Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

2.4 dotrysk benzyny

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 gielda211

gielda211
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:43, 01.11.2017

Cześć,

 

Zastanawiam się nad założeniem gazu w mojej Hani i zadzwoniłem do warsztatu Vanos który zaproponował mi instalacje oparta na STAG ale z dotryskiem benzyny od 3tys rpm 10-15% w celu ochrony gniazd zaworowych przed wypalaniem. 

Czy to normalna praktyka czy druciarstwo?


  • 0

#2 blow

blow
  • Forumowicz
  • 1733 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exec
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 23
Super

Napisano 21:52, 01.11.2017

Vanos Gdynia Ci coś takiego zaproponował? 

Serio...?

 

Co im się tam ubzdurało znowu...?


  • 0

#3 gielda211

gielda211
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:08, 01.11.2017

Vanos jest już tylko w Gdańsku na Miałkim Szlaku, gość mówił że kiedyś byli w Gdyni ale się przenieśli...

Czyli druciarstwo?


  • 0

#4 blow

blow
  • Forumowicz
  • 1733 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exec
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 23
Super

Napisano 22:15, 01.11.2017

Kojarze ten warsztat jeszcze z LPGFORUM i mieli bardzo dobra renome...
Zreszta zaden z warsztatow polecanych u nas nie trafil tam przypadkowo.


Niepotrzebny jest zaden dotrysk benzyny. Jestem zdziwiony,ze akurat tam Ci cos takiego zaproponowali.
A jakie czesci do montazu?
  • 0

#5 f18b2

f18b2
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:17, 01.11.2017

Od 3k ? Jeszcze staralbym się zrozumieć że od 5k-6k Ale od 3 ?
  • 0

#6 gielda211

gielda211
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:30, 01.11.2017

Sterownik: STAG 300+ lub QBOX

wtryski: AC

Reduktor: AC R01

Butla w kole

Wlew pod klapką

Modyfikacja "czegoś"  żeby auto nie pokazywało ciągle rezerwy.

​Czas montażu 2 dni.

 

koszt 3200

 

Widzę że ciężko o dobry warsztat i chyba spróbuje zadzwonić do neptun-gaz z Koszalina.


  • 0

#7 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 22:37, 01.11.2017

żaden dotryski nie potrzebny...przy odpowiednio dobranych gratach w pełnym zakresie hula na lpg...miałem wystrojony na lpg przy użyciu AFR aż do odcięcia 7600...(auto po reflashu)


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#8 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 09:54, 02.11.2017

Ja mam dotrysk benzyny :) zaraz po załączeniu VTEC'a  ;) ca 4700 :)  jakieś 10% :P 


  • 0

#9 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 09:55, 02.11.2017

Sterownik: STAG 300+ lub QBOX
wtryski: AC
Reduktor: AC R01
Butla w kole
Wlew pod klapką
Modyfikacja "czegoś"  żeby auto nie pokazywało ciągle rezerwy.
​Czas montażu 2 dni.
 
koszt 3200
 
Widzę że ciężko o dobry warsztat i chyba spróbuje zadzwonić do neptun-gaz z Koszalina.


Jeśli interesuje Cie zakład w Koszalinie to mam tam kolegę gazownika od wielu lat! Zainstaluje solidnie, zgodnie ze sztuka i wystroi z AFR. Będziesz zadowolony i nie będziesz miał żadnych kłopotów z instalką. Jak coś to daj na Pw, dam Ci namiar :-).
  • 0

#10 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 10:03, 02.11.2017

Ja mam dotrysk benzyny :) zaraz po załączeniu VTEC'a ;) ca 4700 :) jakieś 10% :P

Już kiedyś rozmawialiśmy na ten temat😝
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#11 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:33, 02.11.2017

mam takie zestawienie tylko ze na Qmax Basic i w VII za 2600zl bez zadnych dotrysków, jak na razie zrobione jakies 2000km  spisuje sie super...butla w kole 47litrow, jedynie wtryski ACT03 mocno głosna klepia, czasem wydaje sie ze panewka stuka :) ale za to sa w pelni rozbieralne, przynajmniej tak gazownik twierdzil 


  • 0

#12 lukasrz

lukasrz
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:LUBLIN
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS -35mm
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 14:23, 02.11.2017

mam takie zestawienie tylko ze na Qmax Basic i w VII za 2600zl bez zadnych dotrysków, jak na razie zrobione jakies 2000km  spisuje sie super...butla w kole 47litrow, jedynie wtryski ACT03 mocno głosna klepia, czasem wydaje sie ze panewka stuka :) ale za to sa w pelni rozbieralne, przynajmniej tak gazownik twierdzil 

 

 

Wprawdzie mam całkiem inną instalacja bo wtryskiwacze i-plus ale po wymianie przewodów na lepsze jakościowo Parkery i zmianie ułożenia przewodów LPG też zaczęły mi klepać wtryskiwacze... słyszalne ze środka jak panewka.

 

Sam nie wiem co dokładnie zrobiłem, że dźwięk całkowicie zniknął ale spróbuj podłożyć pod plastikową pokrywę kolektora dolotowego gumowe oringi - ta pokrywa lubi przenosić dźwięki i klekotać, druga sprawa to pozmieniałem bieg przewodów gumowych LPG i jest cisza.

 

Co do dotrysku - jeśli instalacja LPG nie wyrabia lub dysze są źle dobrane pozwala ustawić instalkę by chodziła dobrze, np skracając wymagany czas wtrysku LPG np z 12ms do 10ms LPG i 2ms benzyny.

 

Jest to w pewnym sensie plus posiadania takiej opcji (lepiej mieć niż nie mieć taką możliwość) w przypadku gdy np robimy reflasha a instalka nie wyrabia, można dać od 5tyś od Open Loop dotrysk PB, jednak do codziennej jazdy i dla oszczędności powinno być wszystko tak ustawione by zasilać silnik tylko LPG po to jest LPG by oszczędzać.


Użytkownik lukasrz edytował ten post 17:17, 02.11.2017

  • 0

#13 rafalsar

rafalsar
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Rypin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:17, 02.11.2017

Mam te same wtryski AC 03 i u mnie też gazownik mówił że się rozbierają. Co do dotrysku benzyny mam to u siebie i nie widzę jakiegoś znacznego ubytku benzyny a na pewno mniej się boję o gniazda zaworowe. Benzyny leję co miesiąc za 50 zł w zimie, w lato na 2 miesiące mi stykło. Jedyne co mnie denerwuje to opadający i po przejechaniu około 300 km podnoszący się wskaźnik paliwa. Mam zrobione 30 tyś na instalacji cała STAG-a, w sobotę jestem właśnie umówiony na 3 przegląd. Zawory były regulowane prawie 20 tyś km temu na razie nic się nie dzieje.


  • 0

#14 kratom

kratom
  • Klubowicz
  • 110 postów
  • Skąd:podlaskie-Szepietowo
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S/LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:00, 09.11.2017

Witam. Moim zdaniem sa dwie kwestie użycia dotrysku, czy też dodatkowego udziału benzyny. Jeśli funkcja jest używana bo instalcja "nie wyrabia" i potrzebna jest dolewka benzyny ze względu na źle położoną instalkę i trzeba braki uzupełnić benzyną - to nie tędy droga - nie do tego została ta funkcja stworzona. Co innego jeśli podczas jazdy na gazie zauważono szybsze kasowanie luzów zaworowych, wówczas dolewka benzyny (przy dużym obciażeniu silnika, np. wyprzedzanie, jazda autostradą ponad 140 km/h) to sposób na ochronę gniazd zaworowych (zamiast lubryfikacji). Co do użycia funkcji w tej kwestii to już zdanie użytkownika. Chce, proszę bardzo...sporo osób poleca instalcje opartą na Qbox, akurat wszystkie sterowniki tej generacji mają dodatkowy udział więc zakład montujący może ustawić dolewkę jeśli klient chciałby bardziej chronić gniazda. Jeżeli uważa, że nie ma to sensu - nie stosuje.


  • 0
<p>-----------------</p>
<p>Pozdrawiam<br>
Tomek</p>

#15 ManiekPTR

ManiekPTR
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:52, 19.11.2017

Dotrysk benzyny jest stosowany tylko i wyłącznie w przypadku kiedy instalacja LPG nie ma takiej wydajności aby zachować takie same parametry pracy jak na benzynie. Cała sztuka montażu i strojenia LPG polega na tym aby silnik nie pracował na zbyt ubogiej mieszance paliwowej. W przypadku naszych Hond instalacja musi być "przewymiarowana" - reduktor musi być o sporo większej wydajności niż moc nominalna silnika. Do silnika 2,4 polecany jest reduktor KME GOLD. Wtryskiwacze muszą być wydajne oraz szybkie, tu bardzo dobrze sprowadzają się Barracudy w wersji wzmocnionej 130 nl, montowane bez dysz.
Instalacja musi być tak zestrojona aby AFR na LPG w żadnym zakresie nie był większy niż 15,3. Wtedy nie ma potrzeby dotrysków benzyny. Jeżeli zakład montujacy instalacje proponuje instalację z dotryskiem benzyny to znaczy że nie za bardzo ma pojęcie o tym co montuje. Bardzo możliwe że chce zamontować to co ma na półce a nie zrobić porządną kompletację podzespołów które obsłużą bez problemowo nasze silniki.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq