Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Uchwyt linki gazu i tempomatu

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 taakeszii

taakeszii
  • Forumowicz
  • 175 postów
  • Skąd:Wrocław-Strzelin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:13, 12.10.2017

Mam problem i pytanie do Was panowie czy uchwyt metalowy linki gazu i tempomatu zamocowany do kolektora w komorze silnika podejdzie mi do silnika k20a6 ? Chodzi o to, że mam przepustnice założoną z tempomatem i linka gazu chaczy mi o kołnierz cięgna dlatego myślę czy przypadkiem ten uchwyt z silnika z tempomatem co trzyma razem gaz i tempomat mógłbym zamocować u siebie. Wtedy może linka gazu będzie szła prosto, a nie pod skosem jak teraz. Uchwyt mam oryginalny dla przepustnicy bez tempomatu więc jest do tej założonej przepustnicy trochę za krótki. Podejdzie to w ogóle czy nie???
  • 0
Były --->
Opel Astra 1.6 1992 - LPG-Pb
Honda Accord 1.8 2000 - Pb
Mazda6 2.0 - 2003 - diesel

#2 tomazi78

tomazi78
  • Klubowicz
  • 752 postów
  • Skąd:Bełchatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort +
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 06:26, 12.10.2017

Uchwyt linki bez tempomatu trzyma się na dwóch śrubach. Odkręć dolną śrubę i przekręć uchwyt na tyle ile się da i przykręcisz dolną śrubę nie przez otwór uchwytu, ale obok uchwytu, żeby podkładka śruby dociskała ten uchwyt. Nie wkręcisz jednak dolnej śruby bez lekkiego przyszlifowania tego mocowania, bo lekko zachodzi na otwór. Ja u siebie tak zrobiłem i pracuje jak trzeba bez obcierania.


  • 0

#3 taakeszii

taakeszii
  • Forumowicz
  • 175 postów
  • Skąd:Wrocław-Strzelin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:59, 12.10.2017

Ok spróbuję dzięki ważne że się udało. Powiedz dowiadywales się gdzieś czy pasuje taki uchwyt z silnika z tempomatem?
  • 0
Były --->
Opel Astra 1.6 1992 - LPG-Pb
Honda Accord 1.8 2000 - Pb
Mazda6 2.0 - 2003 - diesel

#4 taakeszii

taakeszii
  • Forumowicz
  • 175 postów
  • Skąd:Wrocław-Strzelin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:45, 19.10.2017

Ok spróbuję dzięki ważne że się udało. Powiedz dowiadywales się gdzieś czy pasuje taki uchwyt z silnika z tempomatem?


Dzisiaj ogarnąłem temat uchwytu i przy okazji wymieniłem linke gazu. Udało się :) Uchwyt to w prawdzie pestka. Natomiast co się namordowalem z linka gazu to już moje. Ogólny problem to brak dostępu może nie tyle co jego brak, ale z moimi łapami goryla ciężko było z zabezpieczeniem białej plastikowej podkładki nachodzacej na pedal gazu. Uchwyt rzeczywiście trzeba trochę przeszlifowac aby maksymalnie wychylic go do momentu aż linka gazu będzie prosto wchodzila do cięgna. Czas ok 5 godzin.

Załączone pliki


Użytkownik taakeszii edytował ten post 21:01, 19.10.2017

  • 0
Były --->
Opel Astra 1.6 1992 - LPG-Pb
Honda Accord 1.8 2000 - Pb
Mazda6 2.0 - 2003 - diesel





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq