Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Oświetlenie bagażnika nie gaśnie - VIII FL

VIII oświetlenie wnętrza bagażnik

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vodzu

Vodzu
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:opolskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:29, 13.08.2017

Witam,

Czy ma ktoś pomysł co może być powodem niegasnącego oświetlenie bagażnika? Rozumiem, że gdyby się nie zapalało to wówczas czujnik w zamku należało by winić ale tutaj ....? Sprzątałem auto, bagażnik długo był otwarty przy czym była wysoka temperatura na dworze. Zamontowane są ledy. Otwarcie klapy (klapa otwierana elektrycznie) rozpoznawane jest na wyświetlaczu, otwiera i zamyka się z automatu. Obawiam się jakiegoś zwarcia w układzie. Z góry dziękuję za ewentualne sugestie ....

CD...

Rozebrałem z tyłu podsufitkę oraz klapę, powyciągałem wszystkie złączki, podociskałem ... i dalej bez zmian. nie chciałem już narazie grzebać w samej kasecie rygla, bo dziwnym jest to, że komputer(na wyświetlaczu) nie odnotowuje otwartego bagażnika a raczej taka informacja z z tego miejsca chyba wychodzi. Druga sprawa, to nie doszedłem do wiązki, która po odłączeniu wyłączyłaby oświetlenie bagażnika. Nie mam pomysłu na razie, dokąd idą kabelki z lampek bagażnika.


  • 0

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 19:00, 13.08.2017

Hej :)
Zamiast szukać w aucie kabli 'na czuja', poszukaj schematów - będzie zdecydowanie łatwiej.
Nie wiem jak w 8 gen., ale podejrzewam, że tak samo jak w 7, oświetleniem (i wieloma innymi rzeczami) steruje MICU na podstawie informacji z czujników...
Teraz niestety nie mam możliwości zweryfikowania tych informacji i zerknięcia na schematy (jestem na wakacjach). W 7 gen. sterowanie oświetleniem jest poprzez '-' (minus), plus jest na stałe na żarówkach i dlatego łatwo uszkodzić obwody MICU przy takich prozaicznych czynnościach jak wymiana żarówek oświetlenia.

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#3 Vodzu

Vodzu
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:opolskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:00, 28.08.2017

Wiecie może, gdzie mógłbym znaleźć schemat instalacji, na razie nic się nie zmieniło?


  • 0

#4 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 16:15, 28.08.2017

Tomek, w VII-ce to było niestety znacznie prościej zrobione, CAN był używany gdzie nie gdzie a w VIII mało co nie jest podpięte pod CAN :-(

 

Vodzu, patrzyłem do ESM VIII od sedana (do przedliftowego bo ESM do polifta nigdy nie wypłynął z ASO tak samo jak w ogóle nie ma dostępnego ESM od tourerów VII/VIII !!) i w sekcji oświetlenie bagażnika niestety nie ma schematu a schemat całego oświetlenia wnętrza pokazuje tylko kabinę a nie bagażnik.

Ponieważ stan otwarcia bagażnika jest pokazywany na zegarach (tak jak z drzwiami) to można domyślać się, że układ wygląda podobnie jak w przypadku drzwi i oświetlenia wnętrza. Tj. wyłącznik przy zamku nie steruje bezpośrednio żarówką tylko udział bierze MICU/multipleks/CAN i pewnie w nim jest przyczyna.

Czy problem pojawił się po tym wspomnianym sprzątaniu ? Może się coś przegrzało i zepsuło albo jakieś trywialne zwarcie ale bez schematów to trochę szukanie igły w stogu siana.

 

Przejrzę jeszcze dokładniej, może znajdę coś z poprawką że to będzie do sedana a w tourerze niekoniecznie musi być podobnie.


OK, zaatakowałem schematy od drugiej strony i w sedanie przedlifcie (a zapewne tak samo w polifcie) jest to na szczęście prosto - czujnik w zamku zwiera po prostu dolny styk żarówki do masy a zarazem jest stamtąd odejście do MICU kierowcy (i stąd na desce wiadomo że bagażnik jest otwarty). Więc zwarcie wyłącznika na stałe powodowało by ciągłe ostrzeżenie o otwartym bagażniku. W tourerze musi być to więc inaczej zrobione skoro oświetlenie działa cały czas a ostrzeżenie pojawia się tylko przy otwartej klapie. Może są np. dwa osobne czujniki


Użytkownik klosz007 edytował ten post 16:17, 28.08.2017

  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#5 Vodzu

Vodzu
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:opolskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:17, 15.05.2018

klosz007 , dziękuję Ci bardzo za zainteresowanie tematem, teraz go odświeżam bo nie udało mi się w dalszym ciągu tego pchnąć., Narazie powymieniałem tylko żarówki z led na zwykłe, gdyby pobór miał mieć znaczenie. Może ktoś już ma dokumentacje elektryczną? 


Użytkownik Vodzu edytował ten post 13:25, 15.05.2018

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, oświetlenie wnętrza, bagażnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq