Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Przyciemnienie Lakieru / Zmiana odcienia

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monster96

Monster96
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Koprzywnica - Obok Sandomierza
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:08, 21.07.2017

Witam. Posiadam Hondę w lakierze zielony kameleon . Jest on troszki blady i nudny lecz Szwagier zajmuje się polerowaniem i planuję dać mu moją Hanie lecz zauważyłem że gdy robi się troszkę ciemniej , stoi w cieniu kolor jest troszkę ciemniejszy , wychodzi bardziej niebieski i nabiera głębi . Tu pojawia się pytanie . Czy sa jakies środki lub patenty by na stałe lub na dłuższy okres czasu przyciemnić lakier ? Chciałbym wydobyć tą głębie niebieskiego :D . I jeszcze pytanko czy warto robić polerkę takiemu kameleonowi z 97 roku ? 


  • 0

#2 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 10:22, 22.07.2017

Nie przyciemnisz tego. Część lakierów w accordach jest dwukolorowa. W zależności od światła i z jakiego kąta na lakier patrzysz.
A polerkę zawsze warto zrobić. Byle nie przetrzeć.
  • 0

#3 Monster96

Monster96
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Koprzywnica - Obok Sandomierza
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:44, 23.07.2017

Na polerce szwagier się zna , zajmuje się już tym jakiś czas zawodowo więc o jakość polerki się nie boję . Jedynie myślałem że właśnie z tych 2 kolorów uda się mocniej wyciągnąć niebieski :/ 


  • 0

#4 AntonioPL

AntonioPL
  • Forumowicz
  • 628 postów
  • Skąd:Środa Wlkp.
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:200+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:52, 20.08.2017

Głębię lakieru można uzyskać na drodze korekty stosując odpowiednie woski, do ciemnych lakierów. Po samym polerowaniu usuniesz matową część lakieru, po woskowaniu będzie mocno przezroczysty, ale jeżeli obecnie nie widzisz jasnych przebarwień przez utleniony lakier, to rewelacji po polerowaniu bym się nie spodziewał.

 

W takim przypadku jest szansa na ledwie zauważalny efekt, kwestia tego jak bardzo będzie to odpowiadać założonemu efektowi. Kwestia indywidualna.

 

U mnie bez polerki, natomiast z samym woskiem do ciemnych lakierów po nałożeniu w garażu myślałem, że kasa i robota o kant dupy rozbić, bo żadnej różnicy nie ma. Ale na słońcu efekt był widoczny, przynajmniej dla mnie, więc cofam te słowa i uważam, że było warto.

 

Może spróbuj najpierw samym woskiem, np samą maskę przelecieć?

 

Ja używałem Soft99.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq