Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Jaki olej do małego przebiegu

VIII olej mały przebieg spokojna jazda 0W- 5W- accord viii

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 t6ygfr5

t6ygfr5
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:38, 17.07.2017

hej

Pytanie będzie takie, jakie setki razy już tu padało... Przez kobylasty wątek oczywiście przebrnąłem, odnośniki przejrzałem, na necie posiedziałem i... nadal nie wiem :)

Samochód to Accord VIII 2011r, 52tys przebiegu (jestem 2gim właścicielem), znam historię samochodu (jest sprawdzona) i było tak:
1) pierwsza zmiana oleju (15tys) to był Elf 5W-40
2) druga zmiana oleju (30tys) to był Elf 5W-40
3) trzecia zmiana oleju (42tys) to był Castrol Edge Proffesional H 0W-20
4) czwarta wymiana - to już mój dylemat...

Od ostatniej wymiany miną więc 2 lata i 10k przebiegu. W tym czasie olej dolałem raz ~600ml i jest na znaczniku MAX, czyli zużycie wygląda na normalne - nie bierze oleju. Preferencje to 80% raczej spokojna jazda, a 20% to ciut ostrzej, warunki mieszane miasto/trasa z przewagą miasta.
Pewnie będę robił poza ASO i chciałbym mieć jakiś, w miarę świadomy wpływ na to co będzie wlane.

Zalecenia wg instrukcji mówią "ACEA A3/B3 lub ACEA A5/B5" - tego się będę trzymał i celuję raczej w klasę A3/B3 ewentualnie A5/B5 - później wybór kategorii lepkości i wybór producenta (oczywiście full syntetyk).
Mój dylemat to czy iść z duchem czasu (ochrona środowiska, spalanie, bycie Eco itp.) i pozostać w świecie 0W-30,  ew. 0W-20?
Czy może lepiej iść w kierunku "standardu" 5W-30/5W-40?
Z jednej strony zalety 0W kuszą, a z drugiej strony 5W-x0 też kuszą mając na względzie silnik...

Więc... co radzicie w tym konkretnym przypadku - nadal 0W-xx czy powrót do 5W-xx ?

dzięki i pzdr


Użytkownik t6ygfr5 edytował ten post 21:39, 17.07.2017

  • 0

#2 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 22:02, 17.07.2017

znowu olej,

 

 

zamykam


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, olej, mały przebieg, spokojna jazda, 0W-, 5W-, accord viii

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq