Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Panel sterowania szyb (KOMBI)

VII

Najlepsza odpowiedź Statom , 10:13, 19.10.2017

Hej :)
Proszę bardzo japancars.ru Electronic Parts Catalogue HONDA -> UPHOLSTERY -> B-39-10 - FRONT DOOR LINING (LH).
Nr części 4 to 35750-SED-G01, czyli taki jak u Ciebie.
Dla pewności wpisz swój nr VIN i sprawdź na 100% nr tej części...
 

Po wyjęciu swojego sterownika ujrzałem wielkie napisy SED-GO1 co według gości z ASO świadczy iż jest to wersja od sedana a tylna klapa u mnie działa...

No i taki jest właśnie poziom wiedzy większości mechaników w ASO - 'filozują' zamiast sprawdzić w systemie (góra 15 sek by im to zajęło).

Pozdrawiam
Tomek

P.S. na przyszłość nie sugeruj się oznaczeniem 'SED' w nr części, bo to zupełnie nie ma niczego wspólnego z wersją nadwozia (od taka zbieżność nazw ;) )
Następnym razem jak będziesz w ASO zapytaj, czy część do kombi powinna mieć oznaczenie 'KOM' w nr OEM (tylko skąd Japończycy mieliby wiedzieć, że ta wersja nadwozia po polsku nazywa się kombi ?? ;) ) Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 mixchris

mixchris
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:13, 19.10.2017

Witam,

 

Sprawa zaczęła się tak iż uciekał mi gdzieś prąd, elektryk samochodowy stwierdził iż jest to sterownik od szyb i trzeba go wymienić. Czym prędzej zabrałem się za szukanie tejże części... w ASO już ich nie mają na internecie trochę tego jest w wersji europejskiej tylko teraz jeszcze jaka wersja? Słyszałem że wersja kombi różni się od wersji sedan gdyż są tam sterowniki od tylnej klapy... Po wyjęciu swojego sterownika ujrzałem wielkie napisy SED-GO1 co według gości z ASO świadczy iż jest to wersja od sedana a tylna klapa u mnie działa... i co teraz? Jaką wersję kupować, które numery są istotne? Może da się naprawić taki sterownik w końcu wszystko w nim działa tylko podobno prąd p[rzez niego ucieka.

 

Załączone pliki


  • 0

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:13, 19.10.2017   Najlepsza odpowiedź

Hej :)
Proszę bardzo japancars.ru Electronic Parts Catalogue HONDA -> UPHOLSTERY -> B-39-10 - FRONT DOOR LINING (LH).
Nr części 4 to 35750-SED-G01, czyli taki jak u Ciebie.
Dla pewności wpisz swój nr VIN i sprawdź na 100% nr tej części...
 

Po wyjęciu swojego sterownika ujrzałem wielkie napisy SED-GO1 co według gości z ASO świadczy iż jest to wersja od sedana a tylna klapa u mnie działa...

No i taki jest właśnie poziom wiedzy większości mechaników w ASO - 'filozują' zamiast sprawdzić w systemie (góra 15 sek by im to zajęło).

Pozdrawiam
Tomek

P.S. na przyszłość nie sugeruj się oznaczeniem 'SED' w nr części, bo to zupełnie nie ma niczego wspólnego z wersją nadwozia (od taka zbieżność nazw ;) )
Następnym razem jak będziesz w ASO zapytaj, czy część do kombi powinna mieć oznaczenie 'KOM' w nr OEM (tylko skąd Japończycy mieliby wiedzieć, że ta wersja nadwozia po polsku nazywa się kombi ?? ;) )
  • 0

#3 mixchris

mixchris
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:57, 19.10.2017

Super, dzięki :)

 

P.S. nie omieszkam zapytać ;)


  • 0

#4 mixchris

mixchris
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:07, 30.10.2017

No niestety prąd ucieka dalej... elektryk twierdzi że sterownik, który kupiłem ma tą samą wadę. Powiedzcie mi jaki pobór prądu ma Accord VII 2.4 gdy wszystko jest wyłączone tzn. na postoju czy jak to tam nazwać.


  • 0

#5 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 13:14, 30.10.2017

Hej :)
Przede wszystkim, abym mieć pewność, że mierzymy pobór prądu na postoju trzeba mierzyć go po ok. pół godzinie od zamknięcia/wyłączenia samochodu (bo nawet tyle może trwać 'usypianie' niektórych układów)...
Po drugie - skąd wie, że to ten moduł?
Po jego odłączeniu pobór gwałtownie spada?

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#6 mixchris

mixchris
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:24, 30.10.2017

Nie kojarzę za bardzo wartości z miernika ale wydaje mi się iż pobór prądu na postoju to 0.25A a po odłączeniu sterownika pokazuję bodajże 0.07A Natomiast w warsztacie powiedzieli mi że pobór rzędu 0.25A jest OK. Tylko dlaczego po 3 dniach pada mi akumulator? Każdy mówi coś innego... już sam nie wiem...


  • 0

#7 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:05, 31.10.2017

Hej :)

Natomiast w warsztacie powiedzieli mi że pobór rzędu 0.25A jest OK.

No to chyba musisz zmienić warsztat, bo 0,25A zdecydowanie nie jest OK - żeby tak było musi być 10 razy mniej.
Proste obliczenia (teoretyczne): w ciągu godziny 'znika' Ci 0,25Ah pojemności, czyli w ciągu doby to jest już 6Ah, w ciągu 3 dni 18Ah, czyli wystarczająco dużo, żeby przy nie do końca naładowanym akumulatorze, nie pierwszej już młodości, nie zapalić...
Tak, jak napisałem - bardzo ważne, żeby mierzyć ten pobór co najmniej kilkanaście minut po wyłączeniu wszystkiego w samochodzie (najlepiej zamknięciu samochodu, tak by zasymulować rzeczywistą sytuację...

Pozdrawiam
Tomek

P.S. jesteś z W-wy - pogadaj/umów się z Krzyśkiem (muzyczka)
  • 0

#8 mixchris

mixchris
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:17, 31.10.2017

Dzięki, za namiar pewnie się odezwę ale jeszcze w poniedziałek podskoczę do tego swojego elektryka z kolejnym sterownikiem od szyb ciekawe jakie będzie napięcie?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq