Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

porada - zaprawka , malowanie, spec detailingu ?

all_gen zaprawka nadkole vii

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ucan

ucan
  • Forumowicz
  • 294 postów
  • Skąd:Ostrowiec Św.
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S, 30-Jahre
  • KM:ok
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:46, 13.07.2017

No to tak ... dorosłem do blokad drzwi garażowych ku....źwa. Dziś przy szybkiej zmianie aut pod garażem postanowiłem nie podłożyć niczego pod drzwi garażowe, i tak to owe drzwi przygrzały w przednie lewe nadkole. Szybki telefon do znajomego lakiernika i już wiem że ma wakacje , wraca za około póltora tygodnia. Nie wytrzymałem i poszedłem do garażu , wyczyściłem benzyną ekstrakcyjną uszkodzenie i okolice , nałożyłem wykałaczką brunox epoxy ( wiem że app r stop lepszy ale nie miałem) , po czym z puszki gdzie miałem jeszcze lakieru zaprawkowego po 20 minutach nasmarowałem tam lakierem bazowym zmieszanym z utwardzaczem w stosunku 2:1. Efekt taki już po zaprawce :

 

https://drive.google...OWdLaFhYdzhWQXM

https://drive.google...eHBXUHo5eVYzZ00

 

i teraz pytania - z brunoxem się pośpieszyłem pewnie , efekt ujowy ?

Papierem zrobie jutro i jeszcze raz może poprawić , czy zostawić i poczekać na lakiernika ? Przede wszystkim pytanie jest takie czy da się to wyprowadzić w perfekt sposób bez malowania całego elementu czy trzeba walnąć cały błotnik na nowo ?

Normalnie to bym sobie przy...  za kare , ale wolałem piwo .... i tak to nic nie da bo moja wina, przeżyłem to bardzo ciężko ... ehhh.

 

Zdrówko !


Użytkownik ucan edytował ten post 21:48, 13.07.2017

  • 0

#2 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 08:30, 14.07.2017

jak tam nie było rdzy to nie ma potrzeby stosowania brunoxu, wydaje mi się że tu musi pójść zaprawka ze szpachli. Na Twoim miejscu bym to tak zostawił i oddał do lakiernika, w domowym warunkach nigdy nie zrobisz tak żeby było ładnie


  • 0

#3 ucan

ucan
  • Forumowicz
  • 294 postów
  • Skąd:Ostrowiec Św.
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S, 30-Jahre
  • KM:ok
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:01, 14.07.2017

jak tam nie było rdzy to nie ma potrzeby stosowania brunoxu, wydaje mi się że tu musi pójść zaprawka ze szpachli. Na Twoim miejscu bym to tak zostawił i oddał do lakiernika, w domowym warunkach nigdy nie zrobisz tak żeby było ładnie

Tak myślałem a raczej nie pomyślałem i po prostu pozaprawkowałem to już od razu bo nie wytrzymałem,  zamiast zostawić, najwyżej lakiernik wydrapie tego brunoxa może jeszcze raz.  Chodzi mi tylko o to czy da się to zrobić perfekt bez malowania całego elementu . Rdzy nie było bo nadkole było idealne do czasu spotkania z bramą którą wiatr dmuchnął w samochód jak wjeżdżałem do garażu.

Zdrówko !


  • 0

#4 lukasrz

lukasrz
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:LUBLIN
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS -35mm
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 09:58, 14.07.2017

Nie da się idealnie ale da się ładniej. Brunox zbędny skoro to świeże uszkodzenie. Bez szpachli można dać dwie warstwy bazy + bezbarwny a pozniej mozna bawic sie w polerke by było gładziej ale zawsze bedzie widać. Daj wyschnąć temu co zrobiłeś pozniej mozesz papierem to lekko podrównać i ponownie nałożyć baze+clar. Najważniejsze to zabezpieczyć uszkodzenie. Szkoda malować cały element jeśli lakier na nim jest oryginalny.


Użytkownik lukasrz edytował ten post 10:00, 14.07.2017

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, zaprawka nadkole vii

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq