ale najlepiej jest słyszalny między 20 a 30 sekundą - potem już będzie wiadomo o jaki "młoteczek" mi chodzi;

najbardziej słyszalny w okolicach akumulatora, pomiędzy zderzakiem a akumulatorem - ale może to spod akumulatora (?), gdzieś tam z głębi?

wentylatory się nie kręciły - więc to nie one;

będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi i ukierunkowanie;

aha, miałem zaraz potem jeszcze jeden kurs i już tego stukania nie było, zaraz po odpaleniu silnika i potem po powrocie;

mechanik ze mnie żaden, ale tak kombinuję, że to może z nagrzewaniem ma coś wspólnego? dźwięku nie ma cały czas - jak wróciłem z córką spod szkoły to w czasie otwierania bramy dźwięku nie było, ale po wjechaniu do garażu był znowu (tak jak pod szkołą) i udało mi się go wtedy nagrać; do szkoły mam jakieś 4 km i raczej silnik nie zdążył się nagrzać;

dzisiaj go usłyszałem pierwszy raz - wcześniej na pewno tego nie było;

pozdrawiam i zapraszam do oglądania :)

 

 

 

ps.

poszedłem odpalić samochód i krasnoludek się wyniósł... ...mam nadzieję, że na zawsze (?)
 


Użytkownik piotr2012 edytował ten post 14:21, 17.11.2017

  • -1

#2 Paluch - KRK

Paluch - KRK
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:55, 18.11.2017

Hej

 

http://www.accordklu...ilnika-skrzyni/

 

U mnie się tłucze coś takiego, w szczególności na "kocich łbach" albo na wybojach - nie znam odpowiedzi do czego to służy i co to ma robić. Jakiś  tłumi drgań ....

 

Chociaż powyższa wersja to ta bardzo optymistyczna, raczej bym szedł w kierunku silnika ... ale Ty wiesz lepiej bo słyszysz na żywo.


Użytkownik Paluch - KRK edytował ten post 23:20, 18.11.2017

  • 0

#3 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:41, 19.11.2017

To nie to co u Ciebie. Stuki słyszalne tylko na postoju - nie w czasie jazdy. Wątpię też, że ma związek bezpośrednio z silnikiem. Ostatnio jeździłem mało, a jak już to "wokół komina" i na niedogrzanym silniku - może to jest przyczyna? Jeżdżę też ostatnio z wyłączonym radiem i może wcześniej te stuki też bywały, ale ich nie wyłapałem przez grające audio? Na razie krasnal się wyniósł, ale może ktoś miał takie stuki wcześniej - to przynajmniej będę wiedział czego się spodziewać. Pozdrawiam

Użytkownik piotr2012 edytował ten post 12:47, 19.11.2017

  • -1

#4 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:10, 23.11.2017

Panowie, mała aktualizacja - dzisiaj znowu "złapałem" skrzata; co udało mi się ustalić:

1. stukanie znika po wciśnięciu sprzęgła; nie trzeba do końca - wystarczą może dwa centymetry i stukot znika.
2. stukanie słychać w czasie jazdy -

oto nowy filmik:

https://www.youtube....bed/M8LA8JAr51g

przerwy w stukaniu - córka wciska sprzęgło;

mam wrażenie, że stukanie pojawia się na niedogrzanym silniku; jak już parę kilometrów przejadę to stukanie znika; ale nie mam pewności czy to przypadek czy faktycznie reguła;

samochód ma przejechane 71tys., olej w skrzyni był wymieniany przy 25 tys.

jak ktoś może coś podpowiedzieć, to będę wdzięczny;

pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś coś - chociaż wstępnie - zdiagnozuje

Użytkownik piotr2012 edytował ten post 22:44, 23.11.2017

  • -1

#5 marekb1988

marekb1988
  • Forumowicz
  • 228 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:191
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:19, 23.11.2017

Docisk sprzegła.


  • 0

#6 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:44, 23.11.2017

Dzięki. I jesteś pewien na 100%? Może jeszcze coś/ktoś? Nikt nie miał wcześniej takie usterki? Siada mi sprzęgło po 70 tysiącach... I to w aucie, które w mieście właściwie nie jeździ. Chyba rekord

A tak poza tym auto jeździ normalnie - żadnych zmian w prowadzeniu, przyspieszaniu, pracy sprzęgła nie ma.

Użytkownik piotr2012 edytował ten post 23:29, 23.11.2017

  • -1

#7 marekb1988

marekb1988
  • Forumowicz
  • 228 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:191
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 02:17, 24.11.2017

Nie jestem pewien na stówę, ae objaw jakby docisk albo łożysko oporowe padało. Sprzęgło w bocianie ma duże obciążenia. Ktoś gdzieś pisał że sprzęgło od typeS 180KM można założyć, które jest wytrzymalsze, ale niech wypowie się mądrzejszy :)


  • 0

#8 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:41, 24.11.2017

Zakładając, że Twoja diagnoza jest trafna to czy w/w objawy nie byłyby słyszalne cały czas? Wróciłem teraz ze sklepu i stukania nie było... Pół internetu wczoraj przekopałem i nie znalazłem podobnego przypadku, tak żeby całkowicie pasował do mojej historii. I dodatkowo zapytam - czy to może mieć związek z poziomem oleju w skrzyni? Mam akurat kupiony nowy olej MTF i może sprawdzić poziom i dolać w razie czego? Pozdrawiam
  • -1

#9 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:09, 24.11.2017

jeszcze jeden film...

https://www.youtube....bed/fYrOihN5aHs

telefon leży przy kole;

na filmie - najlepiej słychać od 16 sekundy - nagrałem jeszcze jeden fakt;

przy delikatnym wciśnięciu sprzęgła - nie do końca, na głębokość może centymetra lub dwóch - słychać jak stukanie zwiększa częstotliwość i przyspiesza - może to będzie jeszcze jakaś wskazówka, która pozwoli mnie naprowadzić na dobry kierunek; przy głębszym wciśnięciu sprzęgła stukanie znika;

wcześniej pisałem, że stuki znikają na rozgrzanym silniku, dzisiaj miałem odwrotnie - po odpaleniu silnika stuków nie było, po przejechaniu kilku kilometrów zaczęło świergotać; może to faktycznie coś z olejem w skrzyni - który zimny lepiej tłumi, a po rozgrzaniu zaczyna być słychać stukanie?

przekopałem dzisiaj w nocy sporo stron w internecie, dotyczących różnych marek i nie znalazłem żanego przypadku, który pokrywałby się całkowicie z moim; no i zwykle były to przypadki z przebiegami w okolicach 200 tys. i więcej - i najgorsze to, że ilu mechaników/przypadków, tyle różniących się od siebie diagnoz...

u mnie przekroczyłem kilka dni temu 70 tys. Samochód prawie w ogóle nie jeździ po mieście, jest tylko jeden kierowca - ja, i jeżdżę z zadami poszanowania sprzęgła - zmiana biegów w okolicach 3 tys., bez gwałtownego przyspieszania z dolnych obrotów, strzlania sprzęgłem, i innych takich zachowań, które mogłyby skracać żywot sprzęgła;

teraz nawet przed komputerem mam "w uchu" ten świergot :) ręcę opadają...

i też niewesoło się robi... ...ponad 300 wyświetleń tematu i tylko jeden kolega się odezwał - ja to mam szczęście do tych nietypowych usterek;

 

edit:

 

 

wykopałem z zaświatów taki temat:

 

http://www.accordklu...ów-na-bjałowym/

 

pasuje do mojego problemu i wygląda na to, że pomysł z olejem nie jest taki z sufitu... ...na razie napisałem do userów z tego wątku - mam nadzieję, że potwierdzą po obejrzeniu filmów


Użytkownik piotr2012 edytował ten post 13:26, 24.11.2017

  • -1

#10 nieldos

nieldos
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:ZKA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:57, 24.11.2017

Ja też bym obstawiał na łożysko oporowe... kilka razy miałem już podobne przypadki i przeważnie było to łożysko choć ostatnio miałem taki przypadek że chałas stukania ( ćwierkotania) odbywał się podczas pracy na biegu jałowym po wciśnięciu cisza więc diagnoza szybka łożysko oporowe a okazało się noestety że padła dwumasa więc różnie to bywa. Podjedź do jakiegoś mechanika niech posłucha stetoskopem to chociaż wyłapie czy dźwięk wydobywa się napewno ze skrzyni a i może będzie słyszał czy to łożysko czy olej bo jak wiadomo jak dobry mechanik to jest nauczony nie forumowo tylko z praktyki i nie jedno widział i słyszał. Mam nadzieje kolego, że będzie to jakaś drobnostka i moja diagnoza jest chybiona ;) chciałbym jakoś pomóc ale w tym przypadku ciężko więc nadal jestem Twoim bardzo wdzięcznym dłużnikiem ;) pozdrawiam serdecznie
  • 0

#11 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:35, 05.12.2017

kończąc temat - dla potomnych;

nie dwumasa, nie sprzęgło, nie łożysko oporowe ani docisk... przyczyną pierdoła, dokładnie ta sama co tutaj:

http://www.accordklu...-miał/?p=343324

dokładnie tak jak pisze kolega z Mitsubishi; to też tłumaczy dlaczego u niektórych w w/w wątku ćwierkanie pojawiało się chwilę po wymianie kompletnego sprzęgła;

przy diagnozie stetoskopem wystarczyło delikatnie dotknąć "końcówkę" wysprzęglika i ćwierkanie ustawało; telepie się końcówka/popychacz (jeśli dobrze to nazywam) wysprzęglika w gnieździe łapy - w tym zagłębieniu;

jeden z mechaników już mi sugerował dwumasę, zresztą byłem u trzech i każdy "na ucho" słyszał co innego - na szczęście najbliższy termin na dokładniejsze oględziny były na 18 grudnia więc nikt niczego nie zepsuł  ;)

dzisiaj sam ogarnąłem - dostęp od spodu jest w miarę możliwy, a mając na uwadze, że to diesel to można powiedzieć, że jest sporo miejsca;

 

dzięki wszystkim za uwagi i wskazówki, szczególnie nieldos'owi - z którym dużo też pisałem przez priv'a

pozdrawiam


Użytkownik piotr2012 edytował ten post 12:43, 05.12.2017

  • -1

#12 nieldos

nieldos
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:ZKA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:42, 05.12.2017

I co mnie bardzo cieszy, że okazała się to pierdoła ale nerwów zjadła co niemiara... teraz aby miliona już bez żadnych usterek ;)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, dźwięk, stukanie, pod maską, stuki pod maską, stuki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq