Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Co to za skrzypienie?

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 10:28, 22.10.2017

...firma w miarę dobra (już raz zapłaciłem 30% więcej za łącznik lemfordera ,a w środku CTR :-D )...chociaż podejrzewam,że to co na pierwszy montaż to nie to samo co na półkach.

Użytkownik Wlodar edytował ten post 10:31, 22.10.2017

  • 0
                       

#17 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 10:44, 22.10.2017

To samo jeśli masz oryginał.
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#18 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 12:48, 22.10.2017

...ta firma trochę mnie zawiodła jak w IC dostałem łącznik CTR zamiast lemfordera ( sprawdzał ktoś z forum też u siebie bo zajmuje się sprzedażą i potwierdził to )  ...Taki pakowacz powoli z nich się robi.

Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy w 555 znajduję CTR a w cenie 555. :-D   ...dla mnie równa się to koniec zaufania i upadek marki.

Lepiej wcale nie oferować konkretnej części niż robić taki blamaż .


Użytkownik Wlodar edytował ten post 12:53, 22.10.2017

  • 0
                       

#19 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 05:12, 23.10.2017

to jest normalne w obecnych czasach i to w wielu gałęziach gospodarki, gadałem nie dawno na ten temat z wieloletnim sprzedawcą części do różnych marek, twierdzi że firmom nie opłaca się produkować części jeżeli nie sprzedają ich wystarczająco dużo (jest to logiczne), no ale druga strona medalu jest taka że każdy chce cos tam zarobić nawet na tym co się słabo sprzedaje (też obecnie jest to normalne), a skoro tak to co się w takiej sytuacji robi? - a no właśnie - kupuje od innego producenta, pakuje w swoje opakowanie i sprzedaje, ten sprzedawca mowi że u nich w sklepie często jest tak że klientowi polecają tańszego producenta bo w opakowaniu jest i tak to samo, a mnie wręcz powiedział jedno i tu cytuję "nie bądź jeleń i nim zapłacisz za coś droższego najpierw sprawdź za co placisz"... ja wcale się nie dziwię że w opakowaniu lemfordera był ctr, lemforder klepie częsci dla grupy vag i na tym zarabiają kasę bo ilość sprzedanych sztuk to miliony, honda dla nich to rynek niszowy i bardzo możliwe że nie produkują w ogóle do niej części, no może z wyjątkiem tych które sie na prawdę dobrze sprzedają i najnormalniej oplaca się dla tej grupy produktów utrzymywać linię produkcyjną, z tego powodu w opakowaniu lemfordera część do audi czy vw moze to być produkt rzeczywiście lemfordera, ale czy tak jest w przypadku częsci do hondy, hmmm dobre pytanie... przykład Włodara potwierdza raczej to co mówił ten chłopak z którym rozmawiałem

ale to dotyczy nie tylko branży moto, w telekomunikacji a konkretnie w sektorze biznes jest to samo, jest firma X która chce sprzedawać usługi telekomunikacyjne firmie Y (internet, transmisja, ciemne włókno itp) ale firma telekom X niestety nie ma infrastruktury i nie moze świadczyć takich usług, no więc robi rozpoznanie, sprawdza jaka firma ma swoją infrastrukturę w lokalizacji klienta i która to firma moze świadczyć jak najtańsze usługi, dalej juz wiadomo - firma X podpisuje umowę z tym dostawcą a sama (X) klientowi/ firmie Y wystawia faktury, często firma Y nawet nie wie że rzeczywistym dostawca usług jest całkowicie inna firma niż ta która widnieje na fakturze... żeby było ciekawiej w tej branzy też są pakowacze, są firmy które nie maja nawet 1. metra swojego światłowodu a i tak pomimo to sprzedają usługi telekom

w taki czasach żyjemy, liczy się tylko pieniądz i nic innego...

 

mały elaborat wyszedł, no ale chciałem się podzielić trochę wnioskami z obserwacji ;)


Użytkownik rafisz edytował ten post 06:17, 23.10.2017

  • 0

#20 PASZA

PASZA
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:15, 30.11.2017

U mnie tak skrzypi jak auto pracuje góra-dół np przy przejeździe przez progi zwalniające jest to najbardziej słyszane. Co dziwne efektu skrzypienia nie ma gdy na postoju naciskam

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#21 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 23:44, 30.11.2017

to jest normalne w obecnych czasach i to w wielu gałęziach gospodarki, gadałem nie dawno na ten temat z wieloletnim sprzedawcą części do różnych marek, twierdzi że firmom nie opłaca się produkować części jeżeli nie sprzedają ich wystarczająco dużo (jest to logiczne), no ale druga strona medalu jest taka że każdy chce cos tam zarobić nawet na tym co się słabo sprzedaje (też obecnie jest to normalne), a skoro tak to co się w takiej sytuacji robi? - a no właśnie - kupuje od innego producenta, pakuje w swoje opakowanie i sprzedaje, ten sprzedawca mowi że u nich w sklepie często jest tak że klientowi polecają tańszego producenta bo w opakowaniu jest i tak to samo, a mnie wręcz powiedział jedno i tu cytuję "nie bądź jeleń i nim zapłacisz za coś droższego najpierw sprawdź za co placisz"... ja wcale się nie dziwię że w opakowaniu lemfordera był ctr, lemforder klepie częsci dla grupy vag i na tym zarabiają kasę bo ilość sprzedanych sztuk to miliony, honda dla nich to rynek niszowy i bardzo możliwe że nie produkują w ogóle do niej części, no może z wyjątkiem tych które sie na prawdę dobrze sprzedają i najnormalniej oplaca się dla tej grupy produktów utrzymywać linię produkcyjną, z tego powodu w opakowaniu lemfordera część do audi czy vw moze to być produkt rzeczywiście lemfordera, ale czy tak jest w przypadku częsci do hondy, hmmm dobre pytanie... przykład Włodara potwierdza raczej to co mówił ten chłopak z którym rozmawiałem

ale to dotyczy nie tylko branży moto, w telekomunikacji a konkretnie w sektorze biznes jest to samo, jest firma X która chce sprzedawać usługi telekomunikacyjne firmie Y (internet, transmisja, ciemne włókno itp) ale firma telekom X niestety nie ma infrastruktury i nie moze świadczyć takich usług, no więc robi rozpoznanie, sprawdza jaka firma ma swoją infrastrukturę w lokalizacji klienta i która to firma moze świadczyć jak najtańsze usługi, dalej juz wiadomo - firma X podpisuje umowę z tym dostawcą a sama (X) klientowi/ firmie Y wystawia faktury, często firma Y nawet nie wie że rzeczywistym dostawca usług jest całkowicie inna firma niż ta która widnieje na fakturze... żeby było ciekawiej w tej branzy też są pakowacze, są firmy które nie maja nawet 1. metra swojego światłowodu a i tak pomimo to sprzedają usługi telekom

w taki czasach żyjemy, liczy się tylko pieniądz i nic innego...

 

mały elaborat wyszedł, no ale chciałem się podzielić trochę wnioskami z obserwacji ;)

wiem..zgadzam się z powyższym..

....i podtrzymuje oraz doceniam to ,że w pudełku firmy 555 nie znajdę jakiegoś śmiecia lub ciut lepszego śmiecia innej firmy ...oby tak dalej


  • 0
                       

#22 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2933 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 17:41, 01.12.2017

Kupiłem parę lat temu sworzeń do Toyoty żony. Pudełko Blueprint, w środku 555 😁 świadomy wybór bo miałem cynk ze sklepu 😛

Wysłane z Tapatalk
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq