Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Olej 5W30

VII olej

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 domzie9

domzie9
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Zawiercie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:35, 14.07.2017

Witam serdecznie forumowiczów. Zakupiłem Hanie z 2004 roku z przebiegiem 240k. Nie wiem czy przebieg jest autentyczny, ale to nie o to chodzi. Wiadomo, że po kupnie trzeba powymieniać filtry itd. Mój tata, z racji tego że od zawsze "wszystko sam naprawia" chciał mi troszke pomóc i postanowił wymienić olej i filtr oleju. Nalegałem, żeby odpuścił bo chciałem poczytać jaki olej przy tym przebiegu itd. Wracam z pracy, a tu wszystko wymienione. Problem w tym, że jakiś pan w sklepie ( dokładnie Inter Cars) sprzedał mu 5W30. Chciałbym zapytać czy to aby nie " uszkodzi" silnika? Nie znam sie na tym więc proszę się nie śmiać :P. Dodam tylko, że przy wymianie nie było widać żadnych wycieków itd.

 

Pozdrawiam Dominik.


  • 0

#2 ubek

ubek
  • Forumowicz
  • 415 postów
  • Skąd:Łańcut & UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:kto to wie..
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 00:07, 15.07.2017

Dobrze że nie zdążyłeś poczytać bo i tak byś się nic ciekawego nie dowiedział a stracił pół dnia. 5w30 jak najbardziej może być. Kontroluj poziom oleju i będzie dobrze.
  • 0

#3 ozziesan

ozziesan
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Southport
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 04:30, 15.07.2017

Dokładnie jak kolega wyżej, szkoda całego dnia na czytanie tego wątku. 5W30 będzie ok.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4 blow

blow
  • Forumowicz
  • 1733 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exec
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 23
Super

Napisano 14:39, 15.07.2017

Dobrze że nie zdążyłeś poczytać bo i tak byś się nic ciekawego nie dowiedział a stracił pół dnia. 5w30 jak najbardziej może być. Kontroluj poziom oleju i będzie dobrze.

 

 

Dokładnie jak kolega wyżej, szkoda całego dnia na czytanie tego wątku. 5W30 będzie ok.

 

 

Lepiej zakładać parę razy w tygodniu identyczne tematy "JAKI OLEJ", "5W30 czy 10W60?" , "CO ZALAĆ?". 

Dziękujemy za uszanowanie pracy Administracji i Partnera Forumowego Crooma, którzy włożyli w temat olejowy trochę pracy aby wyglądało to trochę inaczej niż na np. grupie Facebookowej. 

Brawo.

 

 

 

Zamykam!


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, olej

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq