Skocz do zawartości

Zdjęcie

nabicie klimy i ilości czynnik/olej

VII klima czynnikr134a pag46

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ucan

ucan
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S, 30-Jahre
  • KM:ok
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:23, 13.09.2017

Niedawno byłem na serwisie klimy i czytając posta poniżej zestresowało mnie ilości oleju jakie powinny być w układzie , zerknijcie może poniżej bo sam już nie rozumiem , czy te wartości są ok ? Mam traki wydruk:

Ecotechnics ECK 800

Gaz odzyskany  320g

Olej odzyskany 9 ml

Podcisnienie 15min

Olej wprowadzony 10ml

Gaz wprowadzony 550g

No i najbardziej to mnie zastanawia z tym olejem :/

Zdrówko !

ps. tak teraz skojarzyłem bo jak ten automat chodził to olej był podawany w cm3 a nie w ml a wydruk jest w ml , myślicie że to taki błąd jednostek ?

Użytkownik ucan edytował ten post 06:29, 13.09.2017

• 0

#2 piotr2012

piotr2012
  • Klubowicz
  • 173 postów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Neutralna

Napisano 07:34, 13.09.2017

Ilość oleju serwis sam musi oszacować i tak chyba robią, że to co uda im się wyciągnąć oddają w ilości powiększonej o jakieś 10%. Więc u ciebie wygląda na to, że jest ok, choć z drugiej strony coś chyba mało go wyssali - ale to już musi się wypowiedzieć ktoś bardziej wtajemniczony. Pozdrawiam

Użytkownik piotr2012 edytował ten post 07:37, 13.09.2017

• 0

#3 poncjusz84

poncjusz84
  • Nowy
  • 1 postów
  • Silnik:2.4
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Neutralna

Napisano 16:50, 13.09.2017

Jeśli było to robione pełnym automatem to maszyna sama dobiera ilość oleju do zadanej ilości czynnika , tak jak pruznie i całą procedure Pozdrawiam 

• 0

#4 ucan

ucan
  • Forumowicz
  • 305 postów
Neutralna

Napisano 18:36, 13.09.2017

Jeśli było to robione pełnym automatem to maszyna sama dobiera ilość oleju do zadanej ilości czynnika , tak jak pruznie i całą procedure Pozdrawiam 

Ja wiem że automat itd. tylko w temacie o ilości czynnika i oleju ktoś dał wrzutke do pdfa gdzie pisze że tego oleju powinno być znacznie więcej niż na wydruku ja mam. W trakcie jak automat pracował widziałem że ilość odciągniętego oleju podawana była w jednostce cm3 a na wydruku już pokazało 9ml , myślę sobie teraz że to błąd w wyświetlaniu jednostek bo sama wartość liczbowa się zgadza . Chodzi mi o to czy ktoś się z tym spotkał już ewenatulnie zna takie urządzenie jak podałem w pierwszym poście, zgadza się jest to automat koleżka podłączył tylko dwa przewody , odszukał model samochodu i później czekałem około pół godziny.

• 0

#5 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2134 postów
  • Silnik:K20
  • KM:155
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 19:40, 13.09.2017

Zadałeś sobie pytanie: ile mililitrów jest w centymetrze sześciennym???

• 0

#6 automobilS

automobilS
  • Forumowicz
  • 228 postów
  • Wersja:sport+
  • KM:155
  • Nadwozie:CL
Neutralna

Napisano 20:46, 13.09.2017

I kwestia jaki olej podali, tzn jakiś uniwersalny jaki mieli w maszynie i ładują to do wszystkich aut  jak niestety bywa najczęściej czy taki jak się należy do naszych  kompresorów  bodajże  właściwy zamiennik  to  PG46

• 0

#7 ucan

ucan
  • Forumowicz
  • 305 postów
Neutralna

Napisano 23:30, 13.09.2017

Zadałeś sobie pytanie: ile mililitrów jest w centymetrze sześciennym? ??

Tak. Jw. napisałem wartość jest równa tzn. 9ml = 9cm3  z tym że chodzi mi o to czy taka ilość oleju którą odessała maszyna nie była przypadkiem za mała , doczytałem także że maszyny takie najczęściej dodają 10% oleju do ilości odzyskanej i to by się zgadzało , ale martwi mnie wyłącznie to, że tego oleju jest niestety za mało. Czy ktoś może potwierdzić , zaprzeczyć, wypowiedzieć się w temacie ? W piątek lecę 600 km w jedną stronę , nie chciałbym wracać z zatartą sprężarką.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, klima czynnikr134a, pag46

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq