Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Klimatyzacja wyłącza się przy wysokich obrotach silnika.

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 fraiche

fraiche
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Jastrzębie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:42, 28.06.2017

Cześć.
Jeżdżę po mieście przy małych prędkościach sprężarka działa normalnie. Kiedy wyjadę na autostradę i jadę na wyższych obrotach silnika sprężarka przestaje działać. Przy ewentualnym zatrzymaniu się sprężarka zaczyna działać ponownie . Spotkał się już ktoś z czymś podobnym? Może ma ktoś też jakąś sugestię?
  • 0

#2 Lipo

Lipo
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Braniewo
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport Tourer
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:KOMBI
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:23, 28.06.2017

A po czym to poznajesz ? Przestaje chłodzić ?


Sprężarka u nas w Acco załącza się cyklicznie . Nie pracuje NON STOP.


  • 0

#3 fraiche

fraiche
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Jastrzębie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:32, 29.06.2017

Jeżdżę już trochę Acco i ewidentnie jest coś nie tak. Zwyczajnie nie chłodzi i robi się duszno. Tak wiem ze nie pracuje non stop.
  • 0

#4 Duszi

Duszi
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:38, 29.06.2017

Z tego co słyszałem klima się wyłącza przy dużych obciążeniach silnika, po powrocie do normalnej pracy powinna się załączyć na nowo - sama. Jeżeli żyję w błędzie to proszę niech mnie ktoś wyprowadzi, a jeśli mam racje to niech ktoś to mi potwierdzi :)

 

Pozdrawiam.


  • 0

#5 fraiche

fraiche
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Jastrzębie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:49, 30.06.2017

Przez cztery lata Jeżdżenia tym samochodem pracowała na znacznie większych obciążeniach i nigdy nie było z tym problemu :)
  • 0

#6 Duszi

Duszi
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:28, 30.06.2017

Może coś tam siada. Mi w ubiegłym roku padł przekaźnik i nie załączałą się sprężarka. Wymianili mi to za 50 zł i śmiga. Od razu bym z tym jechał do serwisu klimy, niech się wypowiedzą.


  • 0

#7 mafia35

mafia35
  • Forumowicz
  • 554 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:58, 30.06.2017

Przy mocnym deptaniu kompresor się wyłącza. Miałem tak w Civicu, mam w CR-V i Accordzie
  • 0

#8 fraiche

fraiche
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Jastrzębie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:48, 01.07.2017

Mafia ale chodzi o to ze nie stosuje mocnego deptania. Zaczyna się od około 3000+. Byłem w jednym serwisie ale nie mieli pomysłu. Pozostaje Wiec próbować dalej. Dzięki za pomoc ;)
  • 0

#9 ENDRIUZ

ENDRIUZ
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:tourner
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:49, 28.07.2017

Mam ten sam problem. Dokładanie jest tak jak opisano.  Przy jeździe ze stałą prędkością, przy obrotach powyżej 3000/ min klimatyzacja przestaje działać. Dzieje się to bez względu na to czy jest upał czy mróz. (zimą - nagłe parowanie szyb). Jest to bardzo irytujące zwłaszcza przy podróżowaniu na autostradzie. Radzę sobie w ten sposób, że na kilka sekund wciskam sprzęgło, puszczam pedał gazu. Wówczas klimatyzacja się załącza i  przez 2 - 3 minuty działa normalnie mimo, że wracam do szybkiej jazdy i silnik ma ponownie wysokie obroty.
Na razie nie byłem w żadnym servisie, ale chodzi mi po głowie możliwa przyczyna. Dwa lata temu (jeszcze przed ujawnieniem się tej usterki) miałem robiony przegląd klimy i zwrócono mi uwagę, że chłodnica klimatyzacji (pomimo swojej szczelności)
jest bardzo zużyta tj. poszczególne kanały i te "włoski" odpowiedzialne za odprowadzanie ciepła są mocno "powycierane" i mechanik mówił, abym nie ustawiał chłodzenia na poziom maksymalny bo klimatyzacja się będzie wyłączać - będzie wzrastać ciśnienie  w układzie i zabezpieczenie odetnie sprężarkę. Tak to zapamiętałem. 

Biorąc pod uwagę, że minęły dwa lata, a ja mam ciągle tę starą, zużytą chłodnicę klimatyzacji, to może to jest przyczyna.


  • 0

#10 blow

blow
  • Forumowicz
  • 1733 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exec
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 23
Super

Napisano 08:56, 28.07.2017

było już o tym nie raz.

 

w sprężarce jest zatopiony wyłącznik termiczny, który po osiągnięciu granicznej temperatury (bodaj 110 stopni) odcina napięcie od sprężarki, zapobiegając jej dalszemu przegrzaniu i spaleniu. jak temperatura opadnie, załącza ją z powrotem.

wygląda na to, że podczas wyższych obrotów, sprężarka zaczyna się niebezpiecznie grzać (a nie powinna) - stąd te problemy.

 

przyczyn szukać w serwisie klimy, bo widzę po Waszych postach że raczej nigdy tego nie rozbieraliście...


  • 0

#11 fraiche

fraiche
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Jastrzębie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:01, 28.07.2017

Blow zgadza się. Jednak przy chłodniejszych dniach działa normalnie ale przy upałach już gorzej 😬 Dzięki za doradztwo :)
  • 0

#12 blow

blow
  • Forumowicz
  • 1733 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exec
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 23
Super

Napisano 15:40, 28.07.2017

Blow zgadza się. Jednak przy chłodniejszych dniach działa normalnie ale przy upałach już gorzej Dzięki za doradztwo :)

 

bo w upały sprężarce bardziej gorąco, a w chłodne dni - chłodniej... - czyli wszystko się zgadza....?


  • 0

#13 fraiche

fraiche
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Jastrzębie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:56, 28.07.2017

bo w upały sprężarce bardziej gorąco, a w chłodne dni - chłodniej... - czyli wszystko się zgadza....?


Takjak najbardziej. To było do kolegi wyżej akurat :)
  • 0

#14 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:31, 28.07.2017

Hej :)
Trzeba tutaj zaznaczyć, że 'termik' może się spalić na dobre i wówczas klima już się nie załączy.
Wyższe obroty silnika to wyższe obroty sprężarki, czyli większe tarcie. Jeśli sprężarka ma zwiększone opory (w stosunku do takiej w pełni sprawnej) to prawdopodobnie te 3000 obr/min jest prędkościa przy której zaczyna się przegrzewać.
Być może za mało jest oleju w układzie, bądź jest zużyty (dawno nie wymieniany)?
Bardzo mała jest świadomość wśród użytkowników tego wynalazku, że układ klimatyzacji powinien być regularnie (co najmniej raz w roku) serwisowany. Podczas konserwacji w dobrym warsztacie wymieniany jest olej w układzie na nowy (i odpowiedni dla danej sprężarki). Olej w silniku wymieniamy co rok (lub częściej), a o innych układach zapominamy...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#15 thembol

thembol
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:34, 08.08.2017

Witam

 

Mam pytanie odnośnie wylacznika termicznego w sprezarce.

Mianowicie - czy ktos z Was go kiedys wymieniał?

Gdzie dokladnie jest on umiejscowiony?

Czy jest do niego dostep bez zwalania sprezarki?

 

Mam uszkodzony ten wylacznik, musialbym go wymienic...


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq