Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

opony zimowe 225/40/18 :)

VII #oponyzimowe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 stypek23

stypek23
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Leicester/Łomża
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:41, 19.09.2017

Witam.

Planuje zakup opon zimowych i tutaj nasuwa sie pytanie. Jakie? Szukam opony o bardzo dobrych wlasciwosciach jezdnych. Przegladajac rozne sklepy internetowe znalazlem kilka firm. Michelin, Dunlop, Nokian, Pirelli, Goodyear itd. Szukam cos z gornej polki bo jezdze z cala rodzina i bezpieczenstwo jest na 1-szym miejscu. Styl jazdy to zroznicowany raz spokojnie raz gaz w podlodze, opona ma sie dobrze trzymac na mokrej nawierzchni ( bloto posniegowe, deszcz itp.) . Poprzednie moje opony zimowe to Nankang Snow sv2. Na sniegu byly ok ale po roztopach potrafily zarzucic przy zmianie pasa na autostradzie, na mokrej nawierzchni tez nie zdaly egzaminu. Prosze forumowiczow o pomoc w wyborze i o wymiane doswiadczen w sprawie opon zimowych.

Pozdrawiam.


  • 0

#2 Kaucz`u

Kaucz`u
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:00, 20.09.2017

Yokohama BluEarth V905 Winter - i tu ważne, żeby był BluEarth bo W.drive V905 to starszy model, który też jest świetny, ale zmieniły się etykiety :). Ogólnie bardzo dobra japońska opona :). Obecnie mam już dla siebie odłożony 3 taki komplecik :)

Falken HS01 - dobra japońszczyzna ze średniej półki :)

Pirelli Winter SottoZero 3 - Klasa premium, jedna z najlepszych jakie mogą być :)

 

Ogólnie jeśli miałbym wybierać dla siebie to własnie z tych trzech. Dziwi mnie trochę jednak rozmiar jaki chcesz, nie będzie to za niski profil na zimę? Nie lepiej poszukać felg i założyć 16 albo 17?


  • 0

#3 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 18:31, 21.09.2017

Yokohama BluEarth V905 Winter - i tu ważne, żeby był BluEarth bo W.drive V905 to starszy model, który też jest świetny, ale zmieniły się etykiety :).

Wartości z etykiet nie interesują mnie ani trochę, ale skąd info, że dla BluEarth się zmieniły?
Sprawdziłem, porównałem W.drive z Winter i wygląda na to, że mają takie same - (205/55/16 91 H) E, C, 72dB.

Jedyna oficjalna różnica między nimi jaką znalazłem, to że BluEarth spełnia coraz bardziej rygorystyczne normy europejskie dotyczące ekologii, a dodatkowo pozwala obniżyć zużycie paliwa - nic poza tym.

Przymierzam się do nowych i zastanawiam się właśnie - czy W.drive, czy BluEarth Winter?

I jednak bliżej mi do W.drive - bo to jednak nią tak wielu się zachwyca ;)

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#4 stypek23

stypek23
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Leicester/Łomża
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 03:40, 22.09.2017

Powiem szczerze ze nawet nie myslalem o Yokohama. Jakie odczucia podczas jazdy? Najlepsza opona wedlug ADAC 2016 byla dunlop (gdzies znalazlem w sieci). Myslalem tez o Michelin. Ciezko bedzie heh. Co do felg 16 czy 17 to raczej te wieksze. Jak znajde cos fajnego to tak. Profil za niski hmm niewiem moze jakis wulkanizator by sie wypowiedzial,bardziej chyba wazniejsza jest szerokosc im wezsza tym lepiej na zime cos gdzies obilo sie o uszy. Tak czy inaczej dziekuje za porade.


  • 0

#5 Kaucz`u

Kaucz`u
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 01:30, 25.09.2017

Wartości z etykiet nie interesują mnie ani trochę, ale skąd info, że dla BluEarth się zmieniły?
Sprawdziłem, porównałem W.drive z Winter i wygląda na to, że mają takie same - (205/55/16 91 H) E, C, 72dB.

Jedyna oficjalna różnica między nimi jaką znalazłem, to że BluEarth spełnia coraz bardziej rygorystyczne normy europejskie dotyczące ekologii, a dodatkowo pozwala obniżyć zużycie paliwa - nic poza tym.

Przymierzam się do nowych i zastanawiam się właśnie - czy W.drive, czy BluEarth Winter?

I jednak bliżej mi do W.drive - bo to jednak nią tak wielu się zachwyca ;)

Pozdrawiam
- Artur

Nie dla każdego rozmiaru nastąpiła zmiana etykiet :). Nie przytoczę Ci w tym momencie konkretu, musiałbym usiąść w pracy i tam Ci znalazłbym kilka przykładów ;). Którą wersje nie wybierzesz to na pewno będziesz zadowolony :)

 

Jakie odczucia podczas jazdy? Najlepsza opona wedlug ADAC 2016 byla dunlop (gdzies znalazlem w sieci). Myslalem tez o Michelin. 

Elegancko - nie zrywało przyczepności, dobrze trzymała na zakrętach, na śniegu szła bardzo dobrze :). ADAC ma to do siebie, że testuje JEDEN rozmiar, gdzie dla opon w innych wymiarach wyniki mogą być już inne. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, #oponyzimowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq