Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Programowanie centralnego zamka w Accordzie

VII centralny programowanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:11, 14.04.2010

Witam koleżanki i koledzy, zakupiłem sobie pięknego Accorda 2005 rocznik. Mam mały problem ponieważ nie działa mi Centralny zamek z kluczyka, tzn wszystkie drzwi zamykają się i otwierają używając mechanicznie kluczyka, jednak przyciskając przycisk nie reaguje, a dioda na kluczyku miga. Powiedzcie Mi czy jestem w stanie jakoś zaprogramować te kluczyki.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi


  • 0

#2 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 06:53, 15.04.2010   Najlepsza odpowiedź

Programowanie pilota zdalnego sterowania zamkami
Zachowywanie kodowych sygnałów pilota
W pamięci odbiornika zdalnego sterowania zamkiem mogą być zapamiętane kody maksymalnie trzech pilotów. (W przypadku zapisania czwartego kodu pierwszy ulega skasowaniu.)

UWAGA: Ważne jest przestrzeganie ograniczeń czasowych pomiędzy kolejnymi krokami. Upewnić się, że drzwi, pokrywa silnika i drzwi bagażnika są zamknięte.


1. Włączyć zapłon (II).
2. W czasie od 1 do 4 s nacisnąć przycisk blokowania lub odblokowywania na pilocie, celując pilotem w odbiornik zdalnego sterowania znajdujący się przy przełączniku głównym szyb sterowanych elektrycznie.
3. W czasie od 1 do 4 sekund wyłączyć zapłon.
4. W czasie od 1 do 4 sekund włączyć zapłon (II).
5. W czasie od 1 do 4 s nacisnąć przycisk blokowania lub odblokowywania na pilocie, celując pilotem w odbiornik zdalnego sterowania znajdujący się przy przełączniku głównym szyb sterowanych elektrycznie.
6. W czasie od 1 do 4 sekund wyłączyć zapłon.
7. W czasie od 1 do 4 sekund włączyć zapłon (II).
8. W czasie od 1 do 4 s nacisnąć przycisk blokowania lub odblokowywania na pilocie, celując pilotem w odbiornik zdalnego sterowania znajdujący się przy przełączniku głównym szyb sterowanych elektrycznie.
9. W czasie od 1 do 4 sekund wyłączyć zapłon.
10. W czasie od 1 do 4 s włączyć zapłon.
11. W czasie od 1 do 4 s nacisnąć przycisk blokowania lub odblokowywania na pilocie, celując pilotem w odbiornik zdalnego sterowania znajdujący się przy przełączniku głównym szyb sterowanych elektrycznie.
12. Upewnić się, że słychać odgłos pracy siłowników blokady drzwi. W czasie od 1 do 4 s nacisnąć ponownie przycisk blokowania lub odblokowywania na pilocie.
13. W czasie 10 s wycelować pilotami (maksymalnie dwa dodatkowe), których kody mają być zapamiętane, w odbiornik zdalnego sterowania zamkiem, następnie przycisnąć przycisk blokowania lub odblokowywania na pilocie.
Upewnić się, że słychać odgłos pracy siłowników drzwi po zapamiętaniu każdego kodu pilota.
14. Wyłączyć zapłon i wyciągnąć kluczyk.
15. Sprawdzić działanie pilotów.


  • 2

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:46, 15.04.2010

Bardzo dziękuje za pomoc, oczywiscie wszystko działa.
  • 0

#4 Dario

Dario
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:Cambridge
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:41, 22.11.2015

Programowanie pilota zdalnego sterowania zamkami
Zachowywanie kodowych sygnałów pilota
W pamięci odbiornika zdalnego sterowania zamkiem mogą być zapamiętane kody maksymalnie trzech pilotów. (W przypadku zapisania czwartego kodu pierwszy ulega skasowaniu.)

UWAGA: Ważne jest przestrzeganie ograniczeń czasowych pomiędzy kolejnymi krokami. Upewnić się, że drzwi, pokrywa silnika i drzwi bagażnika są zamknięte.


1. Włączyć zapłon (II).




2. W czasie od 1 do 4 s nacisnąć przycisk blokowania lub odblokowywania na pilocie, celując pilotem w odbiornik zdalnego sterowania znajdujący się przy przełączniku głównym szyb sterowanych elektrycznie.



 

Można prosic o wyjasnienie? Gubi mnie fakt włączonego zapłonu pkt1 i celowania pilotem  w odbiornik zdalnego sterowania jak pilot jest w kluczyku i jest w stacyjce?

Chyba że mowa o dodatkowym kluczyku?

Dobra porada ale sie troszkę pogubiłem :D


  • 0

#5 depeche_civic

depeche_civic
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:13, 09.02.2016

Można prosic o wyjasnienie? Gubi mnie fakt włączonego zapłonu pkt1 i celowania pilotem  w odbiornik zdalnego sterowania jak pilot jest w kluczyku i jest w stacyjce?

Chyba że mowa o dodatkowym kluczyku?

Dobra porada ale sie troszkę pogubiłem :D

Podbijam


  • 0

#6 Dario

Dario
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:Cambridge
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:56, 09.02.2016

Cisza nastała, pewnie nikt nie zna odpowiedzi :D


  • 0

#7 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 23:00, 09.02.2016

Hej :)
Koledzy, czepiacie się... wciskajcie przyciski (bez jakiegokolwiek celowania) i tyle...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#8 depeche_civic

depeche_civic
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:05, 10.02.2016

mi się wydaję, że u mnie problemem jest to że wciskać sobie wciskam ale to co ma odbierać tego nie odbiera...
 


  • 0

#9 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 07:41, 10.02.2016

mi się wydaję, że u mnie problemem jest to że wciskać sobie wciskam ale to co ma odbierać tego nie odbiera...
 

Programowanie przewija się przez to forum kilka razy....  opiszę troszeczkę prościej 

1.Włączamy zapłon i naciskamy guzik na pilocie , wyłączamy zapłon i naciskamy guzik na pilocie - powtarzamy tą procedurę aż usłyszymy że siłowniki się odezwą <cyk>.
2.Jak już się siłowniki odezwą to naciskamy raz jeden guziczek na jednym pilocie raz na drugim raz na trzecim (jeśli mamy 3 piloty ) i 1 2 3 1 2 3 1 2 3 lub 1 2 1 2 1 2  aż przestaną odzywać się siłowniki. WTEDY wyłączamy zapłon i sprawdzamy czy działają piloty ..... Reasumując 30 sekund roboty :)

PS:) ja zanim doszedłem że przestajemy włączać i wyłączać zapłon jak się słowniki odezwą to pół dnia mi to zajęło  - innym kolegom z forum też ...


  • 0

#10 Dario

Dario
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:Cambridge
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:02, 10.02.2016

No i dzięki wielkie


  • 0

#11 mattipoz

mattipoz
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:nie wiem:)
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:29, 01.03.2016

Witam. Czy te panele sterowania za 80zł na allegro dadzą się też zaprogramować?Mają moduł centralnego?Bo próbuje zaprogramować i nic


  • 0

#12 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 12:37, 01.03.2016

Witam. Czy te panele sterowania za 80zł na allegro dadzą się też zaprogramować?Mają moduł centralnego?Bo próbuje zaprogramować i nic

Te i tamte też ...


  • 0

#13 mattipoz

mattipoz
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:nie wiem:)
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:30, 02.03.2016

Jeśli nie chce mi zaprogramować a siłowniki działają (tzn cztery drzwi na przycisk na głównym panelu reagują)to co innego można by sprawdzić jeszcze?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#14 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 07:36, 03.03.2016

Jeśli nie chce mi zaprogramować a siłowniki działają (tzn cztery drzwi na przycisk na głównym panelu reagują)to co innego można by sprawdzić jeszcze?

Jeśli chodzi o programowanie to dużo osób ma z tym problem :) mimo iż nie jest to trudne. Czy podczas programowania słychać odzywające się siłowniki tak jak napisałam

 

Programowanie przewija się przez to forum kilka razy....  opiszę troszeczkę prościej 

1.Włączamy zapłon i naciskamy guzik na pilocie , wyłączamy zapłon i naciskamy guzik na pilocie - powtarzamy tą procedurę aż usłyszymy że siłowniki się odezwą <cyk>.
2.Jak już się siłowniki odezwą to naciskamy raz jeden guziczek na jednym pilocie raz na drugim raz na trzecim (jeśli mamy 3 piloty ) i 1 2 3 1 2 3 1 2 3 lub 1 2 1 2 1 2  aż przestaną odzywać się siłowniki. WTEDY wyłączamy zapłon i sprawdzamy czy działają piloty ..... Reasumując 30 sekund roboty :)

PS:) ja zanim doszedłem że przestajemy włączać i wyłączać zapłon jak się słowniki odezwą to pół dnia mi to zajęło  - innym kolegom z forum też ...

Co do innych sterowników to musisz wiedzieć ze poliftowe nie pasują do wiązki przedliftowej i odwrotnie ... 


  • 0

#15 mattipoz

mattipoz
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:nie wiem:)
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:52, 03.03.2016

Jeśli chodzi o programowanie to dużo osób ma z tym problem :) mimo iż nie jest to trudne. Czy podczas programowania słychać odzywające się siłowniki tak jak napisałam

 

Co do innych sterowników to musisz wiedzieć ze poliftowe nie pasują do wiązki przedliftowej i odwrotnie ... 

Kupiłem za 80 zł na allegro i podświetla się na zielono do tego nie ma auto zamykania ale działa i jak kolega wyżej wymienił powinno się dać zaprogramować.

 

Jeśli chodzi o programowanie to dużo osób ma z tym problem :) mimo iż nie jest to trudne. Czy podczas programowania słychać odzywające się siłowniki tak jak napisałam

 

Co do innych sterowników to musisz wiedzieć ze poliftowe nie pasują do wiązki przedliftowej i odwrotnie ... 

Podczas programowania słysze tylko lekkie "cyk" na lewo od kierownicy ale to chyba immobilizer..


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, centralny, programowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq