Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Radio zawiesza się

VIII radio

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 paniemarianie

paniemarianie
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:40, 16.09.2017

Witam,

w moim accordzie 2.0 2012 tourer exe, mam problem z radiem. Kupiłem dość bogato wyposażoną wersję od 1go właściciela (radio + navi + dvd + tv), ale zauważyłem, że zdarzają zawieszki tj. radio nie reaguje na żadne przyciski(ani z panelu ani z kierownicy). Czy ktoś spotkał się z takim problemem lub ewentualnie ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? Na moje oko jest to wina softu ale nie wiem co z tym zrobić?


  • 0

#2 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:32, 16.09.2017

radio fabryczne z TV?


  • 0

#3 paniemarianie

paniemarianie
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:23, 17.09.2017

Tak, radio fabryczne z TV.


  • 0

#4 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:41, 17.09.2017

Takich cudów nie było w VIII, przynajmniej w tej części świata.
Najprawdopodobniej to jakaś dokładna co wyglada może podobnie do oryginału.

Podeslij zdjęcia jak to wyglada. W moim poprzednim viii nie było żadnego problemu z wieszaniem. Raz tylko miałem płytę od nawigacji zarysowana i mapa się wieszała. Nie miało to jednak wpływu na radio.

Tu masz przykład dokładki która może zmylić https://i.ytimg.com/...xresdefault.jpg

Użytkownik hangie edytował ten post 18:49, 17.09.2017

  • 0

#5 rhaegar

rhaegar
  • Forumowicz
  • 388 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + Aero Kit
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 21:14, 17.09.2017

Ze dwa razy na przestrzeni 3 lat doświadczyłem zawieszenia audio (brak reakcji na przyciski). Po ponownym rozruchu silnika przechodziło bez śladu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#6 paniemarianie

paniemarianie
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:01, 18.09.2017

Takich cudów nie było w VIII, przynajmniej w tej części świata.
Najprawdopodobniej to jakaś dokładna co wyglada może podobnie do oryginału.

Podeslij zdjęcia jak to wyglada. W moim poprzednim viii nie było żadnego problemu z wieszaniem. Raz tylko miałem płytę od nawigacji zarysowana i mapa się wieszała. Nie miało to jednak wpływu na radio.

Tu masz przykład dokładki która może zmylić https://i.ytimg.com/...xresdefault.jpg

Wrócę do domu to zrobię zdjęcia. Wszystko wygląda na orginalne(tak mi nawet potwierdzili w salonie w którym auto było brane). W panelu są dwa wejścia na płyty - jedno do zmieniarki CD, drugie do dvd. Ponadto mam TV(sprawdzałem działa) i nawigację. Dodatkowo z dziwnych rzeczy to mam wejście na auxa ale nie działa...


  • 0

#7 paniemarianie

paniemarianie
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:48, 18.09.2017

Takich cudów nie było w VIII, przynajmniej w tej części świata.
Najprawdopodobniej to jakaś dokładna co wyglada może podobnie do oryginału.
Podeslij zdjęcia jak to wyglada. W moim poprzednim viii nie było żadnego problemu z wieszaniem. Raz tylko miałem płytę od nawigacji zarysowana i mapa się wieszała. Nie miało to jednak wpływu na radio.
Tu masz przykład dokładki która może zmylić https://i.ytimg.com/...xresdefault.jpg

Załączam zdjęcia;)
http://wyslijto.pl/plik/8c90lao359
http://wyslijto.pl/plik/dm3dbogblz
http://wyslijto.pl/plik/6is3lrt4ml

Użytkownik paniemarianie edytował ten post 21:58, 18.09.2017

  • 0

#8 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:57, 20.09.2017

Cos Ci w tym salonie nasciemniali. Masz "chińczyka" zrobionego aby wyglądał podobnie do fabrycznego. Aby rozwiązać problem wieszania musiałbyś odnaleźć dokładny model tego urządzenia i szukać od tej strony.

Tu masz zdjęcie jak fabryczne navi wyglada http://images.parker...c051-406f-8.jpg zwróć uwagę na wygląd ekranu nawigacji i dodatkowy wyświetlacz na poziomie radia.
  • 0

#9 paniemarianie

paniemarianie
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:54, 20.09.2017

Cos Ci w tym salonie nasciemniali. Masz "chińczyka" zrobionego aby wyglądał podobnie do fabrycznego. Aby rozwiązać problem wieszania musiałbyś odnaleźć dokładny model tego urządzenia i szukać od tej strony.

Tu masz zdjęcie jak fabryczne navi wyglada http://images.parker...c051-406f-8.jpg zwróć uwagę na wygląd ekranu nawigacji i dodatkowy wyświetlacz na poziomie radia.

Nie no spytałem raz jeszcze. Radio fabryczne, tylko po prostu panel z cd, dvd, tv tak podobno wyglądał. Fajnie jakby ktoś jeszcze pokazał jak u niego to wygląda w tej konfiguracji.


  • 0

#10 rataj86

rataj86
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:56, 20.09.2017

U mnie również jest taki chińczyk zamontowany i również już parę razy się zdarzyło, że radio przestawało reagować. Z tego co pamiętam to następowało w momencie kiedy próbowałem wyszukać inną stację.


  • 0

#11 paniemarianie

paniemarianie
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:52, 20.09.2017

Koniec końców coś z tym zrobiłeś?
  • 0

#12 rataj86

rataj86
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:00, 21.09.2017

Szczerze mówiąc to nie. Najczęściej i tak mam ustawioną jedną stację i jej słucham, dlatego nie przeszkadzało mi to. Jednak zauważyłem, że tak się stało jak jechaliśmy gdzieś dalej i trzeba było wyszukać nowych stacji.


  • 0

#13 Gołdziarz

Gołdziarz
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Skąd:WuWua
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:19, 21.09.2017

Nie no spytałem raz jeszcze. Radio fabryczne, tylko po prostu panel z cd, dvd, tv tak podobno wyglądał. Fajnie jakby ktoś jeszcze pokazał jak u niego to wygląda w tej konfiguracji.

Nie jest to panel z fabrycznej instalacji.

Wiem , ze Honda miała umowę z firmą produkującą takie panele akcesoryjne i oferowała ją jako dokładkę. (wygląd róznił sie tylko w dolnej części i chyba miał slot na karte sd).

Sam jak szukalem Acco trafiłem na takie 2 egzemplarze. i sie zastanawiałem WTF?.

Pózniej się okzało , ze honda je zakładała jako akcesoria na życzenie klienta.(stąd ich stwierdzenie, ze to fabryczne hehe no przecież u nich montowane hehe)

Ale sporo osób miało zastrzeżenia.... wiec sugerując sie opiniami szukałem fabrycznej instalacji bez TV.


  • 0

#14 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:08, 21.09.2017

Trzeba zdefiniowac fabryczne i Honda.

 

Dla mnie fabryczne to to co montowane w fabryce a Honda to firma produkujaca samochod a nie ASO czy salon.

Szczerze watpie aby Honda producent montowal takie cudo u siebie w fabryce i tak dostarczal do salonow. Nie mam za to zadnych watpliwosci iz salon sprzedajacy samochody Honda wyczul  kase i zaczal je montowac samodzielnie jak auto stalo juz u nich. Aby podbic sobie prestiz i cene pewnie to nazywali je "fabryczne", albo "oryginalne".

Zerknicje w instrukcje samochodu - jesli nie ma tam nawigacji z TV to znaczy iz nie jest to opcja fabryczna. U mnie nie bylo.

 

Tak czy inaczej powodu wieszania musisz szukac u producenta tego urzadzenia. Znajac zycie to jakis bubel w oprogramowaniu i o ile jest dostepna aktualizacja to moze sie poprawi. 

Jak nie ma to nie nie zrobisz.


Użytkownik hangie edytował ten post 17:10, 21.09.2017

  • 0

#15 arek1

arek1
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:00, 21.09.2017

Mam taki sam zestaw i u mnie się ani razu nie zwiesiło. Jeżeli się zawiesi to w panelu DVD jest mały otwór do restartowania całego zestawu. U mnie w bardzo gorące dni jak auto stało na słońcu to zdarzało się, że ekran nie odpalił od razu. Po wciśnięciu resetu startował normalnie.

Zestaw jest podłączony pod fabryczne radio i robi za jego wyświetlacz dodatkowo oferując nawigację i inne dodatki. Dziwne, że zawiesza się radio, bo teoretycznie powinno działać bez problemu, ewentualnie wyświetlanie informacji może szwankować. Jeżeli nie działa samo radio to szukałbym przyczyny w radiu nie w dodatkowych urządzeniach. (DVD i wyświetlaczu).


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, radio

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq