Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Honda accord 2007 2.2 icdti biegi

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kludi1988

Kludi1988
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Huddersfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Combi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:51, 30.06.2017

Witam . Problem nie wiem czy już był ( jak byl to przepraszam ) więc tak. Przed wymiana sprzęgła jedynka wchodziła tylko na zgaszonym silniku i z resztą biegów podczas jazdy też były problemy . Ciężko wchodziły. Wymieniłem sprzęgło ( oryginalne z hondy nowe) okazało się że jeszcze dwumasa do wymiany więc też wymieniłem. Poskaladali auto i .... To samo . Co może hanie jeszcze boleć??
  • 0

#2 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:02, 30.06.2017

w którym to warsztacie naciągnęli Cię na wymianę sprzęgła i dwumasy i nie usunęli problemu? bo przypomina mi sie ten program "będziesz pan zadowolony" gdzie tak goscia przekręcili w civicu z tym samym silnikiem na ponad 3 tys zł i było to największe oszustwo w historii programu. Bo pewnie Ciebie podobnie przekręcili, a przyczyna niemożliwości wbicia jedynki jest całkiem inna, może wysprzęglik a może skrzynia Ci padła, a może po prostu trzeba tylko wyregulować.


Użytkownik Maxell edytował ten post 19:04, 30.06.2017

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#3 Kludi1988

Kludi1988
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Huddersfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Combi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:54, 30.06.2017

Maxell a możesz jakoś nawet po swojemu napisać jak to sprawdzić? Jutro będę u tych "mechaników " i chce mieć jakieś argumenty . Dzięki za odpowiedź
  • 0

#4 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 20:35, 30.06.2017

tacy z nich mechanicy jak z koziej dupy trąba, teraz to i oni pewnie dobrze wiedzą co się z autem dzieje tylko głupa udają. Cóż samemu możesz sprawdzić jak się na tym nie znasz? Tu nagrałem Ci filmik jak wysprzęglik powinien pracować w Twoim silniku (jest on umieszczony od przodu silnika na wysokości przedniej atrapy po stronie kierowcy), natomiast z góry skrzyni są dwie linki które wrzucaja biegi w skrzyni jak wajchą do zmiany biegów ruszasz, a jak wysprzeglik dobrze działa to może coś w skrzyni sie podziało? olej w skrzyni biegów jest? nie ma jakiś wycieków ze skrzyni biegów?

ps. tu masz ten program co w civicu gościa przekręcili to może u Ciebie coś podobnego jest  https://player.pl/pr....html?atpl#play

 


Użytkownik Maxell edytował ten post 20:42, 30.06.2017

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#5 Kludi1988

Kludi1988
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Huddersfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Combi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:52, 30.06.2017

Co do wysprzeglika to poprzedni właściciel podkładal jakaś srubke i w tedy trochę lepiej działało ale jak pytał mechaników to wszyscy mówili że to sprzęgło do wymiany dlatego kupiłem i wymieniłem na nowe . Sorry ale ja się nie za bardzo na tym znam dlatego oddałem auto "Specom " mógłbyś jakoś w prosty sposób ( jeśli to mozliwe) poinstruowac mnie od czego najlepiej zacząć?
  • 0

#6 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 21:05, 30.06.2017

to musisz zobaczyć czy Twój wysprzęglik ma taki sam ruch jak mój, bo jak ma mniejszy ruch to już będziesz miał przyczyne dlaczego nie wysprzęgla do końca i ciężko biegi wbić.


Użytkownik Maxell edytował ten post 21:06, 30.06.2017

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#7 Kludi1988

Kludi1988
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Huddersfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Combi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:08, 30.06.2017

Z tego co pamiętam to się przycinal bo przed mechanikami ze znajomym patrzylismy na to . Nie było tak płynne jak u Ciebie. Więc zamówić nowy czy jest jakieś inne wyjście?
  • 0

#8 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 21:17, 30.06.2017

nic nie zamawiaj, tylko sprawdź czy tyle samo się wychyla, może wystarczy wysprzęglik odpowietrzyć. Ale sprawdź najpierw czy gumowa harmonijka tyle samo się rozciąga co u mnie.


  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#9 Kludi1988

Kludi1988
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Huddersfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Combi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:21, 30.06.2017

Ok. Jutro się ( jak mogę) odezwę. Na dzisiaj już dość nerwów. Zdrówka
  • 0

#10 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 21:32, 30.06.2017

tu masz procedure odpowiatrzania wysprzęglika jakby okazało się że to jego wina, jeśli nie będzie dało sie go odpowietrzyć aby prawidłowo mógł pracować wtedy można by mysleć o nowym wysprzęgliku.

http://postimg.org/image/rtx24i1rp/

a tu masz regulacje pedału sprzęgła bo może tam też coś źle wyregulowane jest

http://postimg.org/image/h211xvx8z/

http://postimg.org/image/579bsbp6j/

https://postimg.org/image/ncam9h0f3/

ps. jeszcze zaraz za pedałem sprzęgła jest pompa sprzęgła która podaje ciśnienie do wysprzęglika i to ona też może być uszkodzona a nie np. wysprzęglik

http://postimg.org/image/4xng6b1cz/

to wszystko nie jest takie proste żeby na odległość na forum rad udzielać, ale byle jaki mechanik takie rzeczy powinien wiedzieć.


Użytkownik Maxell edytował ten post 21:53, 30.06.2017

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#11 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 07:05, 01.07.2017

ps. regulacje pedału sprzęgła to nie ruszaj bo to nie bedzie tego wina, zobacz ten wysprzeglik czy sie dobrze rusza i jak słabo bedzie sie ruszał i nie bedzie dalo sie go odpowietrzyc to najbardziej prawdopodobne bedzie uszkodzenie pompa sprzęgła, bo wysprzeglik jakby byl uszkodzony to by z niego ciekło.


  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#12 Kludi1988

Kludi1988
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Huddersfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Combi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:26, 08.07.2017

Witam. Odebrałem dzisiaj auto . Biegi wchodzą tylko że przed wejściem jest takie "hrypniencie". Wszystko ladnie tylko ze podczas przełożenia z 4 na 5 5 nie za każdym razem wchodzi Ale z 4 na 6 płynnie. Kolejna sprawa jest taka że predkosciomierz się nie rusza i wywaliło ikonę poduszki powietrznej . Mógłby się ktoś wypowiedzieć bo już nie mam sił...
  • 0

#13 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 22:31, 08.07.2017

5 nie wchodzi? jak nie zgrzyta przy wbijaniu to regulacja mechaniczna potrzebna, predkosciomierz ? to pewnie czujnika mechanik nie podpiął do skrzyni biegów, a poduszka to trzeba podpiąć pod kompa i odczytać błąd i ewentualnie go skasować i zobaczyć czy znów wyskoczy.


Użytkownik Maxell edytował ten post 22:32, 08.07.2017

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#14 Kludi1988

Kludi1988
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Huddersfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Combi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:34, 09.07.2017

Regulacja mechaniczna tz ?? Mogę sam ten czujnik podpiąć czy wymaga podnośnika i ścisłego umysłu?? Poduszka wcześniej nie świeciła . Mam te wymienione części i jak chcesz to wrzucę fotki i mógłbyś napisać czy naprawdę były do wymiany ??
  • 0

#15 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2651 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 08:51, 09.07.2017

regulacja mechaniczna - skoro wczesniej nie było problemu z wrzuceniem 5 biegu a po naprawach mechanika jest problem (zakładam że mechanik nie ingerował do  środka skrzyni biegów) tzn. że coś mechanik pomotał na zewnątrz i jakaś regulacja powinna to naprawić, a jaka regulacja to nie wiem wróżką nie jestem i tak naprawdę to najgorsze co może zdarzyć się w mechanice samochodowej to jest poprawianie po innym mechaniku partaczu, regulacja jest przy skrzyni biegów lub przy drążku zmiany biegów,  jeśli chodzi o czujnik prędkościomierza to jest on w skrzyni biegów i wcześniej źle się wyraziłem bo chodziło mi o podpięcie do czujnika (który jest w skrzyni biegów) kostkę elektryczną którą mógł mechanik odpiąć, jeśli kostka jest już wpięta to może jakiś kabelek jest przerwany lub bezpiecznik spalony lub jakieś inne opcje, trzeba szukać ale zacząć trzeba od kostki elektrycznej w skrzyni biegów bo zaczyna się od rzeczy najprostszych, jeśli chodzi o wymienione części to dwumasy wizualnie nie ocenisz czy jest dobra czy zużyta, tarcze sprzęgłową to owszem bo trzeba zmierzyć grubość tarczy i porównać z grubością nowej, docisk sprzęgła to rzadko sie psuje i pewnie był dobry ale to zawsze komplet sie wymienia. tu masz filmik jak sprawdza sie dwumas

ps. nic nie piszesz co zostało zrobione w aucie bo część problemów z tego co piszesz zniknęła, i dlatego nie mogę żadnych moich wcześniejszych rad i sugestii wykluczyć i nie można w jakikolwiek sposób zbliżyć się do celu jakim jest naprawione auto.


Użytkownik Maxell edytował ten post 09:10, 09.07.2017

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq