Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Problem z radiem po włączeniu ogrzewania tylnej szyby

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dinebedoua

dinebedoua
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:50, 18.09.2017

Hej!

 

Mam problem z radiem. Mianowicie jeśli włączę ogrzewanie tylnej szyby, to radio przestaje odbierać? Z tego co udało mi się znaleźć, to antena radia jest umiejscowiona na tylnej szybie. Czy powodem problemu może być wzmacniacz antenowy? Gdzie jest on zlokalizowany? Czy jest jeden czy dwa (po jednym dla każdej anteny?). Dodam tylko, że jeżeli szyba jest mokra lub oszroniona, to zakłócenia nie są tak dokuczliwe. W momencie kiedy szyba jest sucha, to radio przestaje całkowicie odbierać po włączeniu ogrzewania. Mechanik niestety rozkłada ręce. 


  • 0

#2 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 18:46, 18.09.2017

Wzmacniacz jest pod osłoną tylnego lewego słupka w sedanie. Plastik z napisem AirBag jest jednym w kołków mocujących ten boczek. Dojście nie jest zbyt wygodne. Wzmacniacz chyba 3 przewodami podłączony jest do tylnej szyby, może coś Ci się tam rozłączyło. 


  • 1

#3 aelek65

aelek65
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2013
  • Nadwozie:combi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:40, 04.11.2017

Też mam problem z anteną - jest słaba.

Jak jeżdżę po Polsce, to praktycznie nie mogę słuchać radia, bo więcej szumów i trzasków niż muzyki.

Co można z tym zrobić? Czy też macie objawy, że słabo odbiera radio? Co można z tym zrobić?


  • 0

#4 automobilS

automobilS
  • Forumowicz
  • 328 postów
  • Skąd:Poznań, Ck
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport+
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:49, 04.11.2017

Często zakłócenia powodują standardowe  ładowarki dołączane  do kamerek samochodowych. Jak ktoś jeździ z wideorejestratorem to trzeba sie rozejrzeć za porządną ładowarką/zasilaczem.


  • 0

#5 jay11

jay11
  • Forumowicz
  • 270 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 09:29, 09.01.2018

U mnie po włączeniu podgrzewania tylnej szyby też występował problem z odbiorem, ale zauważyłem że jedna kreska od podgrzewania nie działa. Kupiłem zestaw naprawczy w Castoramie za 30 PLN i po tej naprawie radio zaczęło odbierać poprawnie. Dodam tylko że była to trzecia kreska od dołu ,a miała wpływ na odbiór radia.
  • 0

#6 Tosiek9

Tosiek9
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:30, 04.01.2024

Wzmacniacz jest pod osłoną tylnego lewego słupka w sedanie. Plastik z napisem AirBag jest jednym w kołków mocujących ten boczek. Dojście nie jest zbyt wygodne. Wzmacniacz chyba 3 przewodami podłączony jest do tylnej szyby, może coś Ci się tam rozłączyło. 

tylny lewy słupek czyli ten za stroną kierowcy ? zdjąłem ten słupek i nie znalazłem wzmacniacza :( Chyba że masz na myśli ten za pasażerem ?


  • 0

#7 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 20:23, 04.01.2024

szukasz wzmacniacza antenowego czy audio? ten temat jest o antenowym, a audio jest po radiem


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq