Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Telepie samochodem przy gazowaniu

VI telepanie drżenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 deha21

deha21
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Accord VI ES
  • KM:311 000
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:42, 10.08.2017

Mam taki problem z Accordem Vi że przy gazowaniu  - głownie w momencie przed zmianą biegu z 1 na 2 i z 2 na 3 - telepie trochę samochodem. Wydaje mi się, że to coś z zawieszeniem. Drżenie przechodzi też trochę na pedał gazu, ale czuć że generalnie trzepie całym samochodem.

Niedawno miałem wymieniane poduszki silnika i końcówki drążków więc to eliminuje (z tego co wiem mogą to powodować).

Pytam na forum bo na razie nie mam czasu nawet podjechać do jakiegoś mechanika...


Użytkownik deha21 edytował ten post 09:43, 10.08.2017

  • 0

#2 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 10:19, 10.08.2017

przegub  wewnętrzny 


  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#3 slawex9

slawex9
  • Forumowicz
  • 930 postów
  • Skąd:Złoczew/Łódź/Wieluń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 10:34, 10.08.2017

A jakie poduszki miałeś wymieniane? ile sztuk i które. Ogólnie na Twoim miejscu doprowadził bym najpierw silnik do porządku odnosząc się do drugiego tematu a później próbował tu coś zdziałać. Jak będzie ci silnik w tym samym zakresie się krztusił itp itd. To nawet nie ma co tutaj wróżyć co to może być. 

A więc proponuje zająć się ważniejszym czyli silnikiem a później wrócić do tematu tutaj jeśli będzie nadal problem. 

Nie będę tego tutaj zamykał na razie, mimo twojej sentencji w poście jest to w pewnym sensie dubel. 


  • 0

#4 deha21

deha21
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Accord VI ES
  • KM:311 000
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:40, 10.08.2017

Miałem wymieniane dwie poduszki - tylną i przednią(boczną?).

W drugim temacie to właśnie raczej silnika czy gazu. Mimo, że trzęsienie jest w tym samym momencie to te silnikowe jest rzadziej i nie zawsze się pojawia. Tutaj czuć to mechaniczny problem gdzieś na przodzie. Sprawdzę te przeguby w pierwszej kolejności. Może jakiś luz jest.


Użytkownik deha21 edytował ten post 10:41, 10.08.2017

  • 0

#5 slawex9

slawex9
  • Forumowicz
  • 930 postów
  • Skąd:Złoczew/Łódź/Wieluń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 10:45, 10.08.2017

Poduszki masz 4 główne Tylna-praktycznie niespotykana nowa. Przednia - pada często. Prawa - niezwykle ciężko(Jak to mi kiedyś wołek powiedział "jak nie było porządnego dzwona to nie ma bata żeby ją uszkodzić). No i lewa - też raczej ciężko uszkodzić. Teraz kwestia co Tobie wymienili. Wewnętrzny bez podmianki sprawdzisz praktycznie tylko wtedy kiedy już będzie mocno uszkodzony. 


  • 0

#6 deha21

deha21
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Accord VI ES
  • KM:311 000
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:55, 10.08.2017

W takim razie miałem wymienianą tylną poduszkę i któraś boczna (nie mam faktury przed sobą żeby sprawdzić). Boczna była już całkiem padnięta, a tylna w złym stanie. Tylną znalazłem na allegro używkę w dobrym stanie. W każdym razie po wymianie tych drań nie było. Przed wymianą były drgania ale tylko na większej prędkości - okazało się, że głównie przez końcówki drążków. A teraz dzieje się to nawet jak jadę 15 czy 20 km na godzinę. Tak więc wydaje mi się, że poduszki raczej nie są tutaj problemem. Tym bardziej że jak mi je wymieniali to mówili że pozostałe są w dobrym stanie. Wątpię żeby całkowicie padły wciągu paru miesięcy.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, telepanie, drżenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq