Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Kolektor wydechowy

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Mixxx

Mixxx
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:Kalisz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:00, 04.10.2017

Witam, ostatnio moja Honda straciła moc i było czuć spaliny w kabinie. Poczytałem trochę tutaj na forum i tak jak myślałem, że pewnie kolektor wydechowy. Przypuszczenia się potwierdziły, ponieważ wyjąłem i podgrzałem kolektor, było na nim pełno małych pęknięć i kilka większych, uszczelka tez w opłakanym stanie. I stąd moje pytanie czy polecacie kolektor z jakiejś firmy, czy te z Allegro za mniej więcej 400 zł są coś warte?


  • 0

#2 kacper-l

kacper-l
  • Klubowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:25, 05.10.2017

Witam,

 

Ja miałem podobny przypadek jak Ty, po zakupie auta, było czuć spaliny i spadła moc. Jednak po przeczytaniu całego forum odnośnie wymiany kolektora, oraz konsultacji z mechanikami (również tymi z ASO) stwierdziłem że wymiana kolektora na rzemieślniczy wyrób trochę mija się z celem, ponieważ rzadko kiedy pasują idealnie. A to rozstaw otworów do montażu do głowicy, jak i również kąt powierzchni montażu turbiny nie zgrywa się idealnie z oryginałem i montaż tego to trochę rzeźbiarstwo. Postanowiłem więc przekopać internet i na jednym z portali aukcyjnych znalazłem OEM żeliwny kolektor z anglika za około 300zł, kupiłem komplet uszczelek w ASO i mechanik wymienił mi go bez problemowo za niecałą dniówkę pracy.

 

Od prawie pół roku nie ma żadnych problemów i Tobie również polecam tę drogę.


  • 0

Nighthawk black pearl by kacper-l


Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą.


Błogosławionaś Ty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment.


Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy. Amen






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq