Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Głośniki na przód pod 1CD

VII 1CD helix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 boron

boron
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:W-wa/ LSW
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:15, 25.10.2017

Siemka!
Prośba o radę co zmontować pod seryjne radio type-s czyli zwykle 1CD bez PSS.
Dysponuje zestawem odseparowanym Helix DB 62.1 i w szafie zalega nigdy nie testowany wzmak Carpower HPB-602.
W pierwszym civicu helix jeździły na wygłuszonych drzwiach i pod radyjkiem pioneera 25WAT RMS (wg. Producenta) grały spoko.
Z tego co wyczytałem to te seryjne radia w Accordach nie maja takiej mocy jak popularne 1din w starszych autach. Chyba ze się mylę?
Zastanawiam się czy jest sens pchać te helixy bez wzmacniacza. Na pewno na drzwi wpadną maty wygłuszające, tylko nie wiem co potrafi radyjko 1CD

PS. Jak wczytałem się w temat audio naszych Accordow to aż żałuje ze nie zabrałem z poprzedniego Civic VTi ori głośników pioneera 2ohm, które zamiatały pod samym radiem :)
  • 0

#2 Wiktorr4

Wiktorr4
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Jaworzno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:42, 03.11.2017

Podpinam się pod pyanie,

Nie konkretnie moze te głośniki ale JAk podpiąć ewe Wzmacniacz przez adapter chicz czytałem ale jak to dokłądnie zorbić co trzeba kupić aby pod 1cd bez PSS podpiąć lepsze głosniki same i grało lepiej ?? albo jak podpiac wzmacniacz ??


  • 0

#3 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 19:59, 03.11.2017

Hej :)
Koledzy poszukajcie, bo temat był wielokrotnie omawiany/opisywany... wzmacniacz musi mieć wejście Hi-input, albo trzeba wyciągnąc właściwy sygnał z 'bebechów' radia.
Głośnik o niższej impedancji w stosunku do OEM, po prostu będzie głośniej grał i tyle...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, 1CD, helix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq