Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

LPG/Benzyna zamiennie

VII lpg accord 7gen vii instalacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 antijoe

antijoe
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:14, 03.07.2017

Witam, nurtuje mnie taka myśl. Czy jeśli zamontuje LPG do accorda, to czy jest to jakaś przeszkoda, że będę jeździł na przemiennie na LPG w mieście a trasy benzyna? Myśl taka wzięła się stąd, że przecież auto się stroi żeby brał odpowiednią mieszankę paliwową itd. To skoro jest nastrojony pod LPG, to można zajechać silnik takim "niezdecydowaniem"? Czy dostrojony silnik pod LPG zużywa więcej PB gdy jedziemy na benzynie?


  • 0

#2 21adam

21adam
  • Forumowicz
  • 180 postów
  • Skąd:Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:51, 03.07.2017

Kolego nie kombinuj, lpg nie szkodzi silnikowi jeżeli jest odpowiednio dobrany i zestrojony. Ja na instalacji zrobiłem 60 kkm i oprócz wymiany filtrów nic nie musiałem robić. A zakładanie instalacji LPG żeby jeździć na benzynie chyba mija się z celem.

Załóż instalkę w porządnym polecanym zakładzie i korzystaj z tańszej jazdy i nie stresuj się że lpg może wyrządzić krzywdę twojemu silnikowi.

Przez 60 000km jazda na lpg pozwoliła mi tyle zaoszczędzić na kosztach przejazdu w stosunku do benzyny, że nawet jakby silnik siadł to i tak byłbym do przodu przy wymianie na drugi, a póki co auto śmiga na oleju 0w20 i nie widać aby miało dość.

edit.

dodam jeszcze odnośnie mieszanki, zauważyłem jedynie spadek osiągów na lpg, jak jest mocno gorąco i klima chłodzi na maksa to troszkę zamula na lpg, czuć że ma trochę ciężej ale jest to bardziej odczuwalne w mieście niż w trasie.


Użytkownik 21adam edytował ten post 18:54, 03.07.2017

  • 0
Accord 2.0 ES 1996r-było
Accord 2.0 Comfort kombi 2004/2005

#3 sebl82

sebl82
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Wołomin/Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:47, 04.07.2017

Tak jak kolega 21adam napisał śmiało zakładać a dobry warsztat to podstawa!


  • 0

#4 antijoe

antijoe
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:47, 04.07.2017

OK, jakbyście mieli ochotę to oceńcie ofertę którą dostałem od zakładu. 

http://www.accordklu...stalacji/page-5


  • 0

#5 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 10:29, 05.07.2017

ważniejszy jest zakład który to zrobi i jak zrobią strojenie, bo dobre komponenty można z*cenzura* jak jakiś druciarz się dorwie. MAsz na forum polecane zakłady montujące lpg


  • 0

#6 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 12:28, 10.07.2017

ja jeszcze jedno dopiszę bo nikt nie sprostował - nie "stroi" sie silnika pod LPG, jest wręcz przeciwnie - stroi się instalację LPG tak żeby silnik pracował na LPG w identyczny sposób jak na benzynie, nie ma tak że jak zamontujesz LPG to musisz jeździć tylko na LPG, mozesz jeździć również na benzynie i nic nie wybuchnie, przelaczając na benzynę po prostu zasilasz silnik w oryginalny fabryczny sposób, a instalka LPG w tym momencie nie pracuje, obu paliw możesz używać naprzemiennie, jest tylko jedno pytanie - po co montować drogą instalację jeżeli później nie korzysta się z jej dobrodziejstw :)

tak jak Ci chłopaki wyżej napisali - jedź do dobrego majstra bo jak to mówią - na nic sprzętu kupa gdy majster d..pa, i nawet idealnie dobraną instalację mozna sp..ć


  • 0

#7 pogol

pogol
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Węgrów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:120
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:09, 02.08.2017

Listę sprawdzonych warsztatów masz na stronie optimagas.com , tam na pewno nie zrobią fuszerki a na lpg możesz jeździć bez obaw to nie te same instalacje co kilka lat temu


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, lpg, accord, 7gen, vii, instalacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq