Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

pukanie po wymianie oleju

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacoo

jacoo
  • Forumowicz
  • 52 postów
  • Skąd:Lądek
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:40, 12.08.2017

czesc

Mam pytanie. Po kilku latach jezdzenia na oleju 5w30 (shell, mobil) zdecydowalem sie zalac valvoline 0w30. Niestety po jezdzie probnej stwierdzilem, ze cos mi puka (klepie) najprawdopodobniej na dole silnika. Sytuacja byla o tyle zla, ze za kilka godzin musialem jechac w dluga trase (1600 km). Do celu dojechalem, pukanie czasem bylo czasem nie. I tu pojawia sie pytanie...co dalej z tym robic. Wymienic na cos gestszego? Pukania w ostatnich dniach nie doswiadczylem aczkolwiek mam wrazenie ze silnik pracuje troche inaczej ( na wolnych obrotach). Z plusow zauwazylem znacznie lepszy "dol".

Accord 2003, 2l, przebieg ok 190k

 


  • 0

#2 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 22:40, 12.08.2017

Nagraj filmik z tego "pukania"...Jak dół silnika to może być panewka..Ten dzwiek nasila się pod wpływem zwiększonych obrotów??
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#3 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 08:14, 13.08.2017

to ja może wtrącę tu swoje przemyślenia w związku z coraz częstszym "stukaniem" silników hondy po zmianie olejów na 0w20/0w30, te oleje są w dolnej granicy stosowalności i dość łatwo jest trafić na podrabiany olej nie trzymający parametrów smarnych, coraz częściej słyszy się o zniszczonych silnikach (nie tylko w hondach) przy których mechanicy jednoznacznie wypowiadają się że to była wina złej jakości oleju, często też spotykam się ze stwierdzeniem że ktoś kupił olej w jakimś sprawdzonym sklepie do którego ma 100% zaufanie i na pewno nie sprzedali by mu podrobionego oleju, a jednak sprzedają takie oleje i to nie koniecznie tylko na allegro, u mnie w mieście był taki przypadek z hondą cr-v benzyna 2011rok że po wymianie oleju w takim jakimś miejskim serwisie o dumnej nazwie "centrum olejowe" silnik zaczął stukać, więc jak widać możemy trafić na podrabiany olej nawet stacjonarnym sklepie, jedynym środkiem zaradczym na takie sytuacje w/g mnie, jest stosowanie olejów spoza dolnej granicy czyli np. 5w30 lub.... stosowanie olejów 0w20/0w30 o podwyższonej lepkości a co za tym idzie i lepszej ochronie silnika, takie oleje stosuje się w sportowych autach, są nieco droższe od normalnych ale przynajmniej spokojnie śpimy i nie martwimy się o swoje autko, nie chcę tu reklamować żadnej firmy ale takie oleje ma praktycznie każda firma, ja osobiście używam millersa cfs i za cenę dodatkowych 50zł rocznie (o którą to ten olej jest droższy od zwykłego) śpię spokojnie. Wiem że temat olejowy jest już zamknięty i z całej dyskusji tam zawartej można było wywnioskować że należy stosować olej 0w20(benzyna)/0w30(diesel) jak zaleca producent, ale może ze względu na coraz częstsze przypadki uszkodzeń silników hondy czas zrewidować ten pogląd.


Użytkownik Maxell edytował ten post 08:29, 13.08.2017

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#4 ralfi2000

ralfi2000
  • Partner HAKP
  • 236 postów
  • Skąd:Torun / Wwa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:57, 13.08.2017

Olej raczej nie ma tu noc do rzeczy, moze to byc zbieg okolicznosci, ze po wymianie.
Jesli slychac dol to moze byc dzwiek tloka przytartego na tulei-czesta przypadlosc tego silnika z tego rocznika,
Lub tez jesli dzwiek jest u gory to moze byc wytarty walek rozrzadu.
Najlepiej jakbys to nagral ale nie z auta a stojac przy silniku

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
  • 0

Reflashe/custom remapy, K24/K20, strojenia, EMU,Hondata,Crome, chiptuning i inne cuda: https://www.facebook...77707015783366/

Reflash  K24A3, K24Z3, K20A6, R18, N22A1 i wiele innych

  Zapraszam PW


#5 jacoo

jacoo
  • Forumowicz
  • 52 postów
  • Skąd:Lądek
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:28, 13.08.2017

Dzieki za odpowiedzi

Pukanie zniknelo, jesli sie znowu pojawi to nagram (oby nie :p)

Generalnie silnik teraz pracuje ok. Radzicie zmienic olej czy narazie nie ruszac? 


  • 0

#6 mickry

mickry
  • Forumowicz
  • 990 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 20:36, 21.03.2019

A jak na górze słuchać jak klekocze i z wałkiem jest wszystko ok to co to może być?;)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq