Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Problem z odczytem płyty w navi

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lisek9708

Lisek9708
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:11, 16.08.2017

Witam, niedawno zakupiłem Accorda VII 2004r. Więc jestem kompletnie zielony w temacie. Mianowicie, kiedy wkładam w napęd orginalną płytę DVD Hondy wyskakuje komunikat "DVD LESEFEHLER". Wiem, że mapy polski aktualnej do tej wersji nie ma, ale chodzi mi o funkcje radia których nie moge uzyskać, nie wiem dlaczego... Funkcje takie jak, rozjaśnienie panelu czy wyłączenie automatycznego wygaśnięcia ekranu.. Można to zrobić bez tej płyty? Jesli jest taki temat a nie znalazłem, z góry przepraszam ;))


  • 0

#2 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 18:38, 16.08.2017

Bez płyty tak będzie niestety. Jeśli płyta nie jest porysowana itp. to możliwe że jest brudna soczewka lasera lub laser się zużył, częsty przypadek. Są tu tematy o tym jak to czyścić, poszukaj. Oczywiście zakładam, że płytę wkładasz do czytnika DVD nawigacji a nie do czytnika płyt audio/CD.

Użytkownik klosz007 edytował ten post 18:40, 16.08.2017

  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#3 Lisek9708

Lisek9708
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:41, 16.08.2017

Pewnie, do DVD. Aż tak zielony nie jestem, musze poczytac jak to wyczyścić... Glupio tak jak nic sie nie swieci. Bedziesz tak dobry i podeslesz linka do tego czyszczenia?:)
  • 0

#4 Lisek9708

Lisek9708
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:56, 17.08.2017

Czy wejscie do awaryjnego menu bez tej plyty jest niemozliwe? Przytrzymuje te 3 przyciski i slychac piknięcie i nic pozatym :P
  • 0

#5 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 10:43, 17.08.2017

Co do czyszczenia, znalezione za pomocą forumowej wyszukiwarki, pod haslem czyszczenie lasera, w 2 sekundy !!:

http://www.accordklu...zczenie +lasera

 

Co do wejścia do menu bez płyty to nie wiem/nie próbowałem. Wiem, że generalnie bez płyty zdecydowana większość funkcji nie działa.


  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#6 viper505

viper505
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:Zagórowa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:52, 07.01.2018

Czy ktos ma ten tutorial sciagniety gdzies na dysk? Temat zostal usuniety :/


  • 0

#7 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5247 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 23:28, 10.01.2018

Bez płyty menu serwisowe menu+zoom dół i próba wgrania płyty Jak nie to czyszczenie lasera
  • 0
                       

#8 viper505

viper505
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:Zagórowa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:06, 15.01.2018

Laser (sama soczewke) niby przemylem wacikiem nasaczonym IPA ale nic to nie zmienilo. Cos wiecej tam nalezy umyc? Plytka niby jest oryginalna i nie wyglada na styrana. 


  • 0

#9 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 14:21, 15.01.2018

Hej :)

Czy ktos ma ten tutorial sciagniety gdzies na dysk? Temat zostal usuniety :/

Temat jest w archiwum, ale niestety pozostała jedynie część opisowa, bo linki do zdjęć wygasły i nie ma szans na ich reupload...
Jest temat po angielsku, ale tam też brak zdjęć - Cleaning the Sat Nav DVD Drive Laser (HondaKarma.com).

Jeśli chcesz choćby opis - daj znać...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#10 viper505

viper505
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:Zagórowa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:23, 15.01.2018

Sam opis tez sie przyda. Porownam to z czynnosciami jakie wykonalem. 


  • 0

#11 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 14:36, 15.01.2018

Oto wersja tekstowa, cytat z tutoriala Kolegi adiplo.

Ponieważ ostatnimi czasy mój napęd dvd odmówił posłuszeństwa i nie chciał czytać ani pirata, ani oryginalnej płyty, postanowiłem zafundować mu czyszczenie.
Poniżej zamieszczam relacje krok po kroku wraz z zdjęciami.

Zaznaczam jednak iż nie ponoszę odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku czyszczenia - cokolwiek robisz w swoim aucie robisz na własną odpowiedzialność.

1. Zaczynamy. Pierwszym krokiem jest zdemontowanie elementu przy gałce zmiany biegów. Trzyma się on na czterech zatrzaskach.

Podważamy delikatnie od strony popielniczki - przednie zatrzaski powinny wyskoczyć, po czym podważamy ponownie z drugiej strony. Odczepiamy kabelki od podgrzewania foteli i wykręcamy gałkę zmiany biegów.


2. Wyciągamy popielniczkę i wykręcamy dwa wkręty zaznaczone na zdjęciu. Możemy wyciągnąć już element z zapalniczką.

Rozłączamy kabelki od zapalniczki i podświetlenie popielniczki.

3.Przystępujemy do demontażu osłony napędu dvd. Wykręcamy dwa wkręty zaznaczone na zdjęciu.

Następnie musimy wyciągnąć element z zatrzasków w górnej części. Przyznam że mi zajęło to najwięcej czasu - nie cholery nie chciało wyjść.
Na tym filmiku koleś pokazuje jak to zdemontować:



Co prawda inny model i tam ma osłonę schowka ale zasada demontowania ta sama - podważyć czymś plastikowym z góry i pociągnąć.

4.teraz już z górki. Wykręcamy dwie nakrętki i dwie śruby 10 i delikatnie wyciągamy napęd.

Odpinamy kabelki i mamy go już na zewnątrz.

5.Teraz można już się przenieść do bardziej komfortowego pomieszczenia.
Wykręcamy śruby i odłączamy metalowe uchwyty.

6. Wykręcamy dwie śrubki z tyłu obudowy i zdejmujemy górę napędu.

7. Wykręcamy cztery śrubki zaznaczone na zdjęciu i delikatnie podnosimy napęd uważając aby nie uszkodzić taśmy łączącej napęd z płytą.

8. Odczepiamy taśmę - w tym celu należy przesunąć brązowe klamerki zaznaczone na zdjęciu zgodnie z kierunkiem strzałek - po tym taśma powinna wyjść ze złącza bez problemów.

9. Następnie trzeba wysunąć laser w bardziej dostępne miejsce gdyż standardowo ukryty jest wewnątrz napędu. W tym celu należy pokręcić metalowym "ślimakiem" po którym jeździ wózek z laserem. Położenie ślimaka zaznaczone na zdjęciu na czerwono. Na zielono zaznaczony wózek z laserem. Na zdjęciu wózek jest już wysunięty na maxa, normalnie jest on schowany pod zieloną płytką.

Teraz możemy już zobaczyć soczewkę lasera przez małą szparkę z drugiej strony urządzenia:

Teraz radziłbym najpierw porządnie przedmuchać cały napęd (z szczególnym uwzględnieniem okolic lasera) sprężonym powietrzem (bardzo dobre może być sprężone powietrze do przedmuchiwania klawiatury), a następnie przemyć delikatnie soczewkę patyczkiem do uszu umoczonym najlepiej w izopropanolu (można dostać za grosze w sklepach chemicznych lub elektronicznych), lub spirytusie. Nie polecam czyszczenia spirytusem salicylowym!, wodą z mydłem, wodą po goleniu i innych wynalazkach bo można nieodwracalnie uszkodzić soczewkę.

Generalnie mając już do czynienia z kilkunastoma różnymi napędami cd/dvd muszę powiedzieć iż urządzenie montowane w hondach jest cholernie skomplikowane. Dostęp do lasera jest mega utrudniony. Do tego światło lasera nie pada bezpośrednio na płytę tylko jest za pomocą pryzmatu załamywane pod kątem 90 stopni, trafia na soczewkę i dopiero na płytę dvd.

Dlatego polecam wydmuchanie ewentualnego kurzu sprężonym powietrzem z pomiędzy wszystkich optycznych elementów gdyż dostęp do nich jest praktycznie niemożliwy.

Skręcamy wszystko w odwrotnej kolejności.
U mnie po tym zabiegu napęd odzyskał sprawność czego i wam życzę.


  • 0

#12 viper505

viper505
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:Zagórowa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:08, 15.01.2018

Dzieki wielkie. Tak tez zrobilem ale problem wciaz wystepuje. Uwalony naped?


  • 0

#13 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5247 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 21:13, 15.01.2018

Od spodu soczewkę i pryzmacik czyściłeś ?
Kręci ,próbuje wczytać, pracuje czy jest cisza ?
Nie chce wgrać programu ?

Użytkownik Wlodar edytował ten post 21:14, 15.01.2018

  • 0
                       

#14 viper505

viper505
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:Zagórowa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:36, 16.01.2018

Kreci i wywala blad "Please check your disc". Czasem nawet u da mu sie zaladowac program i chwile dziala ale po jakims czasie wywala ten sam blad. Od spodu nie ruszalem soczewy nie ruszalem. Przejechalem tylko od gory. Powtorzyc operacje i dolozyc czyszczenie od dolu?


  • 0

#15 ironek

ironek
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:Słupia
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:14, 02.06.2018

A czy po wypięciu i wpięciu napędu radio nie zawoła jakiegoś kodu do radia?? Bo też chciałem to zrobić ale zastanawiam się właśnie nad tym bo kodu nie mam...


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq