Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Wycięty katalizator, odłączona sonda lambda

VI wycięty katalizator

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 McGregor

McGregor
  • Nowy
  • 4 postów
  • SkÄ…d:GdaÅ„sk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:39, 14.10.2017

Witam !

Jestem przed zakupem  Hondy accord rocznik 2000, 1850 cm3, benzyna.  W trakcie oglÄ™dzin stwierdziÅ‚em, że auto jest warte zakupu, zadbane, dobrze utrzymane itd. Natomiast problem jest taki, że zostaÅ‚ wyciÄ™ty katalizator i sonda lambda jest odÅ‚Ä…czona, wkrÄ™cona do wydechu, ale nie podÅ‚Ä…czona. Åšwieci siÄ™ też pomaraÅ„czowa lampka check engine, wskazujÄ…ca na bÅ‚Ä…d. Dopiero w poniedziaÅ‚ek bÄ™dÄ™ mógÅ‚ zdiagnozować, czy dotyczy to lambda.  Moje pytania sÄ… nastÄ™pujÄ…ce. 
Czy warto kupować takie auto ? Czy montaż katalizatora ( koszt z allegro okoÅ‚o 400 zÅ‚ ) i podÅ‚Ä…czenie sondy ( o ile jest sprawna ) bÄ™dzie odpowiednie, czy spróbować bez kata ? CzytaÅ‚em, że montuje siÄ™ strumienice zamiast kata, albo oszukuje komputer ? 
Nie wiem jak jest ze spalaniem, czy nie jest za wysokie w przypadku, kiedy sonda jest nie podÅ‚Ä…czona. 
BÄ™dÄ™ wdziÄ™czny za  każdÄ… pomoc. 
Pozdrawiam


  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 20:54, 14.10.2017

1) sonda na pewno wali błędami

2) Ktoś kto wycinał kata powinien wstawić emulator i wkręcić sondę w emulator. Skoro zrobił w ten sposób i zaoszczędził max 50zł to świadczy o utrzymaniu auta. Czy aby na pewno jest w dobrym stanie?

3) Kat powinien wyeliminować błąd o ile nie ma innego powodu do błędu i np też sonda nie jest walnięta

4) Pamiętaj o zaostrzających się przepisach przeglądów i w niedalekiej przyszłości konieczności zamontowania katalizatora. Będą to dodatkowe koszty. Jeśli sprzedający da cenę która zwróci ci wydatki związane z montażem katalizatora to brać.


  • 0

#3 McGregor

McGregor
  • Nowy
  • 4 postów
  • SkÄ…d:GdaÅ„sk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:20, 14.10.2017

1) sonda na pewno wali błędami

2) Ktoś kto wycinał kata powinien wstawić emulator i wkręcić sondę w emulator. Skoro zrobił w ten sposób i zaoszczędził max 50zł to świadczy o utrzymaniu auta. Czy aby na pewno jest w dobrym stanie?

3) Kat powinien wyeliminować błąd o ile nie ma innego powodu do błędu i np też sonda nie jest walnięta

4) Pamiętaj o zaostrzających się przepisach przeglądów i w niedalekiej przyszłości konieczności zamontowania katalizatora. Będą to dodatkowe koszty. Jeśli sprzedający da cenę która zwróci ci wydatki związane z montażem katalizatora to brać.

SprawdzaÅ‚em auto w stacji diagnostycznej. Poza drobnymi usterkami w ukÅ‚adzie zawieszenia i hamulcami, trudno byÅ‚o siÄ™ do czegoÅ› doczepić.  ZastanawiaÅ‚em siÄ™ wÅ‚aÅ›nie, dlaczego zostaÅ‚o to zrobione  w ten sposób ( mam na myÅ›li katlizator ). SprzedajÄ…cy twierdziÅ‚, że nie byÅ‚ Å›wiadomy, że nie ma katalizatora, a bÅ‚Ä…d ma dotyczyć silniczka krokowego, który byÅ‚ zabrudzony i dawaÅ‚ bÅ‚Ä…d. Po wyczyszczeniu  byÅ‚o wszystko ok, tylko bÅ‚Ä…d pozostaÅ‚. WidziaÅ‚em też, że zÅ‚Ä…cze elastyczne  w tÅ‚umiku byÅ‚o wymieniane, o czym sprzedajÄ…cy mnie też poinformowaÅ‚ i może ktoÅ›, kto wykonywaÅ‚aÅ‚ ta usugÄ™, może po prostu wyciÄ…Å‚ kata :) SprzedajÄ…cy poszedÅ‚ na ukÅ‚ad, żeby opuÅ›cić cenÄ™ i udaÅ‚o siÄ™ utargować 800 zÅ‚ póki co. 


  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 21:24, 14.10.2017

Pewnie tylne zaciski do regeneracji jeśli chodzi o hamulce.

 

Jak chcesz sprawdzić jaki błąd to spinacz w dłoń

http://accord6gen.cb...Samodiagnostyka ECU

Będziesz wiedział od razu czego dotyczy błąd i można negocjować ze sprzedającym.

 

800zł mniej, czyli jaka cena za auto??


  • 0

#5 McGregor

McGregor
  • Nowy
  • 4 postów
  • SkÄ…d:GdaÅ„sk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:00, 14.10.2017

Pewnie tylne zaciski do regeneracji jeśli chodzi o hamulce.

 

Jak chcesz sprawdzić jaki błąd to spinacz w dłoń

http://accord6gen.cb...Samodiagnostyka ECU

Będziesz wiedział od razu czego dotyczy błąd i można negocjować ze sprzedającym.

 

800zł mniej, czyli jaka cena za auto??

Nie wiem , czy można tutaj linki do ogÅ‚oszeÅ„ wklejać, wiÄ™c powiem, że ogÅ‚oszenie znajduje sie na olx, GdaÅ„sk, accord za 9200, granatowa. 
DokÅ‚adnie prawy zacisk, tarcze z tyÅ‚u i Å‚Ä…cznik stabilizatora lewy. 
 


Użytkownik McGregor edytował ten post 22:05, 14.10.2017

  • 0

#6 gosebus

gosebus
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • SkÄ…d:GdaÅ„sk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147 obd1
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:35, 14.10.2017

https://www.olx.pl/o...html#c9d4e1219a

po tablicach widać, że to albo pierwszy wł. albo samochód miał właścicieli tylko w Gdańsku.

Jeżeli nie ma rudej w typowych dla tego modelu miejscach to myślę, że można brać.

Accord wypolerowany, wyszykowany do sprzedaży - przednie reflektory wydają się być zbyt świeże - czy to oryginał honda?

Ze zregenerowaniem hamulców + wymiana sondy myślę, że zamkniesz się w 1tys zł.


  • 0

#7 McGregor

McGregor
  • Nowy
  • 4 postów
  • SkÄ…d:GdaÅ„sk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:30, 15.10.2017

https://www.olx.pl/o...html#c9d4e1219a

po tablicach widać, że to albo pierwszy wł. albo samochód miał właścicieli tylko w Gdańsku.

Jeżeli nie ma rudej w typowych dla tego modelu miejscach to myślę, że można brać.

Accord wypolerowany, wyszykowany do sprzedaży - przednie reflektory wydają się być zbyt świeże - czy to oryginał honda?

Ze zregenerowaniem hamulców + wymiana sondy myślę, że zamkniesz się w 1tys zł.

Reflektory oryginalne, sprawdzone. Lambda + kat + hamulce, tarcze i Å‚Ä…cznik stabilizatora , myslÄ™ że zamkne siÄ™ w 1200 zÅ‚. 


  • 0

#8 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 08:09, 15.10.2017

Ok, ale to już nie dziaÅ‚ porad przedzakupowych. 

Co so błedów to wiesz jak sprawdzić, a jak byś chciał coś więcej o aucie się dowiedzieć to załóż temat w poradach przedzakupowych.

 

 

https://www.olx.pl/o...html#c9d4e1219a

po tablicach widać, że to albo pierwszy wł. albo samochód miał właścicieli tylko w Gdańsku.

Jeżeli nie ma rudej w typowych dla tego modelu miejscach to myślę, że można brać.

Accord wypolerowany, wyszykowany do sprzedaży - przednie reflektory wydają się być zbyt świeże - czy to oryginał honda?

Ze zregenerowaniem hamulców + wymiana sondy myślę, że zamkniesz się w 1tys zł.

 

Chyba będzie mało

Zaciski tylne po pełnej regeneracji - 400zł

Sonda powiedzmy 200zł jeśli padła

Katalizator - 400 minimum

Tarcze przód minimum 300

Klocki przód - ok 150

 

Dobrze radzę, nie pchaj się w części słabej jakości bo będziesz 2 razy robił.

Co założyć znajdziesz na forum.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, wycięty katalizator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq