Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Spryskiwacze reflektorów


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
47 odpowiedzi w tym temacie

#31 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:29, 10.02.2009

ja właśnie przerabiam identyczny temat, szukam zbiornika z pompką albo samej pompki, te przewody od sprysków kup najlepiej od razu od coupe... wszystko tam ładnie styka...

#32 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:19, 12.02.2009

chyba będę musiał kupić TAKIE spryskiwacze gdyż szukam i szukam i znaleźć nie mogę do accorda :cry:

jest na aukcji napisane ze posiadają regulację strumienia, czyli powinno być :ok

#33 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 02:13, 22.02.2009

Może mnie ktoś zaraz będzie krytykował ale uważam że spryskiwacze bez wycieraczek to troszkę mało przydatne.... w trasie po 300km po deszczu to reflektory mimo spryskiwaczy miały kilku milimetrową warstwę zlepionego pyłu i mało co świeciły.

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#34 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:59, 22.02.2009

Może mnie ktoś zaraz będzie krytykował ale uważam że spryskiwacze bez wycieraczek to troszkę mało przydatne....

Nie koniecznie gdyż w VII gen (przynajmniej u mnie)jest takie ciśnienie,że potrafi maskę zachlapać,a ile przy tym płynu leci :k ciągle trzeba uzupełniać.Osobiście czekam kiedy nić z naprzeciwka nie leci wyłączam światła(pozostawiając pozycyjne)i tak pryskam na przednią szybę :-P :mrgreen:

#35 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:01, 22.02.2009

Glinuś, masz rację sika aż miło, czasami wali aż na przednią szybę. Reflektory są zawsze czyste to fakt, ale... nie szkoda Ci żarników tak włączając i wyłączając światła??? Takie żarniki troche kosztują :k Zjarają Ci się szybko jak będziesz je tak eksploatował :-/
To chyba kiepskie przełożenie jeśli chodzi o oszczędność. 5 litrowy płyn kosztuje 20 zł...

#36 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:41, 22.02.2009

Znaleźć elektronika albo nawet goscia z ASO który zamontuje włącznik/wyłącznik. Widzialem taki patent w CR-V.

#37 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:44, 22.02.2009

To chyba kiepskie przełożenie jeśli chodzi o oszczędność.

Spoko nie robię tego tak często tylko jak umyję auto i wypastuję,a ostatnio przy tej pogodzie to już ze 3 miesiące nie pastowałem :mrgreen:

#38 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:57, 22.02.2009

Znaleźć elektronika albo nawet goscia z ASO który zamontuje włącznik/wyłącznik. Widzialem taki patent w CR-V.


Dokładnie o tym myślałem. Muszę koniecznie podpytać :ok

#39 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:29, 22.02.2009

Popytaj,a sądze,że można zamontować zwykły wyłącznik odcinający pompkę.

#40 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:18, 22.02.2009

Tylko w którym miejscu :?: Nie chciałbym "na sztywno" sobie tego zamontować. Gdzie w takim razie miałbym przełącznik :?:

#41 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:14, 22.02.2009

możesz miec to po lewej stronie bo zapewne masz xenony i na pewno jedna wolna zaślepka jest zamisat regualcji reflektorów,

#42 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:37, 22.02.2009

Nawet dwie wolne się znajdą ;-)

#43 Einstein

Einstein
  • Forumowicz
  • 144 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:28, 01.04.2009

A ja mam takie pytanko: widziałem u kolegi w Civie VI genie qpe, że przerobił całośc stosując spryskiwacze od favoritki trójnik i kable. Tak może być?? Spryski wiadomo moga byc jakie kolwiek, ale czy pompka seryjna wydoła na szyby i reflektory??

Gdyby żył Kopernik z pewnością jeździłby HONDĄ


 


#44 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:41, 01.04.2009

Stosując trójniki i jedną pompkę do szyb i reflektorów to nie zda egzaminu, do reflektorów musi być sporo większe ciśnienie i dodatkowo większy zbiornik na płyn + do tego jeżeli płyn jest w okolicy połowy zbiorniczka pryska tylko na szybę.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#45 Einstein

Einstein
  • Forumowicz
  • 144 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:29, 06.01.2014

Koledzy mam takie pytanie;

Mam zamiar założyć do siebie oryginalne spryskiwacze. Na allegro jest tego bardzo miało a i informacje oględne. Chodzi mi o to co w chodzi w kompletny skład takiego zestawu? Nie miałem wcześniej sprysków.
Z tego co się zorientowałem muszę mieć:

> dysze + wężyki (jakiś trójnik)
> zaślepki do dysz na zderzak
> zbiornik z pompką? Czy do aktualnego zbiornika podłączam drugą pompkę?
> przekaźnik
> ewentualnie przełącznik

Proszę o info jeśli coś pominąłem.

Gdyby żył Kopernik z pewnością jeździłby HONDĄ


 





IPB Skin By Virteq