Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Dziwny dźwięk przy przyspieszaniu

VII 2.4

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jusko1993

Jusko1993
  • Forumowicz
  • 2 postów
  • Skąd:Przędzel
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:11, 08.07.2017

Witam Panowie, wracając wczoraj z pracy usłyszałem dziwne niepokojące dźwięki z silnika podczas przyspieszania, jakby pisk, jęk (coś jak supercharged) ale no bez przesady. Nie miałem takiego dźwięku wcześniej. W filmiku nagranym dziś słychać to dobrze od około 20 seknudy, a później pod koniec. Proszę o pomoc, i z góry dzięki


  • 0

#2 21adam

21adam
  • Forumowicz
  • 180 postów
  • Skąd:Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:39, 08.07.2017

Zwróć uwagę czy ten dźwięk występuje na każdym biegu w tym samym zakresie obrotów ?? najbardziej prawdopodobne, że któreś z łożysk osprzętu (rolka napinacza, pompa wspomagania, alternator, kompresor klimy). Często niepokojące odgłosy daje jeszcze tłumik.

A jeszcze dodam, że u mnie podobny głos wydobywa się z głośników jak mam włączony xcarling i czym wyższe obroty silnika, tym głośniejsze świszczenie.


Użytkownik 21adam edytował ten post 18:41, 08.07.2017

  • 0
Accord 2.0 ES 1996r-było
Accord 2.0 Comfort kombi 2004/2005

#3 Jusko1993

Jusko1993
  • Forumowicz
  • 2 postów
  • Skąd:Przędzel
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:48, 09.07.2017

Dziś przysłuchałem się bliżej przy otwartej masce i powiem ,że jednak to łożysko napinacza najbardziej by pasowało. Filmik nagrywałem specjalnie na wyłaczonej klimie, a poza tym kompresor był sprawdzany 2 miesiące temu przy nabijaniu klimy. Pompa wspomagania... Wiem jakie wydaje dźwięki bo czasami ją słyszę jak w miejscu kręcę kierownicą a głośniki... czy z mp3, czy radio głośno, lub cicho tak samo na każdym biegu przy tych samych obrotach.
  • 0

#4 Karolol

Karolol
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:54, 29.01.2018

Dziś przysłuchałem się bliżej przy otwartej masce i powiem ,że jednak to łożysko napinacza najbardziej by pasowało. Filmik nagrywałem specjalnie na wyłaczonej klimie, a poza tym kompresor był sprawdzany 2 miesiące temu przy nabijaniu klimy. Pompa wspomagania... Wiem jakie wydaje dźwięki bo czasami ją słyszę jak w miejscu kręcę kierownicą a głośniki... czy z mp3, czy radio głośno, lub cicho tak samo na każdym biegu przy tych samych obrotach.

Hej, znalazłeś może źródło problemu? U mnie coś piszczy przy rozpędzaniu około 3-3,5 rpm, potem przestaje. Na 90% obstawiam łożysko, ale wymieniłem rolkę napinacza, alternator, sprawdzona pompa wspomagania i jak na razie pisk dalej się wydobywa.... Silnik K20a6, accord 2003


  • 0

#5 Domin3-D

Domin3-D
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:W-wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:04, 04.05.2018

Hej, znalazłeś może źródło problemu? U mnie coś piszczy przy rozpędzaniu około 3-3,5 rpm, potem przestaje. Na 90% obstawiam łożysko, ale wymieniłem rolkę napinacza, alternator, sprawdzona pompa wspomagania i jak na razie pisk dalej się wydobywa.... Silnik K20a6, accord 2003

 

U mnie świst przy rozpędzaniu się o którym piszesz znikł po wymianie oleju na OEM ale dopiero po przejechaniu kilku tyś. km. Dodatkowo na tym dystansie sama praca lewarka poprawiła się i obecnie jego ruch jest płynny i nie wymaga dużej siły.


  • 0

#6 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 20:58, 04.05.2018

U mnie było podobnie - zdjąłem pasek osprzętu i okazało się że łożysko napinacza jest bardzo głośne. Przy okazji wyszło że pompa wody też jest zajechana. Wymieniłem pompę, łożyska w alternatorze, pompie wspomagania i alternatorze. Wszystkie były w kiepskim stanie, smar suchy przypominający piasek. Po wymianie jest ciszej. 


Użytkownik pawlik118 edytował ten post 20:58, 04.05.2018

  • 0

#7 Kamilek117

Kamilek117
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:07, 09.12.2018

Witam, u mnie zauwazylem ten sam problem. Podczas przyspieszania slychac identyczny dzwiek jak powyzej,tylko gdy podczas jazdy wrzuce na luz i dodam gazu silnik bez obciazenia nie wydaje takiego dzwieku.Moim zdaniem rolka napinacza (jezeli jest uszkodzona)powinna zawsze halasowac bez wzgledu na obciazenie silnika? Rozumiem ze obroty silnika maja wplyw na jej glosniejsza prace ale czy rowniez obciazenie? Podczas postoju z otwarta maska nic niepokojacego nie slychac .nie wiem gdzie dalej szukac
  • 0

#8 rafal86

rafal86
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:DOA
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+ reflash
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9 Mugen
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:22, 09.12.2018

w ek3 miałem taki objaw, na postoju było jedynie słychać że jest głośniej pod maską a w trakcie jazdy podczas powolnego przyśpieszania "świst" rosnący wraz z obrotami. Winna była rolka i tak też podejrzewam że jest u Was. Szukajcie mechanika ze stetoskopem, diagnoza to parę sekund


  • 0

Civic EG3--> Civic EK3--> Prelude H22A--> Civic EP2 -->Accord CL9


http://www.accordklu...lack-mugen-k24/






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, 2.4

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq