Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Trzask z głośników podczas jazdy i brak dźwięku.

VII

Najlepsza odpowiedź JakeJay , 11:32, 29.09.2017

Padł procesor sterujący. Koszt 200 zł z wymianą. Używanych się boję, bo okaże się jeszcze, że jest wadliwe, a tak będę miał już spokój.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 JakeJay

JakeJay
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:23, 21.09.2017

Witam serdecznie.

 

Możliwe, że był już taki temat, może go przeoczyłem podczas przeszukiwania forum, natomiast problem jest następujący.

 

Podczas słuchania muzyki w samochodzie (z płyty, lub radia), w którymś momencie następuje głośny trzask w głośnikach i nie słychać muzyki, jednak audio dalej działa. Na panelu radia wszystko wyświetla się normalnie. RDS w porządku, płyta się kręci, jednak dźwięku brak.

 

Po ponownym uruchomieniu silnika wraca wszystko do normy. Jednak po pewnym czasie znów następuje wspomniany trzask i sytuacja się powtarza.

 

Trzaski następują w różnych odstępach czasowych od uruchomienia silnika. Zdarza się, że mimo wyłączonego radia też słychać w którymś momencie trzask. Ogólnie jest on dosyć głośny i za każdym razem aż podskakuję jak walnie ;)

 

W ASO mówią, że albo jakiś głośnik robi zwarcie, albo końcówki mocy nawalają w radiu. Jednak zanim podejmę się dokładnych oględzin w warsztacie i wywalenia na to kupy hajsu, może ktoś miał podobny problem i okaże się, że to błahostka ?


  • 0

#2 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 10:25, 22.09.2017

Masz PSS? może podmień wzmacniacz na próbę


  • 0

#3 JakeJay

JakeJay
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:49, 23.09.2017

Mam standardowe audio. Dzisiaj odebrałem z ASO po konserwacji podwozia i wymianie wahaczy i problem zrobił się jeszcze bardziej męczący. Teraz jest cały czas szum w głośnikach przy wyłączonym radiu. Przy włączonym dziwne ciche trzaski. Mam wrażenie, że jest to też zależne od wilgotności powietrza.

 

A może zna ktoś dobrego elektryka w Bydgoszczy lub Toruniu ?


Użytkownik JakeJay edytował ten post 14:03, 23.09.2017

  • 0

#4 metallica81

metallica81
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Jawor
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:36, 25.09.2017

Miałem to samo. Winą jest Same radio. Należy kupić używkę ( może być od anglika bo panel nie będzie nam potrzebny) i zamienić same napędy.

Należy tylko pamiętać że jeżeli macie benzynę to musi być od benzyny. Jeśli diesel to od diesla

No i jeśli nie macie PSS to te co kupujecie też nie może być od PSS.

Wymieniłem i wszystko działa ja należy.


  • 0

#5 prmas91

prmas91
  • Forumowicz
  • 178 postów
  • Skąd:Tuliszków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:58, 25.09.2017

To końcówka mocy, wystarczy kupić w sklepie elektronicznym i wymienić. Koszt 20-40 zł w zależności od modelu. Nie ma sensu od razu kupować całego radia bo to koszt kilkuset zł. Gdy wymiana końcówki nic nie pomoże, to dopiero można myśleć o innym radiu. W razie czego strata pieniędzy będzie niewielka.


  • 0

#6 JakeJay

JakeJay
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:36, 25.09.2017

Byłem dzisiaj u elektryka w Bydgoszczy i mówi, że doskonale znają problem i na pewno go rozwiążą. Ponoć przyczyn może być kilka i muszą dokładnie ustalić co robi zwarcie. Także dzięki bardzo za pomoc. Po odbiorze samochodu pochwalę się jeszcze co było przyczyną i temat do zamknięcia.


  • 0

#7 metallica81

metallica81
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Jawor
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:39, 25.09.2017

To końcówka mocy, wystarczy kupić w sklepie elektronicznym i wymienić. Koszt 20-40 zł w zależności od modelu. Nie ma sensu od razu kupować całego radia bo to koszt kilkuset zł. Gdy wymiana końcówki nic nie pomoże, to dopiero można myśleć o innym radiu. W razie czego strata pieniędzy będzie niewielka.

Za używane od anglika zapłaciłem 100zł z przesyłką więc nie było to nie wiadomo jak drogie. Druga sprawa, że nie znam się na elektronice więc łatwiej było wymienić mi radio


  • 0

#8 prmas91

prmas91
  • Forumowicz
  • 178 postów
  • Skąd:Tuliszków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:07, 26.09.2017

Nie każdy musi się na wszystkim znać, od tego jest chociażby to forum. Widać miałeś szczęście, że tak tanie znalazłeś, przeważnie kosztują znacznie więcej. Kiedyś nawet po 600 zł widziałem na Allegro.


  • 0

#9 metallica81

metallica81
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Jawor
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:41, 26.09.2017

Nie każdy musi się na wszystkim znać, od tego jest chociażby to forum. Widać miałeś szczęście, że tak tanie znalazłeś, przeważnie kosztują znacznie więcej. Kiedyś nawet po 600 zł widziałem na Allegro.

Średnio po 200-250 były ale coś mnie tknęło. Wiem dla czego było tak tanie ale dowiedziałem się już jak je założyłem. Miało zablokowany mechanizm do wysuwania płyty z płytą w środku włącznie. Dobrze, że kumpla mam ogarniętego to przełożył mój stary napęd do tej używki co kupiłem. Próbował naprawić ale tak się pogubiliśmy o co kaman, że zdecydowaliśmy się przełożyć napędy. Przy okazji wyczyściliśmy soczewkę i teraz pięknie gra a wcześniej czasem przeskakiwało na płytach. Więc z jednego problemu znalazło się rozwiązanie drugiego. Tak czy siak składaliśmy to wszystko razem ze trzy razy do kupy, aż mnie palce bolały od wypinania tych wtyczek. ;)


  • 0

#10 JakeJay

JakeJay
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:32, 29.09.2017   Najlepsza odpowiedź

Padł procesor sterujący. Koszt 200 zł z wymianą. Używanych się boję, bo okaże się jeszcze, że jest wadliwe, a tak będę miał już spokój.


  • 0

#11 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 20:02, 29.09.2017

heh jak to stwierdzili? 


  • 0

#12 JakeJay

JakeJay
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:34, 03.10.2017

On jest specjalistą, nie ja. Powiedział, zrobił i działa jak należy. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq