Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

samodzielne poprawki lakiernicze - porysowany zderzak

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 PanTymczak

PanTymczak
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:50, 01.08.2017

Uszanowanie!
 
Starałem się znależć podobny temat, ale niestety linki w przypiętym temacie odnośnie poprawek prowadzą do nikąd, dlatego zakładam nowy.
 
Zakupiłem 3 tygodnie temu VI gen liftback motegi w kolorze pienknym Vesuvio Red. Moja małżonka postanowiła  wczoraj sprawdzić trwałość powłoki lakierniczej i efekty tego są takie:
 
DSC_0015.jpg
 
Jako że kobiety kocha się za wszystko, tylko nie za umiejętność prowadzenia samochodu, powiedizałem, że nic sie nie stało i chciałbym sam to naprawić.
 
Pytanie moje brzmi: jak się do tego zabrać? Macie jakiś poradnik do polecenia krok po kroku jak usunać takie rysy? Na szczeście nie dojszlo do blachy, ale z drugiej strony troche tego jest i miejscami jest dosyć duże powierzchniowo.
 
 
 
 

  • 0

#2 slawex9

slawex9
  • Forumowicz
  • 930 postów
  • Skąd:Złoczew/Łódź/Wieluń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 09:48, 01.08.2017

Nie doszło do blachy bo najbliższa blacha to tylna belka  :om:  Myślę że lepiej zrobisz jak oddasz to lakiernikowi. I to Ci szczerze pisze. 

Tu nie ma "rys". Ty masz wydarty lakier na dużej powierzchni. 

Ale oczywiście jeśli bardzo chcesz to:

1. Papier całe zamatowić wszystko dookoła +zmywacz na całości

2. klapke odkręcasz i idziesz dobierać lakier prosisz o lakier w spray bo pewnie nie masz sprzętu.

3. Modlisz się żeby kicha nie wyszła

4. Zaczynasz lakierować zakurzając pozostałe elementy zederzaka

5. Znów się modlisz żeby kicha nie wyszła

6. Lakier bezbarwny i powtórka z rozrywki.

7. Patrzysz na drugi dzień i wiesz już że kicha wyszła

8. Szukasz lakiernika który ogarnie to w tych samych pieniądzach co wydałeś na lakiery... 

 

 

P.S Tu masz przykład rysy za którą możesz się zabrać samodzielnie wraz z pełną instrukcją. A to co ty masz to już robota dla lakiernika. 

 

http://www.accordklu...owanie-lakieru/


  • 0

#3 PanTymczak

PanTymczak
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:59, 01.08.2017

Nie doszło do blachy bo najbliższa blacha to tylna belka  :om:  

 

Ale wstyd, wybacz, pisałem na szybkości...

 

Dziękuję za wyczerpujący poradnik. Przejdę w takim razie do ostatniego punktu :D


  • 0

#4 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 10:02, 01.08.2017

nie zrobisz tego sam, tzn. zrobisz ,ale nie wiem czy efekt nie będzie gorszy niż jeżdzenie z porysowanym zderzakiem:-). Z nim się nic nie będzie działo, bo to przecież plastik. Do tego czerwonego będzie bardzo ciężko dobrać lakier, bo mam wrażenie po zdjęciach że trochę wypłowiały jest. Możesz spróbować tak jak Slawex napisał, odkręcić klapkę i pojechać dobrać lakier, ale lepiej oddać do lakiernika. Zapłacisz ze 300-400zł ,ale na pewno zrobią Ci to lepiej niż sam na podwórku.


Użytkownik toki edytował ten post 10:03, 01.08.2017

  • 0

#5 PanTymczak

PanTymczak
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:12, 01.08.2017

Robilem zdjęcie w slońcu, dltego wydaje sie wypłowiały, sam lakier jest w swietnym stanie jak na 2000 rocznik. Oryginału nie znajdę, dzwoniłem już do ASO i nie mają. Pozostaje dorobić, dzięki za rady!


  • 0

#6 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 13:16, 01.08.2017

musisz dorobić, ale nie po kodzie lakieru, właśnie dlatego weź ze sobą klapkę od wlewu i Ci dorobią pod kolor


  • 0

#7 PanTymczak

PanTymczak
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:23, 01.08.2017

Dorobić - w sensie zawieźć do lakiernika i on dorobi i pomaluje, pomysł z robieniem samemu wybito mi z glowy w drugim poście, ufam że słusznie ;)


Użytkownik PanTymczak edytował ten post 13:32, 01.08.2017

  • 0

#8 lukasrz

lukasrz
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:LUBLIN
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS -35mm
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 14:54, 01.08.2017

Zależy ile chcesz pchać w nie młode auto i jak ma wyglądać.

 

1. Oddać do lakiernika, zapłacić 350-400zł.

2. Kupić lakier z pędzelkiem tzw zaprawkę za 15zł w kolorze auta i pędzelkiem równo, szybkimi ruchami do krawędzi lakieru pomalować tak by nie wchodzić na oryginalny lakier zderzaka.. Dbając o szczegóły można zrobić, że będzie przyzwoicie wyglądać ale też trzeba ciut wprawy. Będzie widać z 1-2 metra, z większej odległości nie powinno się rzucać w oczy.

 

Tak wygląda wykonana przeze mnie na szybko w 5minut zaprawka na feldze... dupy nie urywa, ale stojąc przy aucie nic nie widać, możesz zrobić to podobnie.

 

1.th.jpg 2.th.jpg


Użytkownik lukasrz edytował ten post 15:02, 01.08.2017

  • 0

#9 PanTymczak

PanTymczak
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:20, 02.08.2017

Zbyt dużo pchać nie chce, dlatego narazie to zostawie, zobacze sie jak sie bedzie Hania sprawować -  jak będzie grzeczna, to ją oddam do lalkiernika ;)


  • 0

#10 Łapa6

Łapa6
  • Forumowicz
  • 215 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Automat
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:10, 02.08.2017

Zrób tak jak radzi lukasrz. Bez sensu malować cały zderzak tylko dlatego, że ma kilka zadrapań. Wiadomo, że jest to element najbardziej narażony na takie otarcia, więc całkiem możliwe, że za jakiś niedługi czas podobna sytuacja się powtórzy. Wiem z doświadczenia, że tak bywa jak Małżonce zdarza się prowadzić furę :lol: Moja po dwóch latach używania podrapała swoje auto całe na około. Na szczęście nie moje, tylko swoje:) W końcu oddaliśmy do lakiernika, zapłaciliśmy prawie 4 tys, a po tygodniu czy dwóch znowu o coś zahaczyła. Tym razem bokiem, ale niedługo później dostał też tylny zderzak, później jeszcze coś z drugiej strony. Także niedługo trwała radość z gładkiego autka. A portfel odczuwalnie lżejszy. Oczywiście nie sugeruję, że Twoja druga połówka jest tak samo "zdolna" jak moja, ale idea malowania ze względu na drobiazgi ta sama.

Zrobisz pędzelkiem zaprawki i nie będzie Ci ten czarny plastik walił po oczach za każdym razem jak będziesz szedł do auta. Naprawdę, to żadna filozofia. A do lakiernika furę zaprowadzisz jak będziesz miał naprawdę konkretny powód.


  • 0

#11 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 13:03, 02.08.2017

lukasrz, masz dobrą rękę to się zgłoszę do Ciebie, to maźniesz u mnie parę odprysków:-)


  • 0

#12 PanTymczak

PanTymczak
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:13, 03.08.2017

Zrób tak jak radzi lukasrz. Bez sensu malować cały zderzak tylko dlatego, że ma kilka zadrapań. Wiadomo, że jest to element najbardziej narażony na takie otarcia, więc całkiem możliwe, że za jakiś niedługi czas podobna sytuacja się powtórzy. Wiem z doświadczenia, że tak bywa jak Małżonce zdarza się prowadzić furę :lol: Moja po dwóch latach używania podrapała swoje auto całe na około. Na szczęście nie moje, tylko swoje:) W końcu oddaliśmy do lakiernika, zapłaciliśmy prawie 4 tys, a po tygodniu czy dwóch znowu o coś zahaczyła. Tym razem bokiem, ale niedługo później dostał też tylny zderzak, później jeszcze coś z drugiej strony. Także niedługo trwała radość z gładkiego autka. A portfel odczuwalnie lżejszy. Oczywiście nie sugeruję, że Twoja druga połówka jest tak samo "zdolna" jak moja, ale idea malowania ze względu na drobiazgi ta sama.

Zrobisz pędzelkiem zaprawki i nie będzie Ci ten czarny plastik walił po oczach za każdym razem jak będziesz szedł do auta. Naprawdę, to żadna filozofia. A do lakiernika furę zaprowadzisz jak będziesz miał naprawdę konkretny powód.

 

Właśnie tego sie najbardziej obawiam, zwłaszcza że na dzień dzisiejszy nie dysponuje garażem, a na osiedlu fury stoją przytulone zderzakami, tyle ich jest... Małżonka już stwierdziła, że zamawia czujnik parkowania, co by się sytuacja nie powtórzyła ;)

 

Przetestuje ten zaprawkowy lakier, koszt żaden a nóż widelec bedzie to jako tako wyglądało.


  • 0

#13 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 10:49, 03.08.2017

to zrób tak, weź klapkę od wlewu, w dobrych mieszalniach mają taką maszynkę, którą przykłada do lakieru i dobiera dokładnie jak wygląda lakier, wiadomo że po kolorze w kilkunastoletnim samochodzie można ciężko dobrac.

A czujniki parkowania na pewno tańsze niż lakierowanie:-)


  • 0

#14 Devshoker

Devshoker
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Słupsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:20, 25.07.2021

Forumowicze potrzebuje pomocy w znalezieniu na tabliczce znamionowej kodu lakieru do mojej accordziny,odprysk mi się zrobił na lakierze i chciałem te "kropeczkę" na lakierze zakryć, bo drażni oczy jak się o tym wie

Czy to jest ten ostatni kod na tabliczce? SA8 GH0
  • 0

#15 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 21:04, 25.07.2021

Forumowicze potrzebuje pomocy w znalezieniu na tabliczce znamionowej kodu lakieru do mojej accordziny,odprysk mi się zrobił na lakierze i chciałem te "kropeczkę" na lakierze zakryć, bo drażni oczy jak się o tym wie

Czy to jest ten ostatni kod na tabliczce? SA8 GH0

honda-szinkod-032.jpg

plakett.jpg

14300190654_cceca5c430_z.jpg

kod lakieru jest oddzielnie ;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq