Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Przeróbka wstecznych, przeciwmgielnych

VII lampy przeciwmgielne wsteczne

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarutis

Jarutis
  • Forumowicz
  • 195 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:36, 26.10.2017

Jak w temacie chce wrzucić lampe w klape z anglika od strony kierowcy i zrobić wsteczne x2 w klapie (z jakimś ledem ) a w miejsce odblasków wrzucić p/mgielne, jak to widzicie ? jest ktoś kto byłby to w stanie ogarnąć? nie jestem elektrykiem i nie znam sie na tym, jeśli będzie trzeba to przejade sie kawałek jeśli taki mus, nie dam byle komu grzebać w takich sprawach przy aucie bo potem przy włączaniu kierunkowskazu będzie mi sie zapalał stop a lampy będą gasły czy coś... Proszę o porady sugestie itd


  • 0

#2 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 19:08, 26.10.2017

Odnajdź temat dot tej przeróbki. Było to na forum dokładnie opisane. 


  • 0

#3 TO-MASS

TO-MASS
  • Klubowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:33, 26.10.2017

Samo wrzucenie lampy z anglika i podłączenie drugiego wstecznego to banalna sprawa, ale przeciwmgielne to już zabawa zręcznościowa z ledami. Też będe to robił bo lubię symetrię no i więcej białego przyda się przy kamerze cofania.
Użyj szukajki bo ten temat już się przewinął.
  • 0

#4 Jarutis

Jarutis
  • Forumowicz
  • 195 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:07, 26.10.2017

jak dla mnie te forumowe szukajki nie sa zbyt rozwiniete... ilekroć szukałem czegokolwiek to niezbyt mi wyszukuje coś sensownego, na ckpl i innych forach jakoś jakby łatwiej idzie znaleźć interesujące tematy 


  • 0

#5 TO-MASS

TO-MASS
  • Klubowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:17, 26.10.2017

Proponuje Tobie tak nie pisać bo przez innych forumowiczów zostaniesz przetargany.
Wystarczy odrobina cierpliwości i znajdziesz.
Tym razem podaję Tobie na tacy... następnym razem przeszukaj zanim zapytasz:
http://www.accordklu...a/?fromsearch=1

Powodzenia w modzeniu

Użytkownik TO-MASS edytował ten post 21:17, 26.10.2017

  • 0

#6 Jarutis

Jarutis
  • Forumowicz
  • 195 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:48, 27.10.2017

Dziękuje za link wczoraj jeszcze poszperałem i jedynie co to otwarłem temat ale nie sprawdzałem co tam sie z niego dowiem bo brak czasu nawet na to zeby chwile usiąść i poczytać ... chętniej bym to komuś że tak powiem oddał do zrobienia bo z moim wolnym czasem to pewnie jak zaczne rozbierać auto to bedzie stało z miesiac... albo lepiej z racji zerowej znajomości elektryki... 

 

co do propozycji to raczej jest wolność słowa i jeśli ktoś hcce niech mnie przetarga (cokolwiek miałeś na myśli to pisząc, bo interpretacji może być wiele) 


  • 0

#7 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 20:17, 27.10.2017

Forumowa szukajka działa kiepsko - też nie udaje mi się za jej pomocą nic wyszukać. Ale, całkiem dobrze działa jak w google wpiszesz "problem + accordklupolska"


  • 0

#8 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:54, 05.11.2017

Sprawa z lampa od anglika i drugi wsteczny to napewno znajdziesz. Jeśli chodzi o przeniesienie przeciwmgłowych do pasków odblaskowych w zderzaku to widze to tak:
1)przygotowanie lampki:
a) rozcinasz całą lampkę po między kloszem a szarym plastikiem lub małe miejsce z boku i wsuwasz pasek ledowy.Zależne co chcesz tam za ledy upchnąć. Taki pasek ledowy w taśmie powinien się wsunąć od boku, jeśli takie jak ja stosowałem jako wsteczne to musisz cała lampke rozcinać- nie da się rozkleić.
b) sprawdzasz jakiego koloru kabelek dochodzi do żarówki w oryginalnym miejscu gdzie jest przeciwmglowy.(czarny to masa więc zapamiętujesz ten drugi)
c) w bagażniku po prawej stronie demontujesz wyjściułkę z filcem. Tam jest peszel z kablami, rozcinasz go delikatnie, wyszukujesz kabel do św przeciwmg. Rozcinasz go i podłączasz 2 nowe które idą do lampki w zderzaku z ledem. Wiec masz zasilanie, drugi przewód od ledow przykrecasz do konstrukcji samochodu, jak zdejmiesz ten panel boczny co opisałem wcześniej to zobaczysz gdzie bo jest gdzies tam takie miejsce gdzie przykręcili mase od lamp.( przynajmniej tak mi sie wydaje, nie pamietam)
  • 0

#9 kaer14

kaer14
  • Forumowicz
  • 283 postów
  • Skąd:Jasło
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Acura TSX
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:16, 24.02.2023

Podłączę się pod temat.

Pacjent to Acura TSX 2012. Mam zamiar lewe światło wstecznego w klapie przerobić na foga. Kombinuję tak, żeby wymienić całą lampę na klapie i założyć od Accorda VIII, czyli białe zamienić na czerwone. Mam wolne miejsce pod kierownicą na przełącznik. Zostaje kwestia podłączenia. Ma ktoś jakiś pomysł?


  • 0


 


#10 mlodyolek

mlodyolek
  • Forumowicz
  • 1283 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 33
Super

Napisano 19:04, 24.02.2023

Czyli Acura ma 2 wsteczne w klapie? Pomysły zatem są dwa
  • 0

Krótki bieg, dlugi dyfer. To jest pie**olnięcie


#11 kaer14

kaer14
  • Forumowicz
  • 283 postów
  • Skąd:Jasło
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Acura TSX
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:47, 24.02.2023

Plan jest taki, że prawe zostanie do wstecznego a lewe do foga. Kwestia jest taka, że nie wiem jak to podpiąć, bo kompletnie się nie znam na elektryce.


  • 0


 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, lampy, przeciwmgielne, wsteczne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq