Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

wosk

VII vii

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 atomek113

atomek113
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • SkÄ…d:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:48, 31.08.2017

Witam, chciałbym zaczerpnąć porady na temat wosku samochodowego. Czy wszystkie są lekko ścierne? Czy są takie które wogole nie ścierają lakieru i jeżeli tak to jakie polecacie.


  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 21:56, 31.08.2017

czytałeś?

http://www.accordklu...bacie-o-lakier/


  • 0

#3 Hymphh

Hymphh
  • Forumowicz
  • 246 postów
  • SkÄ…d:Marklowice
  • Silnik:2.2
  • Wersja:LS-R
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:53, 31.08.2017

Wosk nie ma niczego wspólnego z czymś ściernym, kolego :D


  • 0

#4 sadam_gizycko

sadam_gizycko
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • SkÄ…d:GIÅ»YCKO
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:17, 02.09.2017

Polecam Soft99 Fuso Coat 12 Month, oczywiście 12 miesięcy, ale super odpycha wodę i brud.


  • 0

#5 rafalsar

rafalsar
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • SkÄ…d:Rypin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:25, 02.09.2017

Ja właśnie zakupiłem soft99 12 miesięcy do widnych lakierów, ale na razie nie ma pogody by go nałożyć. Mam nadzieję że się sprawdzi. :)


  • 0

#6 wiran

wiran
  • Forumowicz
  • 194 postów
  • SkÄ…d:Opole
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:09, 02.09.2017

Witam, chciałbym zaczerpnąć porady na temat wosku samochodowego. Czy wszystkie są lekko ścierne? Czy są takie które wogole nie ścierają lakieru i jeżeli tak to jakie polecacie.

Wosk nie jest scierny. Ma za zdanie ochronic ,pogłębić oraz co najwyzej zakryć niedociągniecia. Pomyliłeś z pastami polerskimi.


  • 0

#7 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 23:42, 02.09.2017

Wosk nie jest scierny.
(...)
Pomyliłeś z pastami polerskimi.

Bez przesady - teraz Ciebie poniosło.


z8JnMqE.jpg
https://www.meguiars...wax-detail.html
Nie jest 'klasycznym' woskiem, ale zdecydowanie bliżej mu do wosku, jak do pasty polerskiej.

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#8 wiran

wiran
  • Forumowicz
  • 194 postów
  • SkÄ…d:Opole
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 00:11, 03.09.2017

Bez przesady - teraz Ciebie poniosło.


z8JnMqE.jpg
https://www.meguiars...wax-detail.html
Nie jest 'klasycznym' woskiem, ale zdecydowanie bliżej mu do wosku, jak do pasty polerskiej.

Pozdrawiam
- Artur

Może źle się wyraziłem. Ale to nie jest zwykły wosk tylko produkt typu AIO. Pytanie zostało zbyt ogólnie opisane. To tak jak by pisać czy szampon mocno nabłyszcza samochód i ma dobrą hydrofobowość.


  • 0

#9 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 00:42, 03.09.2017

Może źle się wyraziłem.

Nie tylko Ty, kolega powyżej również ;)

Ale to nie jest zwykły wosk tylko produkt typu AIO.

Dlatego napisałem, że nie jest to 'klasyczny' (twardy) wosk.

Pytanie zostało zbyt ogólnie opisane.

Nie było zbyt ogólne, po prostu nie wiedziałeś (wiedzieliście), że wosk również może piłować.

To tak jak by pisać czy szampon mocno nabłyszcza samochód i ma dobrą hydrofobowość.

?
A co, nie może?

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#10 wiran

wiran
  • Forumowicz
  • 194 postów
  • SkÄ…d:Opole
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 01:05, 03.09.2017

Nie tylko Ty, kolega powyżej również ;)
Nie było zbyt ogólne, po prostu nie wiedziałeś (wiedzieliście), że wosk również może piłować.
 



To tak jak by pisać czy szampon mocno nabłyszcza samochód i ma dobrą hydrofobowość.

?
A co, nie może?

Pozdrawiam
- Artur

 

Ty dalej nie rozumiesz. Wosk sam w sobie nie spoleruję ci lakieru. To jest produkt AIO który w sobie ma wosk + dodatki polerujące. Wosk sam w sobie ci nie spiłuję lakieru. Co do szamponu podałem ten przykład bo jest dużo szamponów z dodatkiem wosków czy innych politur. I tak samo można zadać pytanie czy będzię dobrze odpychać wodę czy się świecić. Ale to też już jest produkt typu AIO.


Użytkownik wiran edytował ten post 01:07, 03.09.2017

  • 0

#11 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 11:50, 03.09.2017

Ty dalej nie rozumiesz. Wosk sam w sobie nie spoleruję ci lakieru. To jest produkt AIO który w sobie ma wosk + dodatki polerujące. Wosk sam w sobie ci nie spiłuję lakieru. Co do szamponu podałem ten przykład bo jest dużo szamponów z dodatkiem wosków czy innych politur. I tak samo można zadać pytanie czy będzię dobrze odpychać wodę czy się świecić. Ale to też już jest produkt typu AIO.

Rozumiem, bardzo dobrze.
AIO to rodzaj wosku (wszystko w jednym), nie jest 'klasycznym' woskiem, nie zmienia jednak faktu, że nim jest (!)
Wosk to nie tylko podział na naturalny i syntetyczny, który trzeba nałożyć, odczekać aż wyschnie, a następnie dotrzeć fibrą.
Czasem ma więcej właściwości, inną konsystencję oraz wygodniejszy sposób aplikacji, jak na przykład New Scratch Clear Wax-Mirror Finish
yhcvOy4.jpg
Jego składniki to: olej silikonowy, tlenek tytanu, ziemia okrzemkowa, woda, cząsteczki ścierno-wypełniające. Ma wysoką urabialność, oczyszcza, ściera, wypełnia, zabezpiecza, nadaje połysk, nie wymaga docierania, czyli takie All in One (!)
Czym jest według Ciebie, pastą polerską?
Według mnie, woskiem (!)

King of Gloss Shampoo Black & Dark
ulH8V9z.jpg
"Nowo opracowany polimer na bazie wosku King of Gloss uzyskuje piękny połysk porównywalny do stałego wosku. Ponadto silna powłoka hydrofobowa chroni nadwozie samochodu przed deszczem i brudem, pozwalając utrzymać piękny połysk przez długi czas."

I tak samo można zadać pytanie czy będzię dobrze odpychać wodę czy się świecić.

I co złego w takim pytaniu?
Powyższy przykład pokazuje, że jest jak najbardziej uzasadnione, no chyba że uważasz, że przez jego dodatkowe właściwości - poza myjącymi - nie jest już szamponem?

Pozdrawiam
- Artur

PS

Co do szamponu podałem ten przykład bo jest dużo szamponów z dodatkiem wosków czy innych politur. I tak samo można zadać pytanie czy będzię dobrze odpychać wodę czy się świecić. Ale to też już jest produkt typu AIO.

Nie twórz własnych teorii, bo za chwilę okaże się, że wszystko dookoła to AIO - telefony to AIO, telewizory to AIO... wszystko AIO.
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#12 wiran

wiran
  • Forumowicz
  • 194 postów
  • SkÄ…d:Opole
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:38, 03.09.2017

Ta dyskusja nie ma sensu. Muszę cię zmartwić są drukarki, komputery i wiele innych urządzeń typu AIO i nie są to moje teorie :). Jasne ,że jest szamponem bo ma właściwości myjące to dziwne ,żeby nim nie był. Ale pytanie jest o wosk. To ,że dałeś przykład wosku typu AIO fajnie zabłysnąłeś. Ale woskiem samym sobie nie spolerujesz samochodu. Pytanie zostało zbyt ogólnie napisane i nawet nie pomyślałem ,że ktoś pytając o wosk może używać i mieć na myśli produkty takie jak ty. Dla mnie jeśli osoba pyta o wosk czyli o substancję oleistą która tworzy powłokę a nie ja ściera.

Czym jest według Ciebie, pastą polerską?
Według mnie, woskiem (!)
 

I tu zakończę tą dyskusję. Jest to moja ostatnia odpowiedz.
Dla mnie wosk jest substancją oleistą która tworzy powłokę ,a pasta polerska jest substancją scierną która ściera (wyrównuje) powierzchnię. Nie widzę ,żadnego powiązania ze sobą. Koniec offtopu.


  • 0

#13 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 13:52, 03.09.2017

To zamiast pisać:

Wosk nie jest scierny. Ma za zdanie ochronic ,pogłębić oraz co najwyzej zakryć niedociągniecia. Pomyliłeś z pastami polerskimi.

wystarczyło (czego - jak sam napisałeś - nawet nie zrobiłeś)

nawet nie pomyślałem ,

pomyśleć.

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#14 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • SkÄ…d:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:26, 03.09.2017

przecież ten produkt megsa nie ma nic wspólnego z pastÄ… polerskÄ… Å›ciernÄ… także o "piÅ‚owaniu" nie ma tutaj mowy 

to wosk połączony z produktem typu cleaner który ma za zadanie oczyścić lakier z wszelkich zabrudzień dlatego napisane jest że poleruje choć nie ma to nic wspólnego z usuwaniem mikronów lakieru

 

Pod niektóre wostki zaleca się stosowanie takich produktów ponieważ przedłużają życie woskom

 

pastÄ… polerskÄ… typu AIO trzeba siÄ™ troche namachać i usunie jak dobrze pójdzie jednego mikrona 


  • 0

#15 rafalsar

rafalsar
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • SkÄ…d:Rypin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:30, 03.09.2017

Słuchajcie a ja mam takie pytanie? Nałożyłem wosk fusso 12 miesięcy i powiedzcie mi jak mam teraz myć samochód? Czy mogę go myć na myjce bezdotykowej? I jeszcze pytanie czy on faktycznie wytrzyma 12 miesięcy czy na wiosnę trzeba powtórzyć zabieg, a może jeszcze wcześniej?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, vii

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq