Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Problem z szybami centralnym i alarmem (dziwne powiązania)

VI szyby elektryczne raz działa raz nie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 tojamt

tojamt
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:małopolska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:VI
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:52, 02.08.2017

Witam nie dawno zakupiłem accorda z 2000 roku 1.8 ES z gazem, szukałem tego wszędzie ale nie mogłem znaleźć, otóż to mam dziwny problem z elektrycznymi szybami a właściwie przy tym centralny i alarm, dzieje się tak że przeważnie jak wsiadam do wszystko działa a jak ujadę kawałek to już nie mogę otworzyć ani zamknąć szyb z wyjątkiem kierowcy(ona zawsze działa) a gdy pojawia się problem że szyby nie reagują to już nie działa centralny i alarm (pilota nie mam ale kiedyś podobno był) ale znów po jakimś czasie bez jakiś znaków wszystko działa i tak w kółko, i nie mam pojęcia co może być tego przyczyną czy jakiś sterownik przekaźnik?? alarm to mógł bym z chęcią wyrzucić ale na szybach to już mi zależy bo nie ma jak niekiedy pod sklepem zamknąć, a gorzej jak by padało, reszta elektryki wtedy działa mni. szyberdach, tempomat, silnik działa normalnie, klima też, z góry dzięki za pomoc i proszę o jakieś rady :)


  • 0

#2 Ciapatyz

Ciapatyz
  • Forumowicz
  • 459 postów
  • Skąd:Pasiecznik/Eitorf
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 05:42, 03.08.2017

Na początek sprawdź wiązkę do drzwi kierowcy. Tam gdzie się załamuje. Bardzo możliwe że kable się przełamały na zgięciu.

Jak sprawdzić? Po prostu każdy przewód bierzesz i szarpiesz z czuciem.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 tojamt

tojamt
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:małopolska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:VI
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:16, 03.08.2017

szukałem dziś czy coś nie jest przerwane ale wygląda że jest dobrze


  • 0

#4 Ciapatyz

Ciapatyz
  • Forumowicz
  • 459 postów
  • Skąd:Pasiecznik/Eitorf
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:28, 04.08.2017

Spróbuj ruszać wiązkę i jednocześnie sterować podnośnikami szyb.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 tojamt

tojamt
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:małopolska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:VI
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:34, 07.08.2017

Więc tak zabrałem się za to w końcu i posprawdzałem wszysko po kolei aż doszedłem do tego że, z lewej strony tam gdzie są bezpieczniki jest kostka od drzwi lewych i okazało się że ona była poluzowana, bardzo ciężko było ją tam wpiąć ale jak wskoczyła to jak narazie wszystko działa jak należy, Ciapatyz dzięki wielkie za pomoc
  • 0

#6 Sebi

Sebi
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:00, 23.09.2017

Więc tak zabrałem się za to w końcu i posprawdzałem wszysko po kolei aż doszedłem do tego że, z lewej strony tam gdzie są bezpieczniki jest kostka od drzwi lewych i okazało się że ona była poluzowana, bardzo ciężko było ją tam wpiąć ale jak wskoczyła to jak narazie wszystko działa jak należy, Ciapatyz dzięki wielkie za pomoc

Cześć, mam bardzo podobny problem. Po uruchomieniu zimnego samochodu wszystkie szyby działają do momentu kiedy minie kilkanaście minut. Wtedy sterowanie elektrycznymi szybami w całym samochodzie przestaje reagować. Wymieniłem panel kierowcy do sterowania szybami, nie pomogło. Zdarzyło się samoistne otwarcie podczas jazdy szyby kierowcy. Będę wdzięczny za pomysły. 

 

tojant czy mógłbyś cyknąć zdjęcie owej kostki ?


  • 0

#7 Sebi

Sebi
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:40, 23.09.2017

Temat najprawdopodobniej wyjaśniony, szyby działają :) Przypadek ten sam co u kolegi tojamt - luźna wtyczka wiązki z drzwi kierowcy.


Użytkownik Sebi edytował ten post 21:40, 23.09.2017

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, szyby, elektryczne, raz działa raz nie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq