Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Ocena pracy silnika (film)

VIII przerywana praca

Najlepsza odpowiedź Zoller , 11:37, 23.10.2017

 

Witam Kolegów ponownie.

Dzisiaj byłem u mechanika, z prośbą o przejechanie się autem i przedstawienie wrażeń z jazdy. Były tożsame z moimi odczuciami.....

PoprosiÅ‚em ,żeby zerknÄ…Å‚ na katalizator w jakim jest stanie. MarszczyÅ‚ siÄ™ trochÄ™ , mówiÄ…c że to za wczeÅ›nie bo auto jest prawie nowe. Ale przez otwór po 1 -wszej sondzie zerknÄ™liÅ›my do Å›rodka. W Å›rodku katalizator posypany na kawaÅ‚ki. OdkrÄ™ciÅ‚ rurÄ™ za katem, i wszystko ze Å›rodka usunÄ…Å‚. Efekt tego zabiegu możecie oglÄ…dnąć na filmie powyżej. A ja siÄ™ ku@#$% mać mÄ™czyÅ‚em półtora miesiÄ…ca myÅ›lÄ…c że tak ma być. W każdym razie gość (  :ckm:kolega)  od którego kupiÅ‚em auto ma skopane jaja.

 

Dziękuje Wam wszystkim za rady i poświęcony czas. Teraz to auto JEDZIE!!.

 

KorzystajÄ…c z okazji. 

Napiszcie czy jestem skazany na używanego (oryginalnego )kata , czy są jakieś inne alternatywy (zamiennikii, same wkłady etc.) Ewentualnie namiary na jakieś szroty z używkami.

Oczywiście nie chce tak tego zostawić, żeby nie przejść przeglądu okresowego.

Przejdź do postu


  • ZamkniÄ™ty Temat jest zamkniÄ™ty
78 odpowiedzi w tym temacie

#16 Masterbb

Masterbb
  • Klubowicz
  • 249 postów
  • SkÄ…d:Bielsko-BiaÅ‚a
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan CU2 polift
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 16:56, 12.10.2017

Zdecydowanie coś jest nie "halo". Tym bardziej że na pierwszym filmie widać jak szarpie silnikiem. Zna może ktoś z szacownych Kolegów jakiś pomysł na dotarcie do prawdy o Hance "ślimaku"? :slimak:

Co prawda Kolega od którego kupiłem twierdzi że tak ma być. Ale ja jakoś mu nie wierzę .

Czy jest możliwe że po podpięciu pod kompa program pokaże jakieś błędy , skoro nie wyskakuje check ?

 

Poszukaj w czesci regionalnej forum polecanych mechanikow

http://www.accordklu...7-maÅ‚opolskie/ - masz tam warsztaty polecane/niepolecane

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka


Użytkownik Masterbb edytował ten post 17:37, 12.10.2017

  • 0

#17 WoWi

WoWi
  • Auto Roku 2017
  • 327 postów
  • SkÄ…d:PoznaÅ„
  • Silnik:3.7
  • Wersja:Premium
  • KM:345+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:29, 12.10.2017

WoWi to jest pedał w podłodze ....

Serio? O kurde to zdecydowanie coś tu jest nie halo - wygląda jakbyś jechał na 5 biegu i wdusił gaz do dechy...

Mniej więcej powinno wyglądać to tak:


Użytkownik WoWi edytował ten post 17:30, 12.10.2017

  • 0

#18 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • SkÄ…d:OstroÅ‚Ä™ka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:56, 12.10.2017

Co prawda Kolega od którego kupiłem twierdzi że tak ma być. Ale ja jakoś mu nie wierzę .

 

Na Twoim miejscu powiesił bym tego kolegę za jaja albo oddał mu samochód.


Czy jest możliwe że po podpięciu pod kompa program pokaże jakieś błędy , skoro nie wyskakuje check ?

 

Tak może tak być. Kup sobie tester diagnostyczny elm327 i przez smartfona sprawdzisz sobie błędy.


  • 0

#19 Masterbb

Masterbb
  • Klubowicz
  • 249 postów
  • SkÄ…d:Bielsko-BiaÅ‚a
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan CU2 polift
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 18:08, 12.10.2017

Zadzwoń do kolegi bo na bank wie więcej niż Ci powiedział i sprzedał autko z jakąś konkretną usterką, której nie chciał naprawiać.

 

Ja na Twoim miejscu nie jeździÅ‚bym tym autkiem tylko do mechanika, bo nie wyglÄ…da to ciekawie. Może to niekoniecznie coÅ› bardzo poważnego ale na bank to nie filtry czy zawory jeżeli autko ma 67 tyÅ› przelotu i jeździ na PB to nawet zawory w teorii nie powinny być bardzo rozjechane.  Jak kupisz zwykÅ‚ego ELM i Å›ciÄ…gniesz Torque darmowe to sprawdzisz podstawowe bÅ‚Ä™dy DTC, sondy O2 czy korekty i inne takie podstawowe rzeczy.


Użytkownik Masterbb edytował ten post 18:09, 12.10.2017

  • 0

#20 Zoller

Zoller
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:29, 12.10.2017

Zadzwoń do kolegi bo na bank wie więcej niż Ci powiedział i sprzedał autko z jakąś konkretną usterką, której nie chciał naprawiać.

 

Ja na Twoim miejscu nie jeździÅ‚bym tym autkiem tylko do mechanika, bo nie wyglÄ…da to ciekawie. Może to niekoniecznie coÅ› bardzo poważnego ale na bank to nie filtry czy zawory jeżeli autko ma 67 tyÅ› przelotu i jeździ na PB to nawet zawory w teorii nie powinny być bardzo rozjechane.  Jak kupisz zwykÅ‚ego ELM i Å›ciÄ…gniesz Torque darmowe to sprawdzisz podstawowe bÅ‚Ä™dy DTC, sondy O2 czy korekty i inne takie podstawowe rzeczy.

Tak zrobię. Czekam na HDS-a i zrobię diagnostykę może pokaże jakieś błędy. Tylko jak nic nie pokaże to co robić?


  • 0

#21 Masterbb

Masterbb
  • Klubowicz
  • 249 postów
  • SkÄ…d:Bielsko-BiaÅ‚a
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan CU2 polift
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 18:35, 12.10.2017

Tutaj masz jakiÅ› ciekawy adres blisko Krakowa także od razu może tam siÄ™ udaj na diagnostykÄ™ -  http://www.accordklu...cani-mechanicy/


  • 0

#22 Zoller

Zoller
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:34, 12.10.2017

Dzięki wielkie za pomoc. Myślałem jeszcze czy np. pojechanie na hamownie, może dać odpowiedź o nieprawidłowej pracy silnika ?


  • 0

#23 rem1k

rem1k
  • Klubowicz
  • 595 postów
  • SkÄ…d:DE/PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 19:42, 12.10.2017

Dzięki wielkie za pomoc. Myślałem jeszcze czy np. pojechanie na hamownie, może dać odpowiedź o nieprawidłowej pracy silnika ?

Na pewno pokaże pewne rzeczy. Dziwny przebieg kresek czy wariujące czujniki
Strasznie się ten silnik rozpędza. Nie przesadzę, jak powiem, że moje ictdi ma takie przyspieszanie przy 180kmh+

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#24 Masterbb

Masterbb
  • Klubowicz
  • 249 postów
  • SkÄ…d:Bielsko-BiaÅ‚a
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan CU2 polift
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:42, 12.10.2017

Na hamownie to możesz jechać jak już naprawisz auto i bÄ™dzie jeździć podobnie jak na tym filmiku co wrzuciÅ‚ WoWi :)  Wtedy zobaczysz czy i jak odbiega od serii i bÄ™dziesz ewentualnie grzebać dalej. 

Na tÄ… chwilÄ™ to oszczÄ™dzaj kasÄ™  i do mechanika bo może bÄ™dzie trzeba wymienić kilka rzeczy. Koniecznie napisz jak już bÄ™dziesz po wizycie co Ci powiedzieli/naprawili. 


Użytkownik Masterbb edytował ten post 19:42, 12.10.2017

  • 0

#25 rhaegar

rhaegar
  • Forumowicz
  • 388 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + Aero Kit
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 19:42, 12.10.2017

Daruj sobie teraz hamownię, najpierw znajdź usterkę - hamownia ew. na koniec aby sprawdzić czy jest fabryczna moc.

 

Za jaja bym powiesił tego człowieka co Ci sprzedał ten samochód.


Użytkownik rhaegar edytował ten post 19:43, 12.10.2017

  • 0

#26 Zoller

Zoller
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:44, 12.10.2017

Na hamownie to możesz jechać jak już naprawisz auto i bÄ™dzie jeździć podobnie jak na tym filmiku co wrzuciÅ‚ WoWi :)  Wtedy zobaczysz czy i jak odbiega od serii i bÄ™dziesz ewentualnie grzebać dalej. 

Na tÄ… chwilÄ™ to oszczÄ™dzaj kasÄ™  i do mechanika bo może bÄ™dzie trzeba wymienić kilka rzeczy. Koniecznie napisz jak już bÄ™dziesz po wizycie co Ci powiedzieli/naprawili. 

Co masz na myśli ?

 

:dziura


  • 0

#27 Masterbb

Masterbb
  • Klubowicz
  • 249 postów
  • SkÄ…d:Bielsko-BiaÅ‚a
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan CU2 polift
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:49, 12.10.2017

Nic konkretnego nie jestem wróżkÄ… ale auto na bank jest do naprawy. Oprócz naprawy warto zawsze po zakupie (jak brak dokumentacji wymiany) wymienić pÅ‚yny/oleje/filtry/Å›wiece dla wÅ‚asnego spokoju. 

Jedź do mechanika od Hond wszystko sobie sprawdzi. Jeżeli będziesz wiedział więcej napisz jest tutaj na forum masa osób z bardzo konkretną wiedzą to Ci chętnie pomogą czy doradzą gdzie co kupić taniej itd .


  • 0

#28 Zoller

Zoller
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:40, 12.10.2017

Dziękuję bardzo za pomoc.

Pojadę do mechanika (polecanego przez Was). Bo jak podejrzewam nie każdy da sobie radę z Hanką. Ehhh mojego wcześniejszego Gollfa IV to był w stanie naprawić prawie każdy mechanik.


  • 0

#29 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 21:42, 12.10.2017

A jak samochod odpala??
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, pÅ‚ynów, sprzÄ™gÅ‚a, rozrzÄ…du, silników, naprawa silników, skrzyÅ„ MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#30 Zoller

Zoller
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:44, 12.10.2017

Może nie jest tak, że odpala na dotyk , ale wydaje mi się że jest OK


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, przerywana praca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq